Connect with Us

“Më përplasi në çimento në sy të vajzës”/ Tjetër denoncim tronditës: Çalamani abuzoi edhe me mua

Kronika

“Më përplasi në çimento në sy të vajzës”/ Tjetër denoncim tronditës: Çalamani abuzoi edhe me mua

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Autori i krimit të rëndë në Fier, Klodian Çalamani, përveçse ishte një person i dhunshëm në fshatin e tij, ngacmonte seksualisht edhe gratë e fshatit. Një grua tha se para një viti ishte dhunuar nga Klodiani në mes të ditës dhe kishte tentuar ta përdhunonte.

Gruaja me aftësi të kufizuara tregoi sot për “Shqipëria Live” se ngjarja ka ndodhur në mes të ditës, kur Klodiani hyri në shtëpi dhe e dhunoi në sy të vajzës. “Erdhi më kapi, ishte dhe goca ime aty. Më rrahu dhe më përdhunoi. Më përplasi në çimento. Ishte ditë kur erdhi në shtëpinë time. Ka ndodhur para një viti”. Ajo tregon se e ka denoncuar Klodianin në polici, por ai ka dalë shumë shpejt.

“E denoncova. U thashë policëve çfarë më bëri. Më tha do t’ia rregullojmë ne qejfin. Shkuan në shtëpi dhe e rrahën, por nuk e mbajtën brenda”, deklaroi ajo.

Një ditë më herët, bashkëshorti i gruas nga fshati Grecalli tha se kishte denoncuar 37-vjeçarin, pasi sipas tij, i kishte përdhunuar gruan, por policia nuk ia kishte marrë denoncimin.

Banori thotë se forcat e rendit e kishin tallur atë, duke thënë se nuk i kishte “bërë gjë”. “Ishte hajdut. E kemi përzënë nga shtëpia. Bile e kam çuar në polici. Ashtu më ka bërë një gjë edhe mua. Donte të më përdhunonte gruan. Ai ishte kriminel. Unë e denoncova. E rrahën, por nuk i bënë gjë. E lëshuan prapë. Absolutisht nuk i bënë gjë. Policët talleshin me mua, duke thënë: ‘Jo, nuk i kanë bërë gjë’”, thotë fqinji i autorit të dyshuar të krimit të rëndë. Për këtë rast, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka nisur hetimet.

LEXO EDHE:  Video skandali/ Dëshmia e plotë e vajzës dhe akuza e prokurorisë

Çalamani ishte përfshirë edhe në rrëmbimin e një vajze 16-vjeçare rreth 15 vite më parë po në të njëjtin fshat. Ngjarja ndodhi në shtëpinë e Çalamanit, më datë 9 maj 2006. Autori tjetër i ngjarjes, Florian Vasiu, është xhaxhai i Mateos 8-vjeçar qëu vra dy ditë më parë nga 38-vjeçari Çalamani.

Ishte pikërisht babai i të miturit, Ligor Vasiu, që njëkohësisht është edhe vëllai i njërit prej autorëve të krimit të 15 viteve më parë, ai që ka hyrë në shtëpinë ku vajza mbahej peng për 20 minuta dhe dhunohej. Ligori e shpëtoi Nertilën 16-vjeçare nga duart e vëllait të tij dhe personit që të martën i vrau të birin e mitur. Ky fakt po konsiderohet nga grupi hetimor si një nga pistat e mundshme, ndonëse kanë kaluar 15 vite nga ajo ngjarje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle/ Evakuuohen nxënësit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Linja tensionit të mesën pranë një shkolle në Laprakë, është përfshirë nga flakët.

Ende nuk dihet se si ka ndodhur, por janë evakuuar nxënësit e shkollës.Vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia e Durrësit bën “kërdinë”/ Prangosen gjashtë persona, për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Durrësit ka vënë në pranga gjashtë persona, dy prej të cilëve të shpallur në kërkim.

Sipas uniformave blu në pranga ka rënën shtetasi M. A., 37 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë.

Gjithashtu është ndaluar edhe shtetasi në kërkim M. P., 29 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, me vendimin e datës 18.12.2020, e ka dënuar me 15 ditë burg për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në DVP Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi F. K., 33 vjeç, banues në Maminas, pasi u kap duke vjedhur disa pajisje në dyqanin e shtetasit B. H.

LEXO EDHE:  Flet babai i 15-vjeçares së përdhunuar/ Si e ngacmonte roja i shkollës poshtë pallatit, i kërkova ndihmë drejtorit, por…

LEXO EDHE:  Dosja e “Bandës së Durrësit”/ Vrasjet dhe atentatet, dëshmia e Adriatik Colit dhe roli i Endrit Dokles  Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës ndaluan shtetasin në kërkim V. A., 38 vjeç, për veprën penale “Kallëzim i rremë”, pasi ka bërë kallëzim të rremë për vjedhjen e automjetit të tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”, shtetasit: B. Sh., 29 vjeç dhe A. K., 37 vjeç, pasi u kapën nga shërbimet e Policisë duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bie nga kati i dytë/ 27 vjeçari në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Sot, në fshatin Kusarth, Elbasan, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga kati i dytë i banesës ku banonte, shtetasi Xh. Gj., 27 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Traumës Tiranë në gjendje të rëndë për jetën.Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE