Connect with Us

Plas keq sherri në Top Channel/ Dy moderatorët e njohur në konflikt me njëri tjetrin

Aktualitet

Plas keq sherri në Top Channel/ Dy moderatorët e njohur në konflikt me njëri tjetrin

Publikuar

-

/
cna lajme aktualitet

Dy moderatorët e njohur të emisionin ‘Shqipëria Live’, Erjona Rusi dhe Flori Gjini janë përfshirë në një sherr me njëri-tjetrin. Madje tashmë ata nuk e ndjekin më njëri-tjetrin as në Instagram.

Ky detaj është vënë re dhe përflitet se mes dy moderatorëve paska patur një konflikt.Sipas Iconstyle, konflikti mes dy moderatorëve me sa duket ka kohë që ka nisur sa që shpesh herë janë vërejtur edhe fërkime live në emision.

Nuk dihen ende arsyet pse ata të dy janë konfliktuar.

Erjona dhe Flori janë çdo ditë përkrahë njëri tjetrit në Top Channel, por nga informacionet brenda televizionit ata nuk shoqërohen më me njëri tjetrin.

LEXO EDHE:  Dokumenti-Klodian Zoto dhe Top Channel, edhe pas tenderit 15 milion euro për Porto Romanon

Kujtojmë se Erjona dhe Flori kanë qenë realisht shumë të afërt me njëri-tjetrin, aq sa një shaka e tyre u bë virale në rrjet.

Përmes një video të shkurtër ne Instagram,  dyshja tregoi “një të vërtetë që prej muajsh i brente nga brenda” dhe që kishin vendosur ta ndanin edhe me ndjekësit e tyre.

“Unë dhe Flori gati prej 6 muajsh jemi në një lidhje”, tha Erjona, ndërsa kolegu i ledhaton krahun

Moderatorja vazhdon më tej duke thënë se “prej  një viti është ndarë nga burri dhe se produksioni e ka ditur këtë gjë”.

Ata ironizuan Andi Shehin dhe Tea Trifonin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Takimi ‘i fshehtë’ me Soros/ Berisha nxjerr zbuluar Bashën, si i kërkoi të mos e denonconte

Publikuar

-

Nga

Lideri historik Sali Berisha, është pyetur nëse beson se Lulzim Basha është i kompromentua nga Xhorxh Soros.

Në një lidhje me Nova media, Berisha zbuloi se Basha ka patur një takim personal me Soros dhe se i ka kërkuar të mos denoncojë katastrofën në sistemin e drejtësisë.

“Qëndrimi i tij për reformen në drejtësi rezulton se ai ka pasur një takim personal me Xhorxh Soros.LEXO EDHE:  Dokumenti-Klodian Zoto dhe Top Channel, edhe pas tenderit 15 milion euro për Porto Romanon

LEXO EDHE:  Plagosja tek Pazari i Ri/ Autori: Po sqaronim sherrin e femijëve

Lulzim Basha me ka këkruar të mos denoncoj katrastofën në sitemin e drejtesisë së Xhorxh Soros. Që unë se kam pranuar asnjëherë por kam qenë zëri më i fuqishëm.

Kam paralajmëruar si ish kryetar shteti se rezultati i kësaj reforme do të jetë një sitem gjyqësor i paralizuar”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rekurset në Gjykatën e Lartë/ Rama u jep zgjidhje mijëra dosjeve

Publikuar

-

Nga

Në Gjykatën e Lartë vijojnë të presim për një vendim plot 35 mijë dosje. Mungesa e trupër gjyqësore ka bërë që Kolegji Administrativ të mos ketë ecuri të larta në shqyrtimin e çështjeve që janë në pritje.

Nën kryetari i Gjykatës së Lartë Sokol Sadushi, në daljen e tij publike para disa javëve, deklaroi se, gjatë periudhës 2013-2020, administrata publike ka humbur 3082 rekurse në fushën administrative dhe 2322 të tilla në fushën civile.

Ai e vuri theksin fillimisht te numri i lartë i çështjeve të prapambetura që presin për t’u gjykuar, duke paralajmëruar se ky institucion rrezikohet nga krijimi i një stoku të ri dosjesh për shkak të depozitimit të shumë rekurseve të pabazuara nga avokatët dhe institucionet publike.

Por duke iu referuar ankesave të Sadushit, kryeministri Edi Rama ka nisur lëvizjet.

Ai i kërkon ministrive dhe institucioneve në varësi të marrin masat e nevojshme për të hequr dorë nga rekurset e paraqitura nga përfaqësuesit e tyre ligjor.

Për ankimimet e vendimeve të Gjykatave të Apelit dhe Gjykatës Administrative të Apelit për çështje me natyrë civile dhe administrative, rekurse që Avokatura e Shtetit duhet t’i rishikojë kanë të bëjnë kryesisht për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve që lindin nga marrëdhëniet e punës, shpërblimin për dëmet pasurore apo jo pasurore, kontraktore ose jashtëkontraktore për personat fizik apo juridik, privat, vendas apo të huaj kur vlera e padisë është më e vogël se 40-fishi i pagës minimale në shkallë vendi.

Korrigjimi, ndryshimi, shfuqizimi anulimi apo konstatimi i pavlefshmërisë absolute të aktit administrativ, i nxjerrë nga organi publik, kur plotësohet një nga këto kushte: Këto kërkime nuk janë të shoqëruara me kërkimin për shpërblimin e dëmit, apo për shlyrjen e detyrimeve të tjera financiare, si dhe nuk dëmtojnë interesat pasurore të shtetit; ose kërkimi për shpërblimin e dëmit, për shlyrjen e detyrimeve të tjera financiare, apo dëmtimi i interesave pasurore të shtetit është në vlerë më të vogël se dyzetfishi i pagës minimale në shkallë vendi”.

LEXO EDHE:  Përplasjet me Top Channel / Reagon ish-ministri i Drejtësisë

LEXO EDHE:  Foto+Video/Hidhet nga ballkoni pas sherrit me babainPo ashtu, në udhëzim specifikohen edhe rastet kur institucionet publike mund të tërhiqen nga rekurset të cilat janë të depozitura në gjykatën supreme, por që ende nuk janë shqyrtuar vendime kur është vendosur lënia në fuqi e gjykatës së shkallës së parë për rrëzimin e padisë që rezultojnë të kenë mbetur pa objekt për shkak të shuarjes apo të ndryshimit të rrethanave të çështjes. Padi, pavarësisht llojit të kërkimeve dhe vlerës së tyre, detyrime të cilat janë ekzekutuar plotësisht me kusht që Gjykata e Lartë të mos ketë vendosur pezullimin e ekzekutimit të vendimit të formës së prerë dhe që njëkohësisht të jetë prezente të paktën një nga këto rrethana:

-kur çështja është humbur nga organi publik në të dy shkallët e para të gjykimit

-çështja vlerësohet si e pafitueshme nisur nga vendimet unifikuese/njësuese të kolegjeve të bashkuara ose të kolegjeve të veçanta./CNA.al

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shpallja non grata/ Berisha flet ‘pa dorashka’, ja pse nuk udhëtoja në SHBA

Publikuar

-

Nga

Lideri historik Sali Berisha në një lidhje me Nova Media, e ka quajtur si periudhën më absurde atë të shpalljes non grata.

“Mund të quhet si periudha më absurde. Kurrë nuk e kisha menduar sepse tër jetën time, veprimatrinë time e kam ndërtuar mbi bazë parimesh të ndershme dhe kushtetuse të vendit.

Në 30 vite jam përpjekur të marr vendimet më të mira në interesin më të mirë të dy vendeve, SHBA-Shqipëri.

LEXO EDHE:  Mero Baze sulmon Top Channel

LEXO EDHE:  Largimi i Sokol Bregut nga Top Channel/ “Shpërthen” gazetari: Ku e kanë katandis veprën e Dritan Hoxhës, ky është turpi i gazetarisëJam përball me këtë problem në vitin 2019, kur Edi Rama me thotë në parlament ti Sali nuk e kalon dot Altantikun. Unë në fakt se kisha dëgjuar asnjëherë, kisha marrë ftesa nga shoqata të ndryshme por nuk jam njeri që udhëtoj pa arsye të forta”, tha Berisha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE