Connect with Us

Balluku inspekton punimet në aksin rrugor Qukës-Qafë Plloçë/ “Drejt përfundimit, zgjidhen problematikat”

Aktualitet

Balluku inspekton punimet në aksin rrugor Qukës-Qafë Plloçë/ “Drejt përfundimit, zgjidhen problematikat”

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ministrja Belinda Balluku ka inspektuar punimet në askin rrugor Qukës-Qafë Plloçë.

Balluku bën me dije se tashmë kanë marrë zgjidhje të gjitha problematikat që kishte ky aks dhe janë drejt përfundimit të projektit.

Sipas ministres Balluku ky aks, do të lehtësojë qarkullimin drejt juglindjes së vendit duke rritur sigurinë rrugore.

Me super skuadrën në aksin Qukës-Qafë Plloçë, një aks i rëndësishëm rrugor, por me kompleksitet të lartë. Problematikat të cilat na janë shfaqur gjatë punimeve, kanë krijuar vonesa, por tashmë kanë marrë zgjidhje dhe jemi gati për të vazhduar përpara deri në përfundimin e plot të këtij aksi, brenda një kohe sa më të shkurtër. Ndërtimi i tij, do të lehtësoj qarkullimin drejt juglindjes së vendit duke rritur edhe sigurinë rrugore”, shkruan ministrja Belinda Balluku./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas rikthimit të Berishës/ Basha ikën, fshehurazi, pa u ndier nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është rikthyer sot në Kuvend, ku ka mbajtur disa fjalime radhazi.

Para se të hynte në Kuvend ai është ndalur tek banorët e 5 Majit të cilët po protestojnë për shembjet e shtëpive.

Ndërkohë Lulzim Basha, i cili shpejtoi të mbante fjalimet e tij sa për sy e faqe, është larguar pa u ndierë, feshurazi pa rënë në sy.

LEXO EDHE:  Dëbora Muzhaqi duhet të mësojë të lexojë VKM-në

LEXO EDHE:  Kriza energjetike/ Ministrja Balluku vihet në lëvizje: Zbulon projektin e riBasha që në fillim të seancën kërkoi kryeministrin Edi Rama, por kur nuk i erdhi, siç duket ka zgjedhur të largohet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta e pranon/ Kam miq drogaxhinj

Publikuar

-

Nga

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Presidenti Ilir Meta, vetë me gojën e tij ka pranuar se ka miq drogaxhinj.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Now” të Erla Mëhillit në Euronews Albania, Meta komentoi edhe një prononcim të tij për gazetarët, dhënë disa ditë më parë në Korçë.

Në intervisten për Erla Mëhillin, ndërsa iu referua prononcimit në Korçë, Meta tha se “Një drogaxhi porositi gazetaren kur isha në Korçë të më bëjë pyetje për 21 janarin, e mbaj dhe si për mik”.

LEXO EDHE:  Vukovari ne Kroaci heq shkronjat cirilike nga mbishkrimet ne rruge

LEXO EDHE:  “Benzi” del nga rruga dhe përfundon në kanal/ Plagoset drejtuesi i mjetit

Por, kush është ky “drogaxhi” që porosit gazetarë?Në fakt pyetja Metës i është drejtuar nga gazetarja e Ora News, Iris Rezhda.

Dhe i vetmi pronar mediash nën hetim për trafik droge të bërë në Turqi dhe Itali vite më parë, është Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaxhiu./CNA.al

Reagimi i gazetares së Ora News/ Kush është drogaxhiu që më porositi

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha akuza Ramës dhe Bashës për larje parash: Të hetohen kreu i Meduzës dhe Lul Brava

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish kryeministri është rikthyer në parlament ku ka deklaruar se duhet të hetohen kryeministri Edi Rama dhe Lulzim Basha për larje parash.

Berisha tha se duhet të luftojnë krimin dhe të vendosen në hetim të plotë Rama dhe pengu i tij Basha.Mendoj se parlamenti duhet të ndalet në dy krerët e Meduzës të larjes së parave. Edi Rama i akuzuar për larjen e 200 milionë euro në zonat offshore, por jo më pak Lul Brava, i cili u hetua nga Prokuroria e Tiranës për larje parash dhe iu mbyll hetimi. Nëse ne do të bëhemi serioz në luftën kundër krimit që ushqen krimet e tjera, duhet të vendosim në hetim të plotë kreun e Meduzës dhe pengut të tij Lul Brava.

Zonjë, protestojnë banorët për shembjen e shtëpive nga paralarësit. Shtëpitë iu shembën në kundërshtim me ligjin”, tha Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE