Connect with Us

Bardhi e pranon/ Nuk është kompetencë e Bashës për të përjashtuar anëtarët nga PD

Politikë

Bardhi e pranon/ Nuk është kompetencë e Bashës për të përjashtuar anëtarët nga PD

Publikuar

-

/

Sekretari i përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi ka mohuar që Lulzim Basha të ketë kërcënuar krrët e degëve në mbledhjen e kryesisë me përjshtim nga partia për ata që do shkojnë në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Në një intervistë për emisionin ‘Task Force’ me Sonila Meçon në Syri Tv, Bardhi tha se lëvizja e Berishës po shkel statutin si dhe po injoron forumet e PD.

Ka ndodhur një keqkuptim nga mbrëmë. Nuk ka patur dhe nuk do të ketë përjashtim. Ka patur sqarim të kryetarit për vendimin e Kryesisë dhe pikës 3 të këtij vendimi që flet për akte dhe vendime që dëmtojnë interesin elektoral apo politik të PD. Ndjej keqardhje gjatë këtyre ditëve kam parë z.Berisha që është një nga njohësit më të mirë të statutit, për shkak të karrierës së tij në PD, të shkelë statutin, të shpallë ilegjitime çdo strukturë të PD që nuk i nënshtrohet bindjeve, opinoneve apo lëvizjes së tij.

LEXO EDHE:  Anëtari i PD ka disa pyetje për Lulzim Bashën/Hë pra si është ...?!

Ka patur gjatë gjithë kësaj periudhe një shkelje konstante të statutit. Kam parë zotin Berisha të nisë një lëvizje për çështjen e respektimit të statutit nga strukturat e PD, të nisë një betejë për demokratizimin e mëjteshëm të PD e cila është një gjë pozitive. Por në përfundim të kësaj lëvizje, veçanërisht gjatë ditëve të fundit, kemi parë nga një lëvizje për demokratizimin e PD, për respektimin e statutit të PD, u shndërrua në një lëvizje që injoron statutin e PD, injoron forumet e PD.

Përjashtimi i një anëtari të PD nuk është kompetencë e kryetarit të partisë, ka intitucione që marrin masa disiplinore“, u shpreh Bardhi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pamje të rënda/ Si tentoi policia të vriste demokratin me urdhër të Bashës dhe Ramës

Publikuar

-

Nga

cna politike aktualitet

Ish presidenti Bujar Nishani, ka nxjerrë foton e një demokrati, i cili është plagosur nga protesta e mbajtur ditën e djeshme.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Nishani shkruan se demokrati u qëllua nga dora kriminale e një polici, që sipas tij qëllimi ishte për ta vrarë pasi predha që mban gazin është metalike.

Por ish presidenti, fajëson si përgjegjës për tërheqjen e këmbzës Lulzim Bashën dhe Edi Ramën.

Kjo është një goditje me predhën që shpërndante gazin mbi demokratët.LEXO EDHE:  Foto/ U “zhduk” për ditë të tëra/ Kthehet nga Holanda Lulzim Basha

LEXO EDHE:  Thaçi ultimatum deputetëve: Votoni marrëveshjen për demarkacion

Një kriminel mes rradhëve të policisë e qëlloi drejt i mbi kokën e një njeriu.

Natyrisht për ta vrarë pasi predha që mban gazin është metalike.

Por gishti që tërhoqi këmbëzën e armës së krimit në të vërtetë është i Lulzim Bashës dhe tutorit të tij, Edi Rama.

Drejtësia vonon, por nuk harron”, shkruan Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Qënie amorfe, pa shtyllë kurrizore”/ Muçollari “shpërthen” ndaj Bashës

Publikuar

-

Nga

Ish sekretari i përgjithshëm i FRPD Grigels Muçollari ka “shpërthyer” keq ndaj Lulzim Bashës dhe veprimeve të këtij të fundit që i ka mohuar gjithmonë.

Teksa poston në rrjetin social Facebook, një video ku mercenarët e Bashës thyejnë xhamat e katit të parë të selisë, Muçollari thekson se nuk ka një fjalor për të gjetur fjalët për të përshkruar kryetarin e shkarkuar, duke e cilësuar atë si një qënie amorfe dhe pa shtyllë kurrizore.

LEXO EDHE:  Luljeta Bozo apo Sali Berisha/ Kush do ta hapë seancën e parë plenare në Shtator?

LEXO EDHE:  Thaçi ultimatum deputetëve: Votoni marrëveshjen për demarkacion

Shikohet qartë se me “punime” kuptonte instalimin e gazit për të helmuar këdo që hyn në seli pa lejen e tij. Mashtrues dhe burracak e ke pak.Mohove dyert e hekurta, mohove gazin, mohove sakrificat e mijëra demokratëve.

Nuk ka fjalor që përmbledh fjalët për të të përshkruar ty. Një qënie amorfe, pa shtyllë kurrizore, me shumë xhepa, me një kokë dhe shumë fytyra”, shkruan Muçollari./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama komunikim live me demokratët/ Nano: Po i trajton si lecka

Publikuar

-

Nga

cna lajme politik

Analisti Mustafa Nano ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit nëpërmjet një komunikimi “live” iu drejtua demokratëve në lidhje me situatën në të cilën ndodhet PD.

Sipas Nanos, kjo ishte një ndërhyrje burracake dhe provokative nga ana e Ramës, për të cilin thotë se iu duk si shpend grabitqar që i vërsulet një preje të kollajtë.

Ai shton se Rama po i trajton demokratët si lecka, që mund të bien pa të keq në duart e kujtdo.

Edi Rama organizoi sot një komunikim live me demokratët, dhe u kërkoi atyre “të bëhen me të”!!! Unë fillimisht nuk u besova veshëve, dhe m’u desh një copë herë të bindesha se lajmi ishte i vërtetë. Sepse m’u duk një gjest krejt i pagjetur e i pavend.Shoqëria shqiptare është duke vajtuar prag-vdekjen e opozitës, dhe po pret që demokratët, dikush a disa prej tyre, të bëhen të gjallë për t’i dalë zot asaj partie, dhe ja, na del kryeministri, na “i mbledh” demokratët, dhe u bën thirrje t’i bashkohen atij.

Çfarë ndërhyrje furacake, paternaliste, burracake e provokative! Kryeministri m’u duk si një shpend grabitqar që i vërsulet një preje të kollajtë. Pastaj, është edhe diçka tjetër.

Rreshtimi politik është një gjë me vlerë në këtë botë, që ka të bëjë me emocionet, familjet, traditën, vizionin tonë mbi botën, interesin apo ku di unë çfarë tjetër. Identiteti politik është një element shumë i rëndësishëm i identitetit tonë në përgjithësi.

Si u konvertuaka robi, fap, si me magji? Si u shndërruaka njeriu kështu, sa hap e mbyll sytë, nga demokrat në socialist? Kësaj i thonë t’i trajtosh njerëzit si lecka, që munden me ra fare pa të keq në duart e kujtdo”, shkruan Nano./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE