LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti “shkund” Turqinë/ Ja sa ballë ishte

19 Nëntor 2021, 13:37, Kosova & Bota CNA
Tërmeti “shkund” Turqinë/ Ja sa ballë ishte

Një tërmet i fortë, me magnitudë 5.1 ballë, i shkallës Rihter ka goditur Turqinë Lindore mesditën e sotme.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 14:40  të mesditës të së premtes.

Sipas të dhënave, lëkundja ishte relativisht e cekët, pasi thellësia fokale është regjistruar 5 km.

Epiqendra u raportua 56 kilometra në lindje të Erzurumit dhe 28 kilometra në juglindje të Pasinler.

Lajmet e fundit nga