Connect with Us

Florian Marku jep lajmin e madh: Ndeshjen tjetër do e zhvilloj në “Air Albania”

Kombëtare

Florian Marku jep lajmin e madh: Ndeshjen tjetër do e zhvilloj në “Air Albania”

Publikuar

-

Florian Marku do të kthehet në ring dhe pas dy ditësh, të shtunën, do të ketë përballë Jorick Luisetto. Ky i fundit numëron 11 fitore dhe 2 humbje, ndërsa Marku ka 9 fitore dhe 1 barazim deri tani. Kundërshtari i fundit që Marku arriti të kalonte ishte Maxim Prodan, i cili kishte 19 fitore dhe ishte rivali më i vështirë që boksieri shqiptar ka kaluar deri tani.

Në konferencën para ndeshjes që do të zhvillohet në “Wembley”, Marku ka dhënë lajmin e madh se ndeshja e tij e radhës pas Luisetto do të jetë në “Air Albania”, me një stadium që pritet të jetë i tejmbushur dhe ndaj një kundërshtari të fortë, shkruan “Sport Ekspres”.

“Njerëzit nuk ia kanë idenë sesa e dashuroj unë boksin, nuk e dinë sesa e dua unë këtë punë. Mund të ndeshem çdo muaj, vetëm të jem mirë. Kur kisha probleme me duart e mia, doktorët më thanë që në fillim duhet të shërojmë njërën dorë dhe më pas tjetrën. Unë u thashë: “Ju lutem, le t’i mbarojmë të dyja menjëherë dhe mos të humbasim kohë”.

LEXO EDHE:  “Bravo shqipe, sukses i jashtëzakonshëm”/ Basha uron Florian Markun për fitoren

Tani jam kthyer dhe pas kësaj ndeshje, do të bëj një ndeshje të madhe në “Air Albania”. Atje ndihet si të jenë 30.000 tifozë, do të jetë përballje e madhe dhe do të jem menjëherë në Shqipëri për t’u ndeshur pas përballjes që do të kem të shtunën”, tha Florian Marku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Debati i nxehtë për Armando Brojën, “çmendet” Starova Nuk më plasi ka.. fare

Publikuar

-

Nga

Armando Broja është tema më e nxehtë dhe aktuale e Kombëtares. Sulmuesi ka fituar zemrat e tifozëve me dy golat që realizoi ndaj Hungarisë, për të ndihmuar jo pak kuqezinjtë që të renditen më lartë sesa Hungaria.

Në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN”, është prekur padyshim edhe kjo pjesë, shkruan “Sport Ekpsres”. Në studio janë komentuar edhe fjalët e Starovës, për të dalë në një përfundim që “bobit” nuk i ka pëlqyer: “Broja nuk është gjë”.

LEXO EDHE:  “Bravo shqipe, sukses i jashtëzakonshëm”/ Basha uron Florian Markun për fitoren

LEXO EDHE:  Mblodhi 800 € për fëmijët e sëmurë/ Mashtruesi që hiqej si Florian Marku i merr paratëStarova nuk e ka pranuar këtë interpretim të fjalës së tij, duke ofruar të njëjtin spektakël ashtu si edhe Broja në fushë: “Këtë e the ti, nuk e thashë unë. Kjo është një ligësi e paparë. Nuk më plasi ka.. fare”, u shpreh Starova mes batutës që shkaktoi të qeshura në studio.

VIDEO: https://tiger.cdnja.co/v/74/743dp.mp4

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Edi Reja drejt largimit, kombëtarja pritet të ndryshojë trajner

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja shqip tare ka mbyllur këtë fushatë kualifikuese në vendin e tretë, pas Anglisë dhe Polonisë ku grumbulloi 18 pikë në total, si asnjëherë më parë, gjithashtu u pa edhe një rinovim i një pjese të skuadrës me emra të rinj, por me sa duket kjo nuk ka mjaftuar që presidenti i federatës shqiptare të futbollit, Armand Duka, të bindet plotësisht për t’i ofruar mundësinë e drejtimit të skuadrës trajnerit italian Edi Reja për edicionin tjetër, atë të Europianit 2024.LEXO EDHE:  “Bravo shqipe, sukses i jashtëzakonshëm”/ Basha uron Florian Markun për fitoren

LEXO EDHE:  “Boksi do burrëri ti s’je i tillë”/ Ironia e gazetarit me Bashën: Kot ngatërrohesh me ringjet e të tjerëve

Shqipëria ka përpara kompeticionin e “Nations League”, ku në 16 dhjetor do të mësojë kundërshtarët e grupit, ndërsa në qershorin e 2022-shit do të luajë ndeshjet e para.  Kjo mund të jetë edhe prova e fundit e Rejës për të mbyllur ndeshjet e Ligës së Kombeve dhe për t’i lënë vendin një trajneri të ri, i cili do të përgatisë Kombëtaren shqiptare për në eliminatoret e “Euro 2024”.  Aktualisht, Edi Reja është 76 vjeç dhe ka statusin e trajnerit më të vjetër që drejton një ekip kombëtar.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Përqeshi Shqipërinë, Lorik Cana e bën palaço komentatorin e RTK-së

Publikuar

-

Nga

Pas ndeshjes së Shqipërisë U-21 dhe Kosovës U-21 mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Fadil Vokrri”, komentatori i RTK-së, Andin Lokaj ka përdorur një fjalor fyes kundrejt shqiptarëve:

“Mendoni sikur të mos fitonim kundër këtyre që kur kemi luajtur ne kosovarët, ata vetëm ushtarë të Enverit kanë pasur në stadium”.Pas këtij ofendimi kundrejt shqiptarëve, ish-kapiteni Lorik Cana ka reaguar me anë të një “Story” në profilin e tij të rrjetit social “Instagram” duke publikuar një foto të Andin Lokajt si palaço. Një veprim fisnik ky i ish-kapitenit të Kombëtares për të mbrojtur të gjithë shqiptarët kudo ku janë.

LEXO EDHE:  “Boksi do burrëri ti s’je i tillë”/ Ironia e gazetarit me Bashën: Kot ngatërrohesh me ringjet e të tjerëve

LEXO EDHE:  “Boksi do burrëri ti s’je i tillë”/ Ironia e gazetarit me Bashën: Kot ngatërrohesh me ringjet e të tjerëve

 

LEXO TE PLOTE