Connect with Us

Krimi i rëndë në Fier dhe arroganca e qeverisë/ Ministrja shmang median: Nuk kam kohë

Politikë

Krimi i rëndë në Fier dhe arroganca e qeverisë/ Ministrja shmang median: Nuk kam kohë

Publikuar

-

/
cna lajme politike

Vrasja makabër në Fier, ku një 8 vjeçar humbi jetën tragjikisht nga fqinji i tij 38 vjeçar ka sjellë reagime të shumta të opinionit publik, por jo vetëm.

Rrjetet sociale “zienin” për dy ditë rresht për ngjarjen e rëndë, e ndërsa qeveria “Rama 3” ka shtuar një ministri të re, atë të dedikuar për Fëmijët dhe Rininë nuk pati asnjë lloj reagimi.

Bora Muzhaqi nuk e mori mundimin këto dy ditë të jepte vetë një mesazh publik për ngjarjen, qoftë edhe për të ngushëlluar familjen, e jo më për të marrë përgjegjësi.

LEXO EDHE:  Meta flet per blerjen e votave: Per mua, nuk ka rendesi rezultati

Gjithsesi, gazetarët i prenë sot rrugën ministres të qeverise duke i kërkuar një koment.

Por Muzhaqi me arrogancë konfirmoi që në fakt koha nuk i mungonte, dhe filloi të jap leksione për median.

Sjellja e saj ka sjellë një fertunë reagimesh në rrjetet sociale, të cilat evidentojnë papërgjegjshmërinë e ministres për të dhënë përgjigje për një çështje që është drejtpërdrejt në fushën e saj të përgjegjësisë dhe për të cilën qytetarët shqiptarë e paguajnë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha pritet me protesta në njësinë 7/ Nuk pranon në takim asnjë demokrat

Publikuar

-

Nga

Me dhjetëra demokratë kanë pritur  me protesta kryetarin e shkarkuar të PD Lulzim Basha, teksa ky i fundit ishte duke hynë në një nga hotelet e kryeqytetit për të zhvilluar një takim.

Lulzim Basha me njerëzit e tij ka refezuar themeluesin e PD-së në njësinë nr.7 Fatmir Merkoçi të jenë në këtë takim, gjë e cila ka sjellë edhe reagimin e tij publik.

LEXO EDHE:  “Mos u kthe, se na ke çarë…”/ Ndjekësit degjenerojnë Sindin në komente

LEXO EDHE:  A do të garoj në Fier në 25 prill?/ Mediu jep përgjigjen e prerëKur pengohem unë që jam themelues i PD-së, lëre më se çfarë i bëjnë njerëzve të thjeshtë.

Ne që nuk pranohemi në takim jemi dhe quhemi të përjashtuar, derisa nuk pranohemi në takim. Ky është Lulzim Basha i cili e tregoi vetë fytyrën e tij”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kriza në PD dhe zgjedhjet e parakohshme/ Ironizon Patozi: Luli s’ka dhënë fjalën, bën sikur nuk e ka mendjen

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka komentuar krizën në PD dhe vendimin e Lulzim Bashës dhe Sali Berishës për të hyrë në zgjedhjet e parakohshme me kandidatët e tyre.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Patozi shkruan se Luli bën sikur nuk e ka mëndjen për zgjedhjet e sipas tij nuk e ka dhënë fjalën e fundit, nëse do hyjë apo do i bojkotojë ato si dy vite më parë.

TË NDARË JANË MË “TRIMA” DHE MË TË FORTË

Për të kuptuar se çfarë i kanë bërë Partisë Demokratike këta dy “legjendat”, që po kacafyten sot për logon, nuk ka nevojë për shumë histori dhe për shumë mend.LEXO EDHE:  Gold Ag pendohet pasi e quajti Tunën “degjenerim të femrës shqiptare”: Nuk e fyej më se është një nënë

LEXO EDHE:  U përzgjodh për të bërë zap krimin/ Si ka ndryshuar pasuria e prokurores së “Forcës së Ligjit”

Para dy vjetësh, kur ishin bashkë dhe ishte e sigurt që disa bashki mund t’i fitonin, këta nuk hynë fare në zgjedhje.

Tani që janë bërë kashtë e koqe, dhe i kanë shanset afër zeros, duan të hyjnë me të paktën dy kandidatë për çdo bashki (pa llogaritur preleminaret e “foltores”).

Gjithmonë në rast se pranon Luli, sepse ai nuk e ka thënë ende fjalën e fundit, por po bën sikur nuk e ka mendjen, që po bie era zgjedhje, njësoj si Ilir Meta kur pyeste Celibashin se çfarë dinte për 6 bashkitë e mbetura prej gati dy vjetësh pa kryetar”, shkruan Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zero “roaming” në Ballkan/ Majlinda Bregu ndan lajmin e mirë

Publikuar

-

Nga

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka dhënë një lajm të mirë.

Ajo e konsideroi ecurinë e nismës “Fol si n’shpi”, si një histori suksesi ku ndau edhe shifrat e trafikut të telefonisë celulare dhe internetit.

POSTIMI I BREGUT

Ja ta fillojmë vitin mbarë me një lajm të mirë që mund skepticizmin e gjithkujt që e ka të vështir? të besojë tek bashkëpunimi!

Sot, sa për një dozë të shëndetshme realiteti, me kënaqësi ju them se nga data 1 korrik 2021 kur #folsinshpi ose #roamlikeathome,  ka hyrë në fuqi si regjim me tarifa zero në të gjithë rajonin, sot kemi:

LEXO EDHE:  “Mos u kthe, se na ke çarë…”/ Ndjekësit degjenerojnë Sindin në komente

LEXO EDHE:  Tre raste të reja me COVID në Fier/ Infektohen 2 mjekëMaksimalisht 500 dhe minimalisht 305 % e rritje të trafikut të telefonisë celulare dhe internetit

Shqipëria ???????? vetëm në tremujorin e fundit të 2021 ka shënuar një rritje prej 400 % numrit të përdoruesve në roaming.

Përndryshe, një shërbim mëse i mirëpritur  nga qytetarët e #ballkanitperendimor, më shumë komunikim e lehtësi për biznesin e të rinjtë.

Dhe, për  më shumë, përveç krenarisë që kemi koordinuar një punë kolosale  mes të gjithë vendeve të Rajonit, na ndiqni në ditët në vijim…

 

LEXO TE PLOTE