Connect with Us

KUPA E SHQIPËRISË | Grupi A/ Partizani thyen “mallkimin”, Teuta në raundin e tretë. Skënderbeu i falet penalltive, ja rezultatet

Sport

KUPA E SHQIPËRISË | Grupi A/ Partizani thyen “mallkimin”, Teuta në raundin e tretë. Skënderbeu i falet penalltive, ja rezultatet

Publikuar

-

/

Janë mbyllur 2 sfidat e luajtura mesditën e sotëm në Grupin A të vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë.

Partizani ka marrë një fitore të vuajtur 2-0 përballë Besëlidhjen në ndeshjen e luajtur në Cërrik. “Demat” kanë arritur të thyejnë mallkimin që kishin me lezhjanët vitet e fundit duke u kualifikuar në turin e tretë të Kupës së Shqipërisë.

Në sfidën tjetër, Teuta ka mposhtur Korabin me rezultatin 2-0 me gola të Ivanoviç dhe Sebino Plaku.  Ndërsa sfida tjetër mes Skënderbeut dhe Bylisit përfundoi 2-2, teksa korçarët iu falën penalltive.

REZULTATET

TEUTA 2-0 KORABI | Kompleksi “Olimpik Park” |

Ivanoviç 12′, Plaku 87′ 

PARTIZANI 2-0 BESËLIDHJA | Stadiumi “Nexhip Trungu”, Cërrik |

Rrapaj 81′ , Zhunior 85′ 

SKËNDERBEU 2-2 BYLIS  (Korçarët fitojnë me penallti )

Meksi (p) 23′ , Berisha 45+1′ / Qardaku 14′, 74′ 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

E gjithë PS-ja në sulm/ Pas Veliajt dhe Braçe sulmon Dukën

Publikuar

-

Vazhdojnë sulmet politike ndaj presidentit aktual të FSHF-së, Armand Duka, në prag të zgjedhjeve që do të zhvillohen më datën 2 mars. Pas Erion Veliaj, ishte radha e Erion Braçes për të sulmuar kreun aktual të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, të shoqëruar edhe me video, Braçe ka sulmuar hapur Dukën! Kjo lë të kuptohesh se e gjithë PS-ja është hedhur në sulm ndaj kreut të organit më të lartë të futbollit në vend:STATUSI I ERION BRAÇES:

ARMANDO DUKA PO KERKON NJE MANDAT TE GJASHTE!
KA SHUAR FUTBOLLIN NGA
GJYSMA E #SHQIPERISE DHE
ENDE KERKON TE QENDROJE!
Nje #SUPERLIGE e vogel,
ka perjashtuar gjysmen e Shqiperise nga futbolli si vullnet i tij; keshtu e kontrollon, paravendos, fikson.
Kush fiton KAMPIONATIN, KUPEN,
kap EVROPEN, pra merr parate e futbollit-te gjitha parate e tij e ne funksion te kesaj, kush bie nga Superliga, kategoria e kush SHUHET FARE e vendos ai!
Ka shuar futbollin ne Lushnjen e Roza Haxhiut e gjithe Haxhilereve qe i dhane tonin futbollit aty;
Ka shuar futbollin ne Fierin e Loni Papuciut e Majacit te madh;
Ka shuar futbollin ne Beratin e Arberve, te gjithe Arberve qe bene golat e kampionateve ne vite;
Ka shuar futbollin ne Gjirokastren e Sefedin Brahos se madh e Lefter Millos se pavdekshem, nje liste te gjate gjirokastritesh qe ben kombetaren e Shqiperise;
Ka shuar futbollin ne Vloren magjike te Mexhit Haxhiut, Bejkush Birces, FLAMURTARIT TE MADH te Beogradit e Barcelones se Kushtes e Rucit.
ESHTE NJE HISTORI E TERE E FUTBOLLIT TE SHQIPERISE QE ESHTE SHUAR PREJ TIJ!
E shihni cka bere apo jo?
Eshte nje pyetje qe ja drejtoj cdo qytetari qe rron me pasionin e futbollit;
ESHTE NJE PYETJE QE JA DREJTOJ KRYETAREVE TE BASHKIVE TE KETYRE QYTETEVE, GJYSMES SE SHQIPERISE, TE CILET-po me thone, QENKAN PERFSHIRE NE GARE PER TE RIZGJEDHUR ARMANDO DUKEN!
Kam nje pyetje per ta, jo si deputet, asfare si i tille, por si nje njeri qe cmendet pas futbollit;
E DINI CFARE PO BENI APO JO?
Keni paguar miliona euro ne 20 vite per futbollin e ARmando Dukes, jo per futbollin e femijeve por per futbollin e ARmando Dukes dhe keni marre pas SHUARJEN E FUTBOLLIT NE QYTETET TUAJA!
A e kuptoni sa ne borxh jeni me qytetaret tuaj per ti shkuar pas futbollit te ARmando Dukes?
Booooll!
Ndaluni ketu!
NUK KA ME PARA PER FUTBOLLIN E ARMANDO DUKES!
KA PARA PER FUTBOLLIN E FEMIJEVE!
Ndaj ndahuni me ARmando Duken,
nuk ka me mandat per te!

LEXO TE PLOTE

Sport

“Luaja “Play Station” në shtëpi kur më telefonoi trajneri”, Shkurtaj surprizon me deklaratën pas triumfit ndaj Skënderbeut

Publikuar

-

Vasil Shkurtaj përjetoi një debutim ëndërrash në “Loro Boriçi”, teksa në prekjen e parë të topin pas rikthimit të tij te Kukësi, arriti të dërgonte topin në rrjetë duke i dhënë verilindorëve 3 pikët e para për vitin e ri.

Sulmuesi vlonjat tregon edhe një detaj interesant para ndeshjes. Për shkak të dokumentave Shkurtaj u mendua se nuk do lunate kundër Skënderbeut, por gjithçka u zgjidh në moment të fundit dhe sulmuesi u telefonua nga  trajneri për t’iu bashkuar skuadrës në Shkodër, ndërsa lojtari në atë moment po lunate “Play Station” në shtëpi.“Gëzohem që i thashë fitoren ekipit, me jep optimizëm për të ardhmen. E kam ndjekur kampionatin shqiptar. Kukësi ka ekip dhe trajner shumë të mirë, jam i gëzuar që jam pjesë e kësaj skuadre. Dua të jap më të mirën time. Në mëngjes kam qenë në shtëpi, duke luajtur “play station”, më morën në telefon dhe më thanë se kartoni është gati, me donte trajneri. Fizikisht nuk jam 100%, por me stërvitje besoj se do të vij në formë.

Shoh një klimë shumë të mirë, e cila do të na ndihmojë në arritjen e objektivave. Nuk më ka shkuar mirë në Kinë, kam luajtur shumë pak për arsye dëmtimesh. Kukësi do të më ndihmojë të kap formën”, ka theksuar “bomberi” i verilindorëve.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bayerni shkatërron Herthan e Berlinit dhe forcon pozitat në krye

Publikuar

-

Bayern Munich u përballe në trasnfertë me Herthan e Berlinit në kuadër të javës së 20 të Bundesligës. “Bavarezët” arritën të zhbllokonin rezultatgin në minutën e 25 me mesfushorin Tolisso dhe pak para fundit të pjesës së parë, Muller do të shënonte edhe golin e dytë.

Në pjesën e dytë do të ishte sërish Bayerni ai që do të dominonte më së shumti lojën ku arrinë të vulosë gjithçka në minutat 75 dhe 79’ me Sane dhe Gnabry që e çojnë në 4 numrin e golave.Vendasit do të arrinin të shënon një gol nderi në minutën e 81 me Ekkelenkamp.

LEXO TE PLOTE