Connect with Us

Po shkëlqen me Maqedoninë, Reali dhe Barcelona interesohen për mesfushorin

La Liga

Po shkëlqen me Maqedoninë, Reali dhe Barcelona interesohen për mesfushorin

Publikuar

-

Reali dhe Barça në garë për të Mesfushori i Napolit dhe i kombëtares së Maqedonisë së Veriut, Eljif Elmas është përfshirë në axhendën e merkatos së dy prej gjigantëve të futbollit botëror, Reali i Madridit dhe Barcelona.

Lajmi është bërë me dije nga mediat spanjolle dhe ato italiane që vlerësojnë se prej kohësh Reali dhe Barça janë vënë në ndjekje të mesfushorit të Napolit. Por, paraqitjet e shkëlqyera të tij me klubin e Serisë A dhe me kombëtaren e vendit të tij kanë bërë që Barça dhe Reali të mendojnë seriozisht për shërbimet e tij. Veçanërisht mbresëlënëse ka qenë paraqitja e tij me Maqedoninë e Veriut në ndeshjen e fundit në grup kundër Islandës.

LEXO EDHE:  Greqia i'a lë topin e zgjidhjes së emrit të ri Maqedonisë

Ai ishte udhëheqësi i kombëtares fqinje në fitoren 3-1, duke shënuar dy nga 3 golat e fitores së maqedonasve, duke e çuar kombëtaren e vendit të tij në “play off” për një vend në botërorin e ardhshëm në Katar. Mesfushori nga Shkupi bën pjesë në grupin e lojtarëve që kanë përfituar shumë me ardhjen e Spaletit te Napoli.

Me Spaletin në stol mesfushori i talentuar ka gjetur më shumë hapësira në formacion dhe ai ka mundur të shpalosë të gjithë talentin e tij, ç’ka ka tërhequr dhe vëmendjen e gjigantëve spanjollë. Elmas ka një kontratë deri në vitin 2025 me Napolin dhe vlera e kartonit të tij llogaritet në 17 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Dani Alves zgjedh numrin te Barcelona, rikthen kujtimin e një legjende

Publikuar

-

Nga

Dani Alves ka zgjedhur numrin 8 në rikthimin e tij në Barcelonë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i Barcelonës nëpërmjet një postimi në faqen e saj zyrtare.

Ata kanë postuar një video ku tregojnë Dani Alves që mban veshur fanellën me numrin 8. Një numër ky që më parë është mbajtur edhe nga shoku i tij i ekipit dhe legjenda e klubit, Andres Iniesta.

Kështu, braziliani e ka ndryshuar numrin në fanellën e tij plot pesë herë me ekipin e Barcelonës. Më parë ai ka vehur numrin 20 në momentin e debutimit. Më pas ai zgjodhi numrin 2. Në nder të Eric Abidal, ai zgjodhi më vonë numrin 22 ndërkohë që pas Xavit ai veshi fanellën me numrin 6. Në këtë rikthim në Barcelonë, Dani Alves ka zgjedhur numrin e mikut të tij, Andres Iniesta, numrin 8.

LEXO EDHE:  Humbi vëllain nga overdoza, ish-futbollisti i Barcelonës i përlot të gjithë me deklaratën

LEXO EDHE:  Humbi vëllain nga overdoza, ish-futbollisti i Barcelonës i përlot të gjithë me deklaratënLEXO TE PLOTE

La Liga

Xavi nuk ndalet me rikthimet, gati të marrë në “Camp Nou” edhe Tiago Alcantarën

Publikuar

-

Nga

Pas rikthimit të Dani Alvesh, Barcelona dhe Çavi po synojnë të rikthejnë Tiago Alkantaran në Kamp Nou. Tiago aktualisht është pjesë e Liverpulit që prej sezonit të kaluar, ku u transferua nga skuadra e Bajern Mynih, por gjërat thjesht nuk kanë funksionuar për të në Anfield dhe ai nuk është bërë i domosdoshëm për skuadrën e Jurgen Klop.

Çavi e sheh spanjollin si një vlerë të shtuar, pavarësisht forcës që Barcelona ka tashmë në mesfushë me lojtarë si Serxhio Buskets, Frenki de Jong, Niko, Gavi dhe Pedri. Megjithatë, nuk do të ishte një operacion i thjeshtë për Barcelonën. Tiago ka një kontratë me Liverpulin dhe për asnjë moment redsat nuk do ta lejonin të largohej falas.

LEXO EDHE:  Nga Andi BUSHATI/A ka tradhëtuar Ali Ahmeti?

LEXO EDHE:  Greqia i'a lë topin e zgjidhjes së emrit të ri MaqedonisëTiago është produkt i akademisë “La Masia” para se të largohej nga Barcelona në verën e 2013, duke u bashkuar me Pep Guardiolën te Bajern. Spanjolli sapo kishte fituar Kampionatin Evropian U21 me Spanjën, dhe u cilësua si një nga lojtarët më të mirë në turne. Tiago fitoi shtatë tituj të Bundesligës me Bajernin, dhe Ligën e Kampionëve, duke qenë dhe një lojtar mjaft i rëndësishëm për bavarezët në sukseset e tyre.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona, dalin përgjigjet për Aguerro, futbollisti “var këpucët në gozhdë”

Publikuar

-

Nga

Kun Aguerro është në dilemë të madhe për të lënë futbollin. Argjentinasi pak ditë më parë pasoi një gjendje të frikshme në fushë, duke mos u mbushur dot me frymë. Stafi mjekësor e zëvendësoi për sfidën me Alaves, ndërsa pas testeve u mësua se ai vuante nga aritmia në zemër.

Një gjë e tillë do e mbajë jashtë fushave sulmuesin për tre muaj. Në Spanjë, Catalunya Sport bën me dije se në raportet e reja mjeksëore për sulmuesin thuhet se nuk duhet të zhvillojë më aktivitet të dendur.

LEXO EDHE:  Greqia i’a lë topin e zgjidhjes së emrit të ri Maqedonisë

LEXO EDHE:  Greqia i'a lë topin e zgjidhjes së emrit të ri MaqedonisëNjë gjë e tillë vë në rrezik karrierën e Aguerro, që është pesimist për të luajtur ose jo futboll. Monitorimi për gjendjen e tij vijon, ndërsa problemet me zemrën mund të detyrojnë 33 vjeçarin që pas disa muajve te Barça të “var këpucët në gozhdë”.

LEXO TE PLOTE