Connect with Us

Eliza Dushku risjell në vëmendje sulmet seksuale nga kolegët/ Tregon detaje gjatë gjyqit

Showbizz

Eliza Dushku risjell në vëmendje sulmet seksuale nga kolegët/ Tregon detaje gjatë gjyqit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktorja me Origjinë Shqipatre, Eliza Dushku ka sjellë sërish në vëmendje mbacmimet seksuale në fillim të akrierës së sajdëshmoi para Komisionit Gjyqësor të Dhomës së Përfaqësuesve të martën për akuzat e saj për ngacmim seksual gjatë kohës së saj në “Bull”.

Në vitin 2018, CBS pranoi t’i paguante Dushkut 9.5 milionë dollarë pasi ajo pretendoi se ishte hequr nga “Bull” në shenjë hakmarrjeje për akuzat me të cilat doli kundër Michael Ëeatherly.

Aktorja është shprehur: “Në vitin 2017, unë u ndoqa në mënyrë agresive nga CBS për t’u bërë bashkë-udhëheqëse në një shfaqje të quajtur “Bull”. Më thanë se roli do të ishte një angazhim gjashtë vjeçar për të luajtur një zonjë udhëheqëse të zgjuar dhe të fortë – një avokate kompetente dhe me fuqi të lartë që synon të balancojë rolin kryesor mashkullor ekzistues dhe se roli ishte shkruar posaçërisht duke pasur parasysh mua. Megjithatë, në javën time të parë në punën time të re e gjeta veten mes sulmeve verbale të vrazhda, të seksualizuara dhe të turpshme. Kam vuajtur pothuajse ngacmime të vazhdueshme seksuale nga kolegu im.”

Dushku ka shtuar se Ëeatherly e ka quajtur me ofendim “këmbë”

Gjatë rrjedhës së regjistrimit të emisionit tonë, bëra disa shaka duke tallur disa rreshta në skenar. Kur Eliza më tha se nuk ishte rehat me gjuhën time dhe përpjekjen për humor, u mërzita që e ofendova dhe kërkova menjëherë falje.” Ëeatherly i tha Neë York Times në vitin 2018. “Pasi reflektova më tej për këtë, kuptoj më mirë se ajo që thashë nuk ishte qesharake dhe jo e përshtatshme dhe më vjen keq dhe më vjen keq për dhimbjen që i shkaktoi Elizës”.

“Akuzat në pretendimet e zonjës Dushku janë një shembull se, ndërsa ne mbetemi të përkushtuar ndaj një kulture të përcaktuar nga një vend pune i sigurt, gjithëpërfshirës dhe i respektueshëm, puna jonë është larg të qenit të kryer,” tha CBS në një deklaratë për CNN rreth kohës së marrëveshje.

LEXO EDHE:  FOTOT-A ju kujtohet “Gymysh"? / Nuk do ta besoni se sa ka ndryshuar aktorja e famshme turke

Zgjidhja e këtyre kërkesave pasqyron shumën e parashikuar që zonja Dushku do të kishte marrë për bilancin e kontratës së saj si një seri e rregullt dhe ishte përcaktuar në një proces ndërmjetësimi të rënë dakord në atë kohë”.

Më tej aktorja tha se shpreson të ndihmojë në përfundimin e procesit të fshehtë të arbitrazhit që ajo ndjeu se ishte e detyruar të hynte në lidhje me akuzat e saj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Kejvina Kthella nuk pyet për të ftohtin/ Ekspozon të pasmet në fotot me bikini

Publikuar

-

Nga

cna show lajme

Kejvina Kthella është një nga modelet seksi të momentit. Ajo është mjaft e komentuar për jetën private po ashtu edhe fotot seksi që publikon shpesh në rrjetet sociale.

Bukuroshja së fundi ka ngritur temperaturat në rrjet, teksa ka publikuar disa foto me bikini minimaliste.Bjondina ka provokuar duke treguar format bombastike në bikini me ngjyrë të zezë. Në foton e fundit, ajo ka preferuar të tregojë vetëm trupin e saj perfekt./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas daljes nga Big Brother Vip/ Dojna Mema zbulon gjendjen e Beatrix Ramosaj

Publikuar

-

Nga

cna show

Beatrix Ramosaj është një nga ish banoret më të komentuara të Big Brother Vip. Sot, Beatrix do të duhej të ishte prezente në Fun Club Big Brother Vip, por nuk ka ndodhur kështu.

Moderatorja e Fun Club, Dojna Mema ka zbuluar arsyen pse ajo nuk ka mundur dot të bëhet pjesë e emisionit sot.LEXO EDHE:  Familja nuk i fliste pasi punonte pastruese/ Aktorja e njohur pajtohet me motrën e saj

LEXO EDHE:  Pas disa vitesh mungesë në kinematografi, rikthehet Julia Roberts

Dojna Mema është shprehur se ka kontaktuar me Beatrixën dhe ajo nuk ka shkuar në emision prej gjendjes së rënduar emocionale dhe psikologjike.

“Kemi folur me Triksën, nuk ka mundur të vijë sot në program për shkak se është në gjendje të ngarkuar emocionale dhe psikologjike”, ka thënë ndër të tjera Dojna Mema./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“E shpifur, të puthesh para kamerave me gojë hapur”/ Stresi nuk kursen Beatrixën: Realitet i hidhur i femrave shqiptare

Publikuar

-

Nga

cna show

Reperi Stresi ka dhënë mendimin e tij përsa i përket lidhjes Beatrix-Donald. Reperi në një intervistë është shprehur se e gjykon shumë Beatrixën për veprimin që bëri në lidhje me trekëndëshin e dashurisë.

Sipas tij veprimi i saj ishte i shpifur dhe nuk kishte aspak të drejtë të ndërhynte në atë raport. Gjithashtu Stresi ka zbuluar se një nga asryet që ka mbështetur Bora Zemanin është pikërisht kjo.

Unë Borën nuk e njoh. E kam takuar në raste, në emisione në intervista. Është vajzë e mrekullueshme, është kinge. Në lidhje me sondazhin Beatrix apo Bora, kam mbrojtur Borën. Kam dhënë mendimin tim që Beatrix nuk i afrohet Borës fare.Për mua Donaldi është djalë shumë i mirë , e kam shumë shok, shkoj shumë mirë me të. Nuk mund ta gjykoj se ça ka bërë Donaldi, por gjykoj Beatrixën, shumë. Me dorë në zemër, ky është realiteti shqiptar dhe i femrave shqiptare, që bëjnë këto gjeste. Dikur Trixa ka qenë komentuese e  fotove dhe puthjeve të Donaldit dhe vajzës, ka qenë në komente, o sa mirë shkoni ju të dy, ky është një realitet i joni i hidhur që ndodh shpesh në komunitetin shqiptar.

S’ka pas të drejtë në atë lloj mënyre, ishte diçka e shpifur, të puthesh para kamerave me gojë hapur, budalliqe. Shqipëria duhet të ecë përpara por jo nga këto gjëra. Ky është mendimi im”, shprehet Stresi./A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE