Connect with Us

Merkato e dështuar, këta janë futbollistët e larguar deri tani nga Skënderbeu

Sport

Merkato e dështuar, këta janë futbollistët e larguar deri tani nga Skënderbeu

Publikuar

-

/

Bismark dhe Asante janë të larguarit e fundit nga Skënderbeu gjatë këtij sezoni. Më herët, edhe dy brazilianë ndoqën të njëjtën rrugë duke mos u bërë pjesë e ekipit në asnjë ndeshje zyrtare. I pari ishte Murillo Rosa, afrimi i parë.

Mesfushori shkatërrues nuk ka mundur të lërë shenjë te klubi bardhekuq. Pas disa miqësoresh të zhvilluara është larguar për t’ia lënë vendin një tjetër braziliani, Bruno Riter.

Ndryshe nga Rosa, për Riter aventura zgjat vetëm disa ditë. Lojtari e kupton shumë shpejt se përshtatja ishte e pamundur në Korçë për të, duke shtuar edhe problemet familjare kërkon largimin nga klubi.

LEXO EDHE:  Gripshi "kërcënon" rivalët: Që në dy ditët e para shihet që jemi në formë

Me gjithë këto largime tashmë Skënderbeu ka mbetur zbuluar në disa reparte. Do të duhet një ndërhyrje me çdo kusht në merkaton e janarit për të rregulluar balancat, por edhe kjo ndërhyrje duhet bërë me kujdes që të mos sjellë të tjera largime nga klubi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Neymar: Në vitin 2019 doja të rikthehesha te Barcelona

Publikuar

-

Braziliani Neymar pranon se në verën e vitit 2019 ai ishte gati të largohej nga Paris SG-ja për t’u kthyer në Barcelonë. Nejmar ka lënë të kuptohet se Barcelona ishte vendi ideal për të, ku ndihej më mirë se askund tjetër.

“Kur mora vendimin për t’u larguar nga PSG-ja, nuk ishte për shkak të ndonjë kapriçoje apo të ndonjë klubi tjetër. Është shumë e thjeshtë. E shihja se ndihesha më mirë në Barcelonë. Nuk kam pasur kurrë asgjë kundër tifozëve të PSGsë, as kundër vetë klubit.

LEXO EDHE:  Nga Artan Fuga/ I janë qepur Skënderbeut si Skënderbeu turqve!

LEXO EDHE:  Rama dhe Erdogan në Laç/ Meta, mesazhe nga LezhaAskush nuk duhet të dyshojë për këtë. E kundërta është e vërtetë. Unë i jam shumë mirënjohës klubit, ne jemi në të njëjtën anë, ne mbrojmë të njëjtën fanellë. Unë jam këtu për të ndihmuar Parisin për të fituar sa më shumë trofe”, tha Nejmar duke bërë të qartë se dëshira e tij ishte të kthehej në “Camp Nou”.

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Klubi i Superiores transferon sulmuesin me vlerë 2 milionë euro

Publikuar

-

Dzon Delarge është goditja e bujshme e Egnatias në këtë merkato. Ish-sulmuesi i Karabag, Akhisaspor, Boluspor, Slovan Liberec, Bursaspor, ka firmosur me skuadrën rrogozhinase, duke u vënë në dispozicion të trajnerit Zekerija Ramadani.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi në faqen zyrtare në “Facebook”. Vlen të theksohet fakti se 31-vjeçari prej 6 muajsh ishte pa ekip, teksa në të kaluarën është aktivizuar 13 ndeshje me kombëtaren e Kongos.

LEXO EDHE:  Gripshi “kërcënon” rivalët: Që në dy ditët e para shihet që jemi në formë

LEXO EDHE:  Ideja e Leonardos/ Rikthimi i idhullit të tifozëve dhe dy super lojtarë të tjerë

Në vitin 2017, kur Delarge ishte pjesë e turqëve të Osmanlispor, vlera e kartonit të tij sipas “Transfermarkt” shkoi plot 2 milionë euro.NJOFTIMI I KLUBIT: 

KF Egnatia ka arritur të firmosi me sulmuesin Dzon Delarge,i cili vjen nga kampionati Turkë ku ka qenë pjesë e Akhisaspor. Delarge ka një cv të pasur pasi ka luajtur për Qarabag, Akhisaspor, Boluspor, Bursaspor, Slovan Liberec.
Welcom Dzon Delarge.

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

Me armë dhe lëndë narkotike, arrestohet sulmuesi i Sassuolo në Uruguai

Publikuar

-

Nicolas Schiappacasse, sulmuesi në pronësinë e Sassuolo, është arrestuar në Uruguai nga policia, pasi iu gjet në makinë një pistoletë dhe disa pilula me lëngë narkotike.

Sulmuesi i krahut të majtë, 23 vjeç, aktualisht është i huazuar te Penarol në vendlindjen e tij, por sikurse kuptohet gjërat nuk po shkojnë mirë për të.Tashmë është futur në telashe të mëdha. Schiappacasse është nën kontratë deri më 30 qershor 2023 dhe me siguri italianët do t’i bëjnë dalje që tani, në rast se do të ketë një dënim të tij.

LEXO EDHE:  Nga Artan Fuga/ I janë qepur Skënderbeut si Skënderbeu turqve!

LEXO EDHE:  Një Skënderbe me ngjyra siç nuk e keni parë ndonjëherë!

Sassuolo e ka blerë sulmuesin në tetor të vitit 2020 nga Atletico Madrid B. Në Serie A ai ka luajtur edhe me skuadrën e Parma, i huazuar nga spanjollët në vitin 2019.

LEXO TE PLOTE