Connect with Us

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sociale

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

cna lajme sociale

Shqipëria do të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët dhe kalimeve të lehta të vranësirave në zonat Veriore dhe Qëndrore.

Por parashikohet që në zonat Jugore vranësirat të shtohen përkohësisht duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe afatshkurtra në Juglindje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për fundjavën

Era do të fryjë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Pas përplasjes me policinë/ Fermerët sërish në protestë sot

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Fermerët e Myzeqesë sërish janë hedhur  në protestë sot.

Ata kanë nisur marshimin nga Rrethrrotullimi i Plastmasit në qendër të Lushnjës, për të shkuar drejt Bashkisë së qytetit.

Janë 6 kërkesa që fermerët kërkojnë që Qeveria t’ua realizojë.“Subvencionim direkt i fermerit me 10 lekë për kg.  Barazim i TVSH në shitje dhe blerje. Pezullim i TVSH për plehrat kimike, inputet bujqësore. Subvencionim 3 lekë për eksportuesit. Laboratorë analizash për tokat dhe perimet dhe garanci për paget e faturave nga grumbulluesit”, janë kërkesat e fermerëve.

LEXO EDHE:  Temperatura deri në 28 gradë/ E premtja e freskët dhe me vranësira

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për dy ditët në vijim

Protesta ka qenë e qetë, në ndryshim me javën e kaluar kur fermerën u përplasën ashpër me Policinë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Rriten sërish temperaturat sot/ Moti përmirësohet, mesdita më e ngrohtë

Publikuar

-

Nga

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e nesërme

Paraditja do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillim duke sjell shira të pakët në për të gjithë vendin tonë.

Ndërsa në vijim kushtet e motit do të përmirësohen gradualisht, duke larguar reshjet nga pjesa më e madhe e territorit.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23°C.

LEXO EDHE:  I ftohti nuk po na ndahet/ Bëhuni gati për temperatura nën zero, ngrica dhe erëra të forta

LEXO EDHE:  Dielli i lë radhën shiut/ Surprizat e motit për nesër

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Unaza e Madhe/ Si do të devijojë trafiku në Tiranë nga dita e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton se më sajë të vazhdimësisë së punimeve në Unazën Lindore, duke filluar që nga data 13.11.2021 është i nevojshëm bllokimi i kalimit nga rrethi i Shkozës në drejtim të Farkës për një afat prej 14 ditësh.

Trafiku që vjen në këtë drejtim do të devijohet në drejtim të rrugës “Ali Shefqeti”.

Gjithashtu, trafiku i cili vjen nga drejtimi i Farkës në drejtim të Tiranës, do të devijohet në krahun tjetër të kalimit, si në Planin e Menaxhimit të Trafikut. Janë marrë masat për kufizimin e vendit ku do të kryhen punimet, si dhe për vendosjen e sinjalistikës së nevojshme për mospengimin dhe mbarëvajtjen e qarkullimit.LEXO EDHE:  Vijon i nxehti “përvëlues”/ Ja sa do arrijnë temperaturat

LEXO EDHE:  Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët  

Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të mjeteve dhe të banorëve”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE