LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Morën kërcënime/ Evakuohet avioni me pasagjerë

19 Nëntor 2021, 09:15, Kosova & Bota CNA

Një avion pasagjerësh në Spanjë,  është evakuuar mëngjesin e kësaj të premtje gjatë uljes pas një kërcënimi të marrë.

Sipas Reuters, një zëdhënëse e operatorit të aeroportit kombëtar, Aena ka theksuar se bëhet fjalë për një avion që i përket kompanisë vendëse, ?Volotea?.

Sipas zëdhënëses, pasagjerët janë evakuuar, pas mbërritjes në qytetin veriperëndimor spanjoll, Coruna, pasi autoritetet morën një kërcënim.

Të gjithë pasagjerët u evakuuan, pasi aeroplani aterroi rreth orës 7 e 30 minuta të mëngjesit dhe aeroplani tash për tash është i parkuar larg ndërtesave të aeroportit dhe po inspektohet, tha zëdhënësja.

Lajmet e fundit nga