Connect with Us

Prokurorët e SPAK kërkojnë mandat të përjetshëm

Aktualitet

Prokurorët e SPAK kërkojnë mandat të përjetshëm

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

SPAK nuk ndalet me kërkesa.

Të gjitha bëhen njëra pas tjetrës dhe të gjitha bëhen me premtimin se pasi tu plotësohet, këta të SPAK do fillojnë të bëjnë punën.

Pasi kërkuan rritje me 80% plus të rroges me justifikimin se kishin shumë ngarkesë dhe pak staf, morën rritjen (pothuaj dyfishim) e pagës.

Pasi morën pagat e rritura, (ngaqë nuk kishin staf), kërkuan rritje të numrit të stafit dhe e morën numër të rritur të stafit.

Pastaj kërkuan zyra të reja dhe makina se s’kishin lekë të mbanin shofer.

Tani kërkojnë që të rrinë gjithë jetën si prokurorë në SPAK!

Dhe me gjasë do e marrin!

Por fakti që po kërkojnë kaq shumë dhe pa turp ka vetëm 1 shpjegim:

Prokurorët e SPAK kanë dosje të Ramës dhe ministrave të Ramës mbi tavolina.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,Nëse mazhoranca nuk ka dosje në SPAK atëherë duhet të mbrojë afatet e mandateve sipas teksteve të reformës.

LEXO EDHE:  Kuvendi një minutë heshtje për viktimat/ Rama: Jemi pranë vendit fqinj  

Nëse argumentat e prokurorëve të SPAK qenkan të pakundërshtueshme, atëherë ndryshimi i ligjit vlen për të tjerët.

Të atyre që do emërohen pas këtyre .

Këta nuk e meritojnë!

Nëse kërkesat i kanë parimore atëherë plotësimi i tyre vlen për ata që do caktohen rishtazi.

Jo për këta!

Nëse ju plotësohet edhe kjo kërkesë, ajo që do vijë më pas është e qartë.

Këta kanë kapur Qeverinë.

Ndaj si çmim do fillojnë të kërkojnë që të fitojnë tenderat e rrugëve, aeroporteve, PPP-ve.

Deri tani nuk dihet nëse do fillojë të funksionojë dhe kur do fillojë të funksionojë kjo drejtësia e re.

Por ajo që po duket, është që kjo e reja është 10-fish më e shtrenjtë se e para.

Në çdo kuptim!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Gaz lotsjellës mbi demokratët/ Çuçi përgëzon Policinë e Shtetit

Publikuar

-

Nga

cna aktualitet politike

Demokratët protetsuan sot për të hyrë në shtëpinë e tyre, në selinë e Partisë Demokratike. Ata janë përballur me aktet e dhunës nga kryetari i shkarkuar Lulzim Basha, i cili ka kërkuar ndihmë e Edi Ramës, i cili i vuri në gatishmëri Policinë e Shtetit.

Policia e Shtetit me urdhër nga lart ka lëshuar mbi protestuesit gazin lotësjellës për t’i shpërndarë demokratët. Këto akte dhune janë përgëzuar nga ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, i cili përmes një statusi në rrjetet sociale shkruan se policia e shtetit tregoi një sjellje profesionale.

LEXO EDHE:  Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

LEXO EDHE:  Zbulohen skandalet e Llallës/ Para largimit shpëtoi nga burgu ish-zyrtarët e Ministrisë së DrejtësisëPolicia e Shtetit tregoi edhe njëherë sot një sjellje profesionale në garantimin e rendit dhe sigurisë publike. Dëshmoi gjithashtu se është një trupë e depolitizuar dhe tërësisht e angazhuar për të siguruar jetën dhe pronën e qytetarëve. Protestat paqësore janë themelore në demokraci, por aktet e dhunës dhe tentativat për të cënuar rendin publik nuk do të tolerohen. Policia e Shtetit është e vendosur për të vijuar punën dhe misionin që i ngarkon ligji. Përgëzime Policia E Shtetit”, shkruan Çuçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dalin pamjet/ Si u dhunuan demokratët nga Basha dhe Rama

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit vuri në zbatim planin e Lulzim Bashës dhe Edi Ramës për të dhunuar demokratët dhe duke mos i lejuar ata të hynin në shtëpinë e tyre.

Fillimisht ishte Basha që me anë të mercenarëve të tij, sulmoi me gaz e shkopinj demokratët dhe më pas kur po mbytej nga gazi i hedhur nga ai, kërkoi ndihmën e Ramës.

LEXO EDHE:  Çifti Meta-Kryemadhi/ Batakçinjtë e politikës në 27 vite

LEXO EDHE:  Ish gjyqtarë dhe prokurorë drejt burgut/ Zbardhen emrat e milionerëve të drejtësisë

Policia u fut menjëherë brenda selisë së PD-së duke dhunuar demokratët.

Më poshtë po sjellim disa pamje nga dhuna e sotme ndaj demokratëve nga LSA./ E.K-CNA.al 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tensionet brenda partisë/ Vjen dorëheqja e parë në degët e PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sekretari i përgjithshëm i Degës Nr.6 në Kombinat, Astrit Xake ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij.

Lajmin e ka dhënë vet ai përmes një njoftimi në rrjetet sociale, ku shkruan se arsyeja e këtij vendimi është situata që po ndodh në selinë e Partisë Demokratike.

“Te nderuar miq,kolege dhe bashkepunetore!Sot ne date 8 Janar 2022 jam duke pire kafe me dy miqte e mi shume te mire! Njeri prej tyre quhet Uran Metko me shume kontribute ne PDSH( emrin po ja permend pa lejen e tij) tjetrin per arsye pune nuk mund ta them!

Te nderuar miq duke pare zhvillimet ne mediat e ndryshme ne lidhje me situaten qe po ndodh ne seline e PDSH-se jam shume i tronditur jam shume i zhgenjyer dhe si pasoje e kesaj situate une Astrit Xake anetar i PDSH-se qysh ne Janar 1991,ish kryetar i Deges Nr 6 kombinat dhe aktualisht sekretar i deges Nr 6 dhe deri sa te kem fryme do jem anetar i PDSH-se!

Deklaroj me pergjegjsine time te plote dhe personale se jap dorheqjen e pa revokushme si Sekretar i pergjitheshem i Deges Nr 6 Kombinat Tirane!”/CNA.al

LEXO TE PLOTE