Connect with Us

“Demokratët nuk ju duan më”/ Kadilli-Bashës&Co: Lëshoni karriget

Politikë

“Demokratët nuk ju duan më”/ Kadilli-Bashës&Co: Lëshoni karriget

Publikuar

-

/
cna, lajme, poltike

Fatbardh Kadilli, i cili tentoi të bëhej kryetari i PD-së, ka apeluar drejtuesit e selisë blu që të lëshojnë karriget nëse nuk durojnë dot komentet e demokratëve dhe mos të ankohen.

Sipas Kadillit demokratët nuk i duan më.

Lëshojini karriket nëse nuk duroni dot komentet e demokratëve

 Drejtuesit më të lartë të PD-së kanë ditë që po ankohen e po qajnë se janë ofenduar nga komentet e demokratëve në rrjetet sociale.

 Duket se nuk kuptojnë një fakt të thjeshtë: demokratët nuk i duan më! Demokratët duan t’i heqin! Demokratët janë ngopur dhe nuk tolerojnë dot më ata që vetëm dështojnë dhe humbasin”, shkruan Kadilli në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  Edi Paloka godet Bashën/ “Azem Hajdari dhe Sali Berisha janë pjesa më e mirë e historisë”

Ai shkruan më tej se demokratët janë të ofenduar me këta drejtues që i tallin ata me idiotizma të tipit nuk i lëshojmë karriget se ato u duhen për të “mbrojtur sakrificat e demokratët”.

Demokratët nuk janë budallenj, ata e njohin paaftësitë e tyre, e shohin luksin e tyre që nuk ka ardhur nga lufta kundër Edi Ramës!

Po nëse nuk i durojnë dot komentet dhe kritikat e demokratëve, e kanë të thjeshtë të shpëtojnë: të lëshojnë karriget dhe të vazhdojnë jetën e tyre. Demokratët nuk kanë nevojë për ta”, shkruan ndër të tjera Kadilli./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk ia vlen të qëndrosh as 4 minuta”/ Berisha zbulon arsyen pse po rikthehet në parlament

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Lideri historik i PD, Sali Berisha është rikthyer në parlament pas 4 muajsh mungesë.

Në një deklaratë për mediat Berisha është shprehur se po rikthehet për popullin , se për ata që janë brenda sallës nuk vlen të qëndrojë as 4 minuta.“Rikthehem në respket të popullit, por për ata që janë aty nuk ia vlen të rrish as 4 minuta në atë séance”, tha ndër të tjera Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Afera e inceneratorëve/ Basha: Pronarët në kërkim, Qeveria i financon

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit është ndalur tek afera e inceneratorëve të cilën e ka quajtur aferën e shekullit.

Sipas tij edhe pse dje janë shpallur në kërkim dy pronarë të inceneratorëve, Qeveria sërish vijon të paguajë skenat e krimit.“Shikoni vetëm ngjarjet e javëve të fundit. Shikoni faktet që ka depozituar PD për check-up e famshëm, që vazhdon si një hemorragji dhe nuk ndalet as në kohë pandemie. Shikoni raportimin e përditshëm të tenderave në ARRSH. Për të ardhur tek afera e shekullit, inceneratori, që kanë shkrumbuar e shkrumbojnë paratë e shqiptarëve. Ndërkohë që dje janë shpallur në kërkim ndërkombëtar dy pjesëtarë të kësaj afere. Një ditë përpara e kam paralajmëruar disa herë që do të zhduken, do të shkojnë në arrati, se dinë shumë, dhe dinë ato që s’duan t’i dinë, tani janë në kërkim ndërkombëtar. Ndërkohë që ata janë në kërkim ndërkombëtar, kjo Qeveri vazhdon të paguajë skenat e krimit, që janë me shirit të verdhë”, është shprehur Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet e 6 Marsit/ Berisha i vendosur: Ne do të fitojmë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar fitoren e zgjedhjeve të pjesshme vendore, të 6 marsit.

Në një prononcim për mediat, Berisha paralajmëroi se asgjë nuk do të mund ta pengojë.

Kam gjetur mekanizmin sesi do i fitojmë zgjedhjet e 6 marsit, shoh një klimë optimizmi. Ne nuk pengohemi dot.Negociatat janë në vazhdim dhe ne do i fitojmë këto zgjedhje.

Ndeshet qytetaria me kleptokracinë.

Kanë bërë rregulla në parlament vetëm që të më kufizojnë fjalën , atëherë fjala ime do jetë këtu”-tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE