Connect with Us

“Na fal vogëlush!”/ Mesazhi prekës i Luan Baçit

Kronika

“Na fal vogëlush!”/ Mesazhi prekës i Luan Baçit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PD, Luan Baçi ka reaguar sa i takon ngjarjes makabre të ndodhur në Fier, ku një 8-vjeçar u vra tragjikisht.

Ai ngre alarmin se autoritetet nuk kanë reaguar në kohë edhe pse të gjitha sinjalet e kishin paralajmëruar një krim të tillë.

“Te kerkojme falje Mateo, na fal vogelush!

Shume dhimbje dhe  shume trishtim, le pas per çdo njeri normal te ketij vendi te vogel dhe plot halle te medha!

E paimagjinueshme, e pabesueshme, e papranueshme,  e paharrueshme, per  prinderit, familjaret dhe te afermit e tij, kjo ngjarje dhe krim makaber.

Ngushellimet  me te sinqerta dhe te thella, megjithese nuk ka fjale, qe e ngushellon kete!

Monstra, qe te mori jeten, megjithese i njohur si i tille, i denuar si i tille, vazhdonte te jetonte i qete, ne monotonin e zakonshme te jetes, afer njerezve normal, afer ty Engjell.

U desh te merrte jeten tende te pafajshme ne moshen 8 vjeçare, ta nderpriste kete jete ne menyren me barbare,  dhe me makabre, qe te vertetohej si i tille!

Ky monster, ky perbindesh, i denuar dhe me pare, per rrembim personi, i njohur nga banoret e zones, si njeri problematik, i dhunshem, qarkullonte me mjete prerse te rrezikshme per jeten e te tjereve, i denoncuar shume here te tjera nga banoret per veprime, jo normale dhe te rrezikshme, perseri vazhdonte jeten i qete, prane njerezve normal!

A nuk duhej qe policia ta kishte nen survejim dhe kontroll kete monster te rezikshme, qe denoncohej here pas here nga banoret?

A nuk njihej e kaluara e tij problematike dhe e rrezikshme?

A nuk duhej bashkia apo institucione te tjera pergjegjse te ketij shteti, te interesoheshin per nje monster te tille, qe jetonte i vetem dhe pa asnje ndihme, se si e menaxhonte kohen e tij?

Ky krim makaber, nuk eshte rastesi, pas ketij krimi qendron papergjegjshmeria e shtetit, mos ekzistenca e tij!

Te gjithe ne duhet te kerkojme falje per jeten tende, te gjithe duhet te ndihemi fajtor, te gjithe duhet te reagojme fuqishem!

Qofsh i paharruar engjell!”, shkruan Baçi në rrjetin social facebook./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosja me thikë në Durrës/ Zbardhen detajet e para, si nisi sherri

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me ngjarjen në Durrës, ku u plagos një person me thikë.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 1, Durrës, si pasojë e një  konflikti  për motive të dobta.

Durrës/Informacion paraprak

Plagosi me thikë 50 vjecarin, ndërhyrja e menjëhershme e Policisë vë në pranga 36 vjeçarin.Më  datë 18.01.2022, rreth  orës 16:00, në lagjen nr. 1, Durrës, si pasojë e një  konflikti  për motive të dobta, shtetasi F. V., 36 vjeç, ka plagosur me thikë, shtetasin A. K., 50 vjeç, banues në Durres, i cili ndodhet nën  kujdesin e mjekeve.

LEXO EDHE:  Kapet njëri prej të dyshuarve e vrasjes në ish-Bllok

LEXO EDHE:  “I erdhi mesazh nga ish-i dashuri”/ Shoku i Klinton Pirës tregon nisjen e konfliktit mes çiftit

Ndërhyrja e menjëhershëm e Policisë bëri të mundur kapjen e menjëhershëm te shtetasit F. V.

Grupi hetimor po punon për  sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me thika në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një i ri ka mbetur i plagosur  me thikë në Durrës. Sipas të dhënave të parë, mësohet se i riu është përfshirë në një sherr me një person tjetër, po ashtu i paidentifikuar.

Nuk dihen ende motivet e përplasjes mes dy të rinjve, teksa bëhet me dije se ata ishin nën efektin e alkoolit.LEXO EDHE:  “Korrupsioni në drejtësi”/ Prokurori që u denoncua në nismën e Rilindjes

Autori është ndaluar nga Policia, teksa po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet nga flakët makina në Vlorë/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthen në flakë makina në ecje/ Dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në Vlorë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “10 korriku”.

Mësohet se automjeti tip “Golf” ka qenë i parkuar poshtë një pallati dhe ka rrezikuar dhe mjetet e tjera që ndodheshin pranë.Fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikësve në kohë ka arritur ta shpëtojë mjetin.

LEXO EDHE:  “Korrupsioni në drejtësi”/ Prokurori që u denoncua në nismën e Rilindjes

LEXO EDHE:  “I erdhi mesazh nga ish-i dashuri”/ Shoku i Klinton Pirës tregon nisjen e konfliktit mes çiftit

Ende nuk dihet se cili ka qenë shkak i zjarrit dhe policia ka nisur hetimet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE