Connect with Us

Ronaldo bind Zidanen të marrë drejtimin e United

La Liga

Ronaldo bind Zidanen të marrë drejtimin e United

Publikuar

-

Zinedin Zidan ka nisur të shkrijë akujt dhe të “ngrohet” për idenë e marrjes së drejtimit të Mançester Junajtidit. Emri i ish-teknikut të Realit të Madridit është përfolur si një nga kandidatët për të zëvendësuar Ole Gunar Solskjaerin në “Old Trafford” në rast shkarkim. Por deri tani ai nuk kishte qenë shumë entuziast, duke preferuar më shumë një telefonatë nga kombëtarja e Francës. Zidan, i cili fitoi Botërorin “Francë 1998” si kapiten i “Gjelave”, konsiderohet kandidati favorit për të zëvendësuar Didie Deshampin në stolin e kombëtares në momentin që ai do të largohet.

Por sipas “Record Sport”, Mançester Junajtid ka bërë progres me përpjekjet për të tunduar Zizunë në “Teatrin e Ëndrrave”. 49-vjeçari, pa punë që prej muajit maj pas largimit për herë të dytë nga “Bernabeu”, ka nisur të joshet nga ideja se në Mançester do të gjente dy ish-kampionë të tij në Madrid, Kristiano Ronaldon dhe Rafael Varanin. Gjatë dy periudhave të tij në stolin e madrilenëve, ai fitoi 3 herë radhazi Ligën e Kampioneve, dy tituj La Lige dhe dy Botërorë Klubesh.

“Djajtë” kanë përdorur vetë yllin portugez për ta bindur trajnerin që të pranojë një ofertë të mundshme në të ardhmen dhe me sa duket, negociatat e CR7-ës kanë dhënë rezultat. Gjithsesi, mediat angleze janë të sigurta se kandidati i parë i preferuar për të pasur norvegjezin është trajneri aktual i Lestërit, Brendën Roxhers. Vetëm në rast se irlandezoveriori nuk do të pranojë që të ndërpresë kontratën e tij me “Dhelprat”, do të shihen alternativat e tjera.

LEXO EDHE:  Foto +16/Modelja superseksi që futi në grackë Ronaldon e Messin

Një ndër to është edhe ajo e trajnerit të Ajaksit, Erik ten Hag, i cili ka edhe mbështetjen e ishmbrojtësit Rio Ferdinand: “Çdo trajner në një klub të ri, dëshiron që t’u tregojë njerëzve menjëherë përse është aty. Unë përdor Konten si një pikë të mirë reference për këtë. Sa herë ai shkon në një klub të ri, nuk ka diskutime me të dhe ai u thotë: ‘Kjo është situata, ky jam unë. Nëse nuk jeni me mua, atëherë mund të largoheni’.

Mendoj se ky është mentaliteti që i ndan trajnerët e mirë nga më të mirët. Duhet të jesh në gjendje që të komandosh një dhomë zhveshjeje të mbushur me ego, personalitete dhe karaktere të forta. Tani unë nuk e njoh Ten Hagun personalisht, por ai është duke bërë një punë të shkëlqyer tek Ajaksi. Mos harrojmë se Ajaksi nuk është një klub i vogël. Ata janë më të mëdhenjtë në Holandë. Por unë mendoj se ai i ka bazat për të menaxhuar një klub të madh”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Nuk do i besoni detajet e kontratës së Dani Alveshit te Barcelona

Publikuar

-

Nga

Dani Alvesh iu bashkua Barcelonës të mërkurën për vetëm një euro në muaj, duke e mbajtur fjalën e tij për të ndihmuar klubin në çdo mënyrë të mundshme.

Por nëse 38-vjeçari nuk e sheh kontratën e tij e cila skadon qershorin e ardhshëm, Barça pretendon të marrë një shumë mjaft të madhe parash në rast të shitjes së tij.

Sipas ‘’RAC1’’, klauzola e lirimit të brazilianit nga Barcelona është plot 100 milionë euro. Klauzola është e çuditshme duke pasur parasysh se Alvesh ka pagën më të ulët në mesin e të gjithë skuadrës së Barçës.Barça shpreson se ribashkimi i Alvesh me Çavin do të frymëzojë grupin aktual të lojtarëve për të rikthyer ditët e lavdisë së klubit. 38-vjeçari kaloi tetë vjet në Katalonjë, duke fituar 6 tituj të La Liga-s dhe tre Liga të Kampionëve.

LEXO EDHE:  Foto +16/Modelja superseksi që futi në grackë Ronaldon e Messin

LEXO EDHE:  Solskjaer me valixhe në duar, Zidane gati të marrë drejtimin e United

Në një fjalim për shokët e tij të rinj të skuadrës, Alves u zotua të mësojë nga të rinjtë e tij , por thotë se shpreson që ata të mësojnë një ose dy gjëra nga ‘i vjetri’.

“Është kënaqësi të jem këtu pas një kohe kaq të gjatë. Të kthehesh këtu është një nder, një kënaqësi. Unë vij për të mësuar nga ju, të rinjtë. Por nga e vjetra, dua të përcjell një gjë: tu demonstroj se çfarë përfaqëson ky klub dhe kjo fanellë’’, ishin fjalët e brazilianit në prezantim.

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshme/ Ylli spanjoll lë futbollin për t’u bërë prezantues televiziv

Publikuar

-

Nga

Joaquin Sanchez njofton tërheqjen nga futbolli i luajtur. Kapiteni historik i Betisit deklaroi për programin “El Hormiguero” se ky do të jetë sezoni i tij i fundit si futbollist: “E di që do të më mungojë futbolli, por në moshën 40-vjeçare është koha të ndalem. Nuk do të luaj më futboll.”

Joaquin është formuar si futbollist në akademinë e Betisit dhe për shumë vite ka qenë pikë referimi në këtë skuadër. Nga viti 2005 deri më 2011-ën ka luajtur për Valencian si dhe ka veshur fanellat e Malagas dhe Fiorentinës.

LEXO EDHE:  Ronaldo është ky? Oh Zot sa është shëndoshur (Foto)

LEXO EDHE:  Messi e Ronaldo në një ekip40-vjeçari e ka planifikuar të ardhmen në televizion, si prezantues i programit të ri të në Antena 3 “Joaquin, el novato”:

“Do të jetë një program shumë argëtues, me humor dhe të qeshura. Së shpejti do ta lë futbollin, por gjithsesi dua të vazhdoj të mësoj profesione të reja”.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Po shkëlqen me Maqedoninë, Reali dhe Barcelona interesohen për mesfushorin

Publikuar

-

Nga

Reali dhe Barça në garë për të Mesfushori i Napolit dhe i kombëtares së Maqedonisë së Veriut, Eljif Elmas është përfshirë në axhendën e merkatos së dy prej gjigantëve të futbollit botëror, Reali i Madridit dhe Barcelona.

Lajmi është bërë me dije nga mediat spanjolle dhe ato italiane që vlerësojnë se prej kohësh Reali dhe Barça janë vënë në ndjekje të mesfushorit të Napolit. Por, paraqitjet e shkëlqyera të tij me klubin e Serisë A dhe me kombëtaren e vendit të tij kanë bërë që Barça dhe Reali të mendojnë seriozisht për shërbimet e tij. Veçanërisht mbresëlënëse ka qenë paraqitja e tij me Maqedoninë e Veriut në ndeshjen e fundit në grup kundër Islandës.

LEXO EDHE:  Solskjaer me valixhe në duar, Zidane gati të marrë drejtimin e United

LEXO EDHE:  Ish-sulmuesi i Juves dhe Interit/ Ronaldo shkon në shtëpi dhe bën 150 pompa, unë bëj ahengjeAi ishte udhëheqësi i kombëtares fqinje në fitoren 3-1, duke shënuar dy nga 3 golat e fitores së maqedonasve, duke e çuar kombëtaren e vendit të tij në “play off” për një vend në botërorin e ardhshëm në Katar. Mesfushori nga Shkupi bën pjesë në grupin e lojtarëve që kanë përfituar shumë me ardhjen e Spaletit te Napoli.

Me Spaletin në stol mesfushori i talentuar ka gjetur më shumë hapësira në formacion dhe ai ka mundur të shpalosë të gjithë talentin e tij, ç’ka ka tërhequr dhe vëmendjen e gjigantëve spanjollë. Elmas ka një kontratë deri në vitin 2025 me Napolin dhe vlera e kartonit të tij llogaritet në 17 milionë euro.

LEXO TE PLOTE