Connect with Us

Ibrahimovic nuk di të ndalet, gati rinovimi i kontratës me Milanin

Seria A

Ibrahimovic nuk di të ndalet, gati rinovimi i kontratës me Milanin

Publikuar

-

/

Aventura e Zlatan Ibrahimoviçit te Milani mund të zgjasë ende, pavarësisht moshës së shtatlartit suedez. Ai mbushi 40-vjeç në tetor, por ende vazhdon të luajë në nivele të larta duke qenë pika kyçe në sulmin e kuqezinjve.

Drejtuesit, trajneri dhe shokët e shohin si pikë referuese suedezin dhe pavarësisht moshës së tij të lartë, po tentohet zgjatja e kontratës dhe për një tjetër sezon. Ibrës i skadon kontrata në fund të vitit tjetër, ndërsa sipas “La Gazzetta dello Sport”, klubi i ka ofruar zgjatjen e saj deri në qershor të vitit 2023.

LEXO EDHE:  Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerë

Firma mund të vijë me nisjen e vitit të ri dhe palët pritet të gjejnë dakordësinë për të vazhduar bashkëpunimin e kjo konfirmohet nga prania në selinë e “Djallit” e Mino Raiolës. Ky është sezoni i katërt i Ibrës me Milanin i ndarë në dy periudha, fillimisht në vitet 2011-2013 dhe sërish në vitin 2020 duke vijuar dhe aktualisht.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Interi fiton në “frymën e fundit” ndaj Venezias, i shpëton Dzeko

Publikuar

-

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, teksa mbrëmjen e sotme ka arritur një fitore në “frymën e fundit” ndaj një rivali modest si Venezia. Skuadra  Simone Inzaghit vuajti jo pak, teksa do të gjendej në disavnatazh që në startin e ndeshjes.

Në mintjën e 19-të, Thomas Henry shënoi një gol të bukur me kokë duke shokuar 5 mijë tifozët në San Siro. Reagimi i Interit vjen në fundin e fraksionit të parë, me Barellan që ndoqi mjaft mirë një aksion të gjatë në zonë.

LEXO EDHE:  Ky është transferimi i rradhës për Milanin/ Blerja e katërt e Leonardos

LEXO EDHE:  Zyrtare/ Milan arrinë marrëveshje me super sulmuesinKur dukeshin se shpresat kishin marrë fund, në minutën e 90-të, Dumfries shërben një top në zonë, atje ku Dzeko me kokë nuk di të gabojë në një pozicion të tillë. Me këtë sukses, Interi ngjitet në krye në kuotën e 53 pikëve, 5 më shumë se Milani.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Verona për titull kampion”, ish-sulmuesi i Milanit befason me deklaratën

Publikuar

-

Nikola Kaliniç në delir! Sulmuesi kroat, i ka surprizuar të gjithë me deklaratën e dhënë pas triumfit 2-1 ndaj Bolonjës mbrëmjen e djeshme. Në prononcimin e dhënë për “Sky Sport”, 34-vjeçari deklaroi se me pikët e grumbulluara, Verona i ka shanset për të fituar edhe titullin kampion.

Në 23 ndeshje veronezët kanë arritur të sigurojnë 33 pikë, teksa diferenca nga kryesuesit e Interit është 17 pikë.  Vlen të theksohet fakti se Kaliniç shënoi golin e fitores ndaj Bolonjës në minutën e 85-të.

LEXO EDHE:  Çfarë po ndodh? Milani ka një urim special për Balotellin

LEXO EDHE:  Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerë“Tre pikët ndaj Bolonjës ishin shumë të rëndësishme sepse të gjithë ndeshjet e Serie A janë të vështira. Jam i kënaqur për golin tim dhe fitoren. Kemi grumbulluar shumë pikë, ndoshta fitojmë edhe titullin kampion…

Ku i dihet, por kampionati është i gjatë dhe le të fokusohemi edhe më shumë në mënyrë që të bëjmë edhe më mirë”, deklaroi për Sky Sport ish-sulmuesi i Milanit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani shpëton nga Orsato, ndryshon arbitri i ndeshjes ndaj Juventusit

Publikuar

-

Daniele Orsato, nuk do të jetë arbitri i sfidës Milan-Juventus të dielën mbrëma. Për të zëvendësuar 46-vjeçarin janë zgjedhur tre emra.

Njëri prej Marko di Belo, Davide Masa dhe Paolo Valeri do të drejtojë super sfidën e së dielës. Emri pritet të bëhet me dije në orët në vijim.LEXO EDHE:  Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerë

Pas rastit të Serras në atë që ndodhi me Specian në kampionat, që tani ka krijuar tension përpara sfidës me Juventusin në kampin e Milanit. Kështu në Itali po mundohen të shmangin një gabim tjetër që do t’i nxehte më shumë gjakrat.

LEXO TE PLOTE