Connect with Us

Duka del në konferencë për shtyp/ Konfirmohet trajneri Edi Reja

Kombëtare

Duka del në konferencë për shtyp/ Konfirmohet trajneri Edi Reja

Publikuar

-

Armand Duka, presidenti i FSHF, ka dalë sot para mediave në një konferencë për shtyp dhe fillimisht ka deklaruar: “Duke pasur parasysh përfundimin e aktiviteteve të kombëtareve, ka pasur interes për sqarime për media të ndryshme. Aktivitetet në vitin 2021 kanë qenë të shumta në numër. Virusi na ka infektuar në të gjitha nivelet, por janë bërë ndeshje miqësore dhe shumë seleksionime.

Shqipëria grumbulloi 18 pikë si asnjëherë më parë dhe ka rinovuar ekipin. E ardhmja është premtuese dhe kjo është më e rëndësishmja. Sa i takon trajneri Reja dhe stafit të tij, mendoj se kanë bërë punë të mirë. Objektivi real ka qenë vendi i tretë, u luftua të ishim në play off dhe ishim afër. Kemi pasur shumë mungesa, disa ishin me Covid ndaj Polonisë. Në fund nuk ia arritëm të ishim në play-off”.

LEXO EDHE:  Sulmi i kombëtares në duar të sigurta, ja futbollistët që po shkëlqejnë me ekipet e tyre

“10 nuk merr as fituesja e Kupës së Botës. Është e vështirë të bësh matematikë me lojë. Me bindje i vë notën 8. Kemi nisur një projekt me trajnerin dhe stafin. Kemi ndërtuar disa departamente dhe po punojmë për të prodhuar profesionistë të fushave të ndryshme të trajningut.  Nuk mund të ndërpritet ky projekt, që u nis vjet. Kontrata është deri më 30 nëntor 2022 dhe do vazhdojë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Shqipëria humbet pozicione në renditjen e re të FIFA-s

Publikuar

-

Nga

Shqipëria mori një rezultat historik për sa i përket kualifikueseve të Botërorit. Kuqezinjtë u renditën në vendin e 3 në Grupin I me 18 pikë, dy më pak se Polonia që shkoi në play-off. Megjithatë kjo arritje nuk e ka ndihmuar Shqipërinë në renditjen e Fifas.

Kombëtarja jonë ka humbur pikë dhe aktualisht renditet në vendin e 66. Shqipëria ka humbur 3 vende në renditje, sepse në tetor gjendej në vendin e 63. Shkak i kësaj rënie është se fitorja ndaj Andorrës, nuk garanton shumë pikë ne klasifikim meqë ajo rensitet në vendin 155 të renditjes së FIFA.

LEXO EDHE:  Xhafaj iku/ Tahiri flet të enjten për “armiqtë” e tij

LEXO EDHE:  Tiranë/ Nis Konferenca e Komisioneve Parlamentare të Ballkanit PerëndimorKosova nga ana tjetër, ka përmirësuar renditjen e saj pasi tani gjendet në vendin e 111, dy vende më sipër se renditja e fundit. Për sa i përket kombëtareve të tjera, vendin e parë në renditje e mban Belgjika.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Rikuperim në kohë rekord, Marash Kumbulla lë pas dëmtimin

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla ka lënë pas krahëve dëmtimin e pësuar me Shqipërinë dhe tashmë është gati për të zbritur në fushë. Mbrojtësi u dëmtua ndaj Anglisë, duke u zëvendësuar në pjesën e parë.

Megjithatë duket se nuk ka pasur asgjë serioze dhe ai është gati për të zbritur në fushë. Pas analizave që treguan se nuk kishte tërheqje muskulore, tashmë Kumbulla është stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës te Roma.

LEXO EDHE:  Ende i pashlyer dënimi me Poloninë, Shqipëri-Andorra do të luhet në atmosferë të “akullt”

LEXO EDHE:  Arrihet marrëveshja PD-PR/ Mediu: Grida Duma, një zë i rëndësishëm i opozitësNë këtë mënyrë, shqiptari është gati për Mourinho, për ndeshjen e fundjavës ndaj Genoas.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Florian Marku jep lajmin e madh: Ndeshjen tjetër do e zhvilloj në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Florian Marku do të kthehet në ring dhe pas dy ditësh, të shtunën, do të ketë përballë Jorick Luisetto. Ky i fundit numëron 11 fitore dhe 2 humbje, ndërsa Marku ka 9 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kundërshtari i fundit që Marku arriti të kalonte ishte Maxim Prodan, i cili kishte 19 fitore dhe ishte rivali më i vështirë që boksieri shqiptar ka kaluar deri tani.

Në konferencën para ndeshjes që do të zhvillohet në “Wembley”, Marku ka dhënë lajmin e madh se ndeshja e tij e radhës pas Luisetto do të jetë në “Air Albania”, me një stadium që pritet të jetë i tejmbushur dhe ndaj një kundërshtari të fortë, shkruan “Sport Ekspres”.“Njerëzit nuk ia kanë idenë sesa e dashuroj unë boksin, nuk e dinë sesa e dua unë këtë punë. Mund të ndeshem çdo muaj, vetëm të jem mirë. Kur kisha probleme me duart e mia, doktorët më thanë që në fillim duhet të shërojmë njërën dorë dhe më pas tjetrën. Unë u thashë: “Ju lutem, le t’i mbarojmë të dyja menjëherë dhe mos të humbasim kohë”.

LEXO EDHE:  Xhafaj iku/ Tahiri flet të enjten për “armiqtë” e tij

LEXO EDHE:  Sulmi i kombëtares në duar të sigurta, ja futbollistët që po shkëlqejnë me ekipet e tyre

Tani jam kthyer dhe pas kësaj ndeshje, do të bëj një ndeshje të madhe në “Air Albania”. Atje ndihet si të jenë 30.000 tifozë, do të jetë përballje e madhe dhe do të jem menjëherë në Shqipëri për t’u ndeshur pas përballjes që do të kem të shtunën”, tha Florian Marku.

LEXO TE PLOTE