Connect with Us

“Imoraliteti lidhet me karakterin”/ Kokalari “i përvishet” Grida Dumës: Ja pse nuk të votuan shqiptarët

Politikë

“Imoraliteti lidhet me karakterin”/ Kokalari “i përvishet” Grida Dumës: Ja pse nuk të votuan shqiptarët

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Alban Dudushi dhe aktivistja shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari kanë pasur një debat të ashpër mbrëmjen e djeshme.

Kjo pasi, Dudushi kundërshtoi qëndrimet e Kokalarit dhe deklaratat e saj për deputeten e PD, Grida Duma.

Debati mes tyre u shoqërua nga tone të ngritura, teksa Dudushi tha se po fyhet dinjiteti i një gruaje, por që Kokalari shtoi se Grida Duma është deputete dhe jeta e saj nuk është më private.

Ndërkohë, pas këtij debati, Evi Kokalari nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, shkruan se nuk ka më asgjë personale kur je deputet parlamenti.

Po ashtu, Kokalari shkruan se karakteri është ai qe duhet votuar në parlament, dhe Shqiptarët me të drejtë nuk e votuan Grida Dumën.

Më tej, ajo i kujton Grida Dumës, edhe video-skandalin erotik në parlament, mes deputetit Ervin Salianji dhe një personi me inicialet G.D., që në media është identifikuar si deputetja Duma.

LEXO EDHE:  Video-Nuk kanë fund “bëmat” e Lulit/ I ngre “kurth” edhe Gaz Bardhit

Ja kë mbron ti Alban Dudushi. Nuk ka më asgjë personale kur je deputet parlamenti.

Imoraliteti lidhet me karakterin. Karakteri është ai qe duhet votuar në parlament, dhe Shqiptarët me të drejtë nuk e votuan Grida Dumën.

Pyetja është si dhe pse është Grida deputete.

Dhe turp për ty që më sulmon se them një të vërtet absolute kur mbron një mëkatare, që ka pafytyrësinë të thotë që Berisha s’duhet të ishte deputet & PD-ja le të shkatërrohet!!

“Transkripti pervers i videos skandal i deputetit të PD Ervin Salianji me GD, që thuhet se është deputetja Grida Duma”-shkruan Kokalari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Bardhi përplaset me policinë në oborrin e PD-së: Përse jeni në një pronë që nuk mund të hyni?

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi u përplas verbalisht me punonjësit e policisë së shtetit që ndodhen në hyrjen e selisë blu.

 

Bardhi ka kërkuar nga polici se kush është arsyeja që po ndalohen anëtarët e Këshillit të PD , dhe kush është arsyeja që policia qëndron ende në polici.

 

Debati në oborrin e PD-së

Gazment Bardhi: Kush është shefi juaj? Ju lutem më thoni, shkoj te hyrja më thonë shko atje, vij këtu më thonë, shko atje.

Polici: Nuk jemi ne ai autoritet. E di shumë mirë ti, mirupafshim.

Gazment Bardhi: Detyrën ti nuk e bën dot në shkelje të ligjit. Pse po bëni ndalime?

Polici: Edhe sot je i paqartë përse janë shoqëruar në komisariat?

LEXO EDHE:  Video-Nuk kanë fund “bëmat” e Lulit/ I ngre “kurth” edhe Gaz Bardhit

LEXO EDHE:  PS zbulon të fshehtën e koalicionit Basha-KryemadhiGazment Bardhi: Ne kemi qenë në një mbledhje pune, ju nuk keni qenë, secili është kontrolluar në prezencë të prokurorëve. A mund të ma jepni edhe mua arsyet?

Polici: Besoj për të sqaruar rrethanat e ngjarjes së sotme. Drejtohu për informacion zyrës së shtypit.

Gazment Bardhi: Për cfarë po qëndroni këtu?

Polici: Vazhdo fol, ne jemi në punën tonë.

Gazment Bardhi: Kush është puna juaj? Cfarë po bëni tani në oborrin e PD-së? Është pronë e PD-së, përse jeni tani në një pronë që nuk mund të hyni?

Polici: Nuk të jap asnjë deklaratë. Ne do të ikim kur duam ne dhe jo ju.

Gazment Bardhi: Jo, jo.

Polici: Mirë, vazhdoni atëherë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Basha poston videon nga protesta: Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha ka postuar një video gjatë protestës së zhvilluar sot në selinë blu.

Basha shkruan se me këtë shfaqje të shëmtuar dhune, Sali Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë.

 “Me këtë shfaqje të shëmtuar dhune, Sali Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë. Shumica absolute e demokratëve e braktisi atë dhe kriminelët me të cilët kërkoi të shkatërronte Partinë Demokratike. Demokratët qëndruan sot me vendosmëri dhe qytetari në mbrojtje të Shtëpisë së Lirisë, si shpresa e vetme e shqiptarëve për ndryshim”, shkruan Basha./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Pse Vettingu i Bashës është Teatër?

LEXO EDHE:  Plani Basha-Rama për 8 Janarin/ Banditë në seli, FNSH tek xhamia dhe më pas gaz lotsjellës

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Basha mashtrues pa limite: Nga Partia Demokratike nuk ka pasur gaz lotsjellës

Publikuar

-

Nga

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha ka treguar sërish sot se është një mashtrues që nuk njeh limite.

 

Pas përfundimit të protestës, Basha nxitoi të dilte para mediave për të listuar gënjeshtrat e tij dhe për tu hedhur “hi syve” qytetarëve për atë ç’ka ndodhi në ambientet e selisë së PD. Basha mohoi pa pikë trupi, përdorimn e gazit losjellës gjatë protestës.

“Nga Partia Demokratike nuk ka pasur gaz lotsjellës. Sot u zbulua plani kriminal Berisha-Rama që , i pari që u vonua ndërhyrja e policisë dhe tjetra që u tha se nga PD u hodh gaz lotsjellës’, tha Basha.

 

Ndërkohë u pa qartë se gazi lotsjellës u përdor nga brenda selisë duke u hedhur në drejtim të demokratëve që protestonin për lirimin e selisë së PD, e cila është marrë peng nga Basha dhe ishte blinuar me dyer hekuri duke mos lejuar asnjë njeri që të futet brenda saj.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ Bylykbashi zbardh debatet në PD

LEXO EDHE:  Në krah të Berishës/ Bislim Ahmetaj: Kuvendi do sjellë lirinë        

 

Një numër i madh protestuesish përfunduan të shtrirë në tokë nga përdorimi i gazit lotjellës një njerëzit e Bashës të cilët sot nuk njihnin limite.

 

Ndërkohë Basha vijon të gënjejë e të mashtrojë para mediave duke mohuar edhe faktet e provat që tregojnë qartë se si u përdor pa mëshirë gazi lotjsellës kundrejt protestuesve./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE