Connect with Us

E rëndë në Durrës/ I riu var veten në banesë, gjendet i pajetë nga babai

Kronika

E rëndë në Durrës/ I riu var veten në banesë, gjendet i pajetë nga babai

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një 24 vjeçar është gjendur i pajetë në banesë nga babai i tij.

24 vjeçari dyshohet se ka varur veten, pasi vuante nga depresioni.

Me datë 17.11.2021, rreth orës 16:40, në banesën e tij dyshohet se ka varur veten shtetasi F. K., 24 vjeç, banues në lagjen Nr.13, Durrës, të cilin e ka gjetur  pa shenja jete babai i tij.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, paraprakisht dyshohet se vuante nga depresioni”, njofton policia./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbulohet një laborator “Bitcoin”/ Sekuestrohen 210 aparatura, një në pranga

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një laborator ‘Bitcoin’ është zbuluar në kuadër të një operacioni në fshatin Pjesëz të Shijakut në Durrës.

Mësohet se gjatë operacionit të policisë së Durrësit, është vënë në pranga një person si dhe janë sekuestruar 210 makineri, të cilat dyshohet se përdoreshin për prodhimin e kriptomonedhave.Sipas abcnews, pajisjet ndodheshin në një magazinë në fshatin Pjesëz në Shijak, të marrë me qira nga disa persona nga Tirana.

LEXO EDHE:  RENEA “zbarkon” në tre qytete/ Sekuestrohen armë dhe lëndë narkotike

LEXO EDHE:  RENEA “zbarkon” në tre qytete/ Sekuestrohen armë dhe lëndë narkotike

Ndërkohë vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe për kapjen e personave që mund të jenë përfshirë në këtë ./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Automatik dhe fishekë luftarakë në banesë/ Arrestohet 36-vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Në pranga ka rënë shtetasi  A. M., 36 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit të ambienteve në pronësi të tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik dhe fishekë luftarakë.

“Finalizohet operacioni policor i koduar “Koordinimi”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje.

Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr. 4, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 2.

Sekuestrohen një armë zjarri automatik dhe fishekë luftarakë.

Vihet në pranga poseduesi.Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e grumbulluara në rrugë operative se një shtetas mbante armë zjarri në banesë, specialistët për Hetimin e Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Nr. 4, në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Koordinimi”, në kuadër të të cilit u vu në pranga shtetasi:

LEXO EDHE:  Dhunonte fizikisht babanë/ Arrestohet në flagrancë 21 vjeçari në Durrës

LEXO EDHE:  Mjeku në Durrës rezulton pozitiv me Covid-19/ Vijon punën pa u shqetësuar

– A. M., 36 vjeç, banues në Tiranë.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të ambienteve në pronësi të tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik dhe fishekë luftarakë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bënte “kërdinë” me vjedhje/ Arrestohet 20-vjeçari në Pogradec

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Policia njofton se në pranga ka rënë shtetasi S. Sh., 20 vjeç, banues në Pogradec, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Korçë, për veprën penale “Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim më shumë se 1 herë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, bënë kapjen e shtetasit S. Sh., 20 vjeç, banues në Pogradec, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Korçë, për veprën penale “Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim më shumë se 1 herë.LEXO EDHE:  Mjeku në Durrës rezulton pozitiv me Covid-19/ Vijon punën pa u shqetësuar

LEXO EDHE:  Dhunonte fizikisht babanë/ Arrestohet në flagrancë 21 vjeçari në Durrës

Ky shtetas dyshohet si bashkëpunëtor me shtetasin E. S., 19 vjeç, banues në Pogradec dhe një 14-vjeçar (të arrestuar/proceduar më datë 14.01.2022), në vjedhjen në tri biznese private, ngjarje të ndodhura më datat 07, 12 dhe 13 janar 2022, në qytetin e Korçës, ku janë marrë sasi lekësh, produkte ushqimore dhe veshje të ndryshme. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme” njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE