Connect with Us

Basha i “dhuroi” mandatin/ Deputeti e braktis, mbështet Foltoren e Berishës

Politikë

Basha i “dhuroi” mandatin/ Deputeti e braktis, mbështet Foltoren e Berishës

Publikuar

-

/

Flamur Hoxha, deputeti i PD në Kukës dhe drejtuesi politik i këtij qarku ka dalë kundër Lulzim Bashës dhe ka mbështetur foltoren e ish kryeministrit Sali Berisha.

Në një dalje për media, duke komentuar mbajtjen e Kuvendit, Hoxha është shprehur se do të vepronte njësoj siç ka vepruar Berisha gjatë këtyre 30 viteve brenda PD.

Do veproja njësoj siç ka vepruar institucionei Sali Berisha në këto 30 vite brenda institucionit të PD. Nëse në vendin tim si drejtues qarku, deputet i ri në vitin 2021 do të ishte Sali Berisha apo Lulzim Basha do të mbaja një qëndrim, atë të qëndrimit institucional të votës brenda PD. Berisha ka një mbështetje të bazës, të gjithë në ‘Foltore’ , janë anëtarë, simpatizantë, të PD”, tha ai.

LEXO EDHE:  Ndryshimi i sistemit zgjedhor/ Rama me qëndrim të prerë

Më tej shton se situata në të cilën ndodhet PD, është krijuar pas vendimit që mori Basha për largimin e tij nga grupi i parlamentar i PD.

Mendoj se jemi në një situatë nga një vendim, ndoshta i sakrifikuar i Bashës që mori për largimin e Berishës”, tha Hoxha.

Kujtojmë këtu, që Lulzim Basha largoi nga drejtimi i Kukësit Flamur Nokën, duke ia besuar këtë qark Flamur Hoxhës dhe duke i “dhuruar” atij mandatin pasi ishte në listë të sigurt./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Sociologu i Bashës fyen mijëra demokratë/ Janë gjysmënjerëz

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sociologu i Lulzim Bashës, i cili mban veten si “shkencëtar i madh”, Ergys Mërtiri ka fyer mijëra demokratë.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa i referohet protestës së 8 Janarit, ku në fakt shqiptarët e panë me zë dhe figurë kush ishte dhunuesi, Ergys Mërtiri ka dalë në mbrojtje të Lulzim Bashës.

Në tentativa për të justifikuar dhunën e ushtruar ndaj protestuesve, Mërtiri i ka ofenduar këta të fundit, duke i cilësuar si qënie gjysmënjerëzore.

Nuk ishin turinj demokratësh ishin turinj qëniesh gjysmënjerëzore që ngjiteshin nëpër shkallë për të carë me gurë kafka demokratësh brenda në godinë”-shkruan në një koment, në rrjetet sociale sociologu i Bashës.

LEXO EDHE:  Mesazh denoncues/ Basha tentativa për të manipuluar pjesëmarrjen në Kuvend

LEXO EDHE:  Video-“Në tualetin e Kol Ballës”/ Berisha “degjeneron” Ramën

Në fakt, Mërtiri në këtë postim ska bërë asgjë tjetër, veçse ka treguar fytyrën e tij të vërtetë. Ka treguar se ai vdes për “varrin” e PD-së, sepse në rast se demokratët e vërtetë do të jenë tek selia, fara e Ergys Mërtirave, pseudo shoqërive civile që përfaqësojnë banda mediatike, nuk do të kishte më asnjë vend në Opozitë./CNA.alQurravitet Ergys Mërtiri/ Po më sulmojnë Berishistët

“Qentë” e Lulzim Bashës në aksion/ “Vërsulen për kafshime”

LEXO TE PLOTE

Politikë

“I marri në bunker gëzon si idiot”/ Manjani tallet me Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka dhënë një “shuplakë” të fortë Lulzim Bashës.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan ironizon Bashën, ndërsa shkruan se “i marri në bunker gëzon si i lumtur idiot”.

Sipas Manjanit, Basha gëzon se Berisha sipas tij mbylli karrierën politike 77 vjeç, ndërsa ai vetë 47 vjeç, nuk sheh se si e mbylli pa e filluar të ardhmen e vet.

I marri në bunker gëzon si i lumtur idiot, kur deklaron se Berisha 77 vjeç ska më të ardhme. Bashkë me shoqëruesit e tij po aq idiotë dhe mediat e pguara e këndojnë këtë këngë, me një lumturi të frikshme…

Hahahahahahahahahahahahhaahahahhaha.

Dmth kjo është sfida, e ardhmja e Berishës, që i ka kaluar të gjitha në jetën e tij politike. I marri, 47 vjeç, nuk sheh se si e mbylli pa e filluar të ardhmen e vet. Ka hallin e të ardhmes të 77 vjeçarit, Berishë.

Dhe për t’a siguruar të ardhmen e vet pa të ardhme mbyllet me dyer hekuri dhe ruhet me policët e pushtetit, nga Berisha.LEXO EDHE:  Mesazh denoncues/ Basha tentativa për të manipuluar pjesëmarrjen në Kuvend

LEXO EDHE:  Video-“Në tualetin e Kol Ballës”/ Berisha “degjeneron” Ramën

Po a ska të ardhme Berisha?! Prej kujt ruhet në bunker!

O t’puthsha mendjen!

Ça gaz lotsjellës mor!

Ky është gazi i botës.

Lot mor lot nga gazi që sjell ky i marrë.

Dhe ne të tjerëve që votuam këtë të marrë, na bëftë mirë gazi!

E meritojmë sepse i besuam të ardhmen të marrit pa të ardhme.”-shkruan Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga vrasja e Pjerin Xhuvanit tek përgjakja e demokratëve/ Akuzat që bien mbi Gazment Bardhin

Publikuar

-

Nga

cna politike

Gazment Bardhi, paturpërsisht doli dhe akuzoi demokratët për dhunë, ata që kërkonin të hynin në selinë e PD, në shtëpinë e tyre.

Bardhi nuk ka më pak skandale mbi supe se Lulzim Basha, madje e konkurojnë njëri-tjetrin bindshëm në këtë aspekt.

Por caqet i kaloi, kur nga dhunues u shfaq si i dhunuar duke akuzuar demokratët,  të cilët përgjakën, disa me ndihmën e kryeministrit Edi Rama dhe disa të tjerë me bandat e armatosura që  kishin futur brenda në selinë e PD-së.

Provokimet, tensionet dhe dhunën nuk i ka për herë të parë Gazment Bardhin, nëse kujtojmë këtu ngjarjen e rëndë në Elbasan, një javë para zgjedhjeve të 25 Prillit.

Me 21 Prill 2021, u vra Pjerin Xhuvani dhe në skenë u shfaq edhe Gazment Bardhi, i cili dyshohet se kishte oragnizuar njerëz të armatosur, pra grupe të armatosura  me pretendimin se po mbronte votën.

 

Vota nuk mbrohet me armë, me dhunë me vrasje, por me punë, me besueshmëri, me dinjitet, pa u shitur dhe pa u blerë.

Demokratët e dinë fare mirë këtë gjë, ndaj njëzëri votuan për shkarkimin e Lulzim Bashës, me gjithë Gaz Bardh dhe të tjerë.

Demokratët nuk reshtin duke ia përmendur skandalet Gazment Bardhit dhe ju janë përgjigjur akuzave të tij për dhunë, “flakë për flakë”.

Megjithëse zyrtarisht, Gazment Bardhi po hetohet për dhunë, siç njoftoi dje Policia.

Bardhi është nën hetim pasi akuzohet për shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse dhe radioaktive” dhe “Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të armëve e lëndëve të tjera të rrezikshme”.Reagimet e demokratëve

“Ju , Gazi ia keni kaluar mashtrimit..provokove me karrige e me drunj mbi demokratët..

..Pse i blindoi dyert dhe dritaret, po helmin djegës pse e futi tek PD-ja. Ne kemi protestuar dhe ngrënë gaz nga Sandër kimiku. Pse duhet të gënjente ky, unë kam dhënë votën familjarisht për Gaz Bardhin.Pse, pse, pse. Jepni dorëheqje dhe kërkoni falje, kaq!

 E kemi parë të gjithë ngjarjen online dhe kur ti me Lulzim Bashë dhe me gjithë deputetët kriminelë brenda selisë nxorrët shkopinjtë dhe gazin lotsjellës dhe i përdorët kundër anëtarëve të PD-së. U pa shumë qartë se kush jeni ju.”, shkruajnë të revoltuar demokratët.

LEXO EDHE:  Ndryshimi i sistemit zgjedhor/ Rama me qëndrim të prerë

LEXO EDHE:  Nuk përmbahet Basha/ Premtime “pa doganë” në Korçë

Më tej ata i bëjnë të qartë Bardhit, se atë që bënë me 8 Janar aid he Basha, demokratët nuk do t’ua falin kurrë.

Ata i rikujtojnë Bardhit se pas mbylljes së dyerve të PD atyre iu ka ardhur fundi.

O plehrë a ke fytyrë të dalësh para demokratëve mbasi u derdhe gjakun me huligan të mbledhur nga Shqipëria dhe Maqedonia të tjerë. Këtë s’do t’ua falin kurrë demokratët, a mendoni të zbrizni ndonjëherë në bazë të shihni se ç’ ju pret o mjeranë të blerë dhe të keqpërdorur si letër higjenike. Turp të keni ti dhe lulushkat që jeni aty në bunkerin tuaj.

Juve ju ka ardh fundi që mbyllni dyert e Partisë Demokratike, që i blinduat…

Ti je kryesori i realizimit të krimit dhe dora e vetë shkatërrimit të kësaj prone që është e të gjithë dmeokratëve. Ti e bunkerizove bashkë me mercenarët që duan ta shkatërrojnë atë godinë….O kopila vetëm gënjeni, nuk ju beson ëm njeri çfarëdo që të thoni….Provokuesit jeni ju. Pse duhet ti mbyllni dyert e dritaret? I lini demokratët të hynin brenda në selinë e tyre. Nëse do të dëmtonin po të ishin dyert e hapuara, atëherë po kishe të drejtë…

Ti je një person politik, i dështuar me një thes të mbushur me humbje dhe turp. Nuke  mbulon diellin me shoshë o Gaz që u bërë gazi i botës, bashkë me Lulzim degjeneruar emrin dhe sakrificëne  demokratëve të ndershëm. Historia do t’ju damkosë me tur psi dështakë të vazhdimësisë së humbjeve…

O injorant, o legen, o tradhtar..”, shkruajnë ndër të tjera demokratët./E.S-CNA.al

LEXO TE PLOTE