Connect with Us

Mbanin punonjës të pasiguruar/ Procedohen penalisht dy shtetase

Kronika

Mbanin punonjës të pasiguruar/ Procedohen penalisht dy shtetase

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Policia ka proceduar penalisht dy shtetase, T.A 32 vjeçe banuese në Tiranë dhe L.F 30 vjeçe banuese në Kuçovë.

Pas një kontrolli në subjektet e tyre janë gjetur punonjës të pasiguruar.

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik filloi procedimi penal për shtetasit T.A., 32 vjeçe banuese në Tiranë dhe L.F., 30 vjeçe, banuese në Kuçovë, pasi nga kontrolli në subjektet e tyre u gjetën punonjës të pa siguruar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme”, njofton policia./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tentuan të vidhnin argjendarinë/ Dy grabitësit përleshen me pronarin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dy grabitës kanë tentuar të vjedhin një argjendari në Shkodër. Teksa kanë tentuar të hyjnë në argjendari janë përleshur me pronarin….vijon

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentuan të vrasin efektivët e policisë/ Shkatërrohet grupi kriminal

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

5 persona janë arrestuar nga operacioni ‘Storm’, dhe dy të tjerë janë nën hetim dhe një është shpallur në kërkim.

Bëhet fjalë për personat që kanë tentuar të vrasin efektivët e policisë në Qafë Kashar dhe Fushë Krujë.Në pranga janë vënë Ibrahim Difaj,  Damian Lleshaj(Besmir Prelaj), Rober Laci, Ilirjan Peci, Erion Mulaj. Nën hetime janë shtetasit
M.M dhe E.V. Ndërsa është shpallur në kërkim Shëtim Kraja.

LEXO EDHE:  Bëri për spital bashkëjetuesen e tij/ Arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

LEXO EDHE:  Bëri për spital bashkëjetuesen e tij/ Arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Ata akuzohen  për vrasje të mbetur në tentativë, vjedhje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Zero tolerancë ndaj krimit”/ Gledis Nano “ultimatum” punonjësve të policisë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano gjatë një takimi me punonjës të policisë vendore të Shkodrës, ka kërkuar zero tolerancë ndaj krimit dhe goditjen e çdo grupi dhe individi kriminal.

Po ashtu ai kërkoi dhe parandalimin e kultivimit të kanabisit.

Ndërkohë, drejtori i policisë vendore të Shkodrës, Hamdi Fjora, tha gjatë analizës njëvjeçare se viti 2021 ka njohur një rritje të kriminalitetit krahasuar me vitin 2020.Drejtori i policisë së Shkodrës veçoi zbardhjen e vrasjes së Endri Mustafës në fund ta majit të vitit të kaluar (2021), duke thënë se në ngarkim të autorit ka të dhëna se ka kryer disa vrasje në tri vitet e fundit në Shkodër, duke iu referuar Ibrahim Licit, i cili është ende një person i shpallur në kërkim.

LEXO EDHE:  Grabiti 40 mijë euro në një vilë, arrestohet shqiptari pas 11 vitesh arrati

LEXO EDHE:  Të alkoolizuar dhe me shpejtësi “skëterrë”/ Policia gjobit 2378 shoferë, 16 në pranga

Sipas tij, në vitin që lamë pas shqetësuese për policinë e Shkodrës është edhe rritja e rasteve të kultivimit të bimëve narkotike krahasuar me 2020-ën. Kreu i policisë së Shkodrës tregoi edhe prioritetet e këtij viti.

Më tej, ai theksoi se një rritje kanë pësuar rastet e trafiqeve të paligjshme dhe krimi ekonomik financiar, ndërsa kanë pësuar ulje krimet kundër pronës dhe mjedisit. Prefektja e Qarkut Shkodër, Majlinda Angoni, u shpreh se qeveria shqiptare ka mundësuar të gjitha kushtet për policinë, që të luftojë krimin. Edhe ajo kërkoi zero tolerancë ndaj krimit. Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka qëndruar për rreth dy orë në takimin e zhvilluar në Shkodër./CNA.al

LEXO TE PLOTE