Connect with Us

Foto-Berisha zbret në Fushë-Krujë/ Pritje madhështore për liderin historik

Politikë

Foto-Berisha zbret në Fushë-Krujë/ Pritje madhështore për liderin historik

Publikuar

-

/

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha ka mbërritur në Fushë-Krujë për ‘Foltoren’ e radhës.

Ai është pritur me brohorima dhe entuziazëm, nga qindra demokratë të cilët janë mbledhur para Kinemasë së qytetit.

Lëvizja e Berishës, ka gjetur përkrahaje anembanë vendit, ku në do qytet ku ai ka shkelur, ka pasur pjesëmarrje të jashtëzakonshme.

LEXO EDHE:  Berisha: Erioni bashkëpunoi jo vetëm me Ramën por te dy ata bashkepunuan ngushte me mua për rrëzimin e Nanos

Në foltoren e sotme, krah Berishës ka dalë dhe kreu i PD në Fushë Krujë Agron Loka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gjermani/ A do të mbyllet rrjeti Telegram?

Publikuar

-

Nga

Ministria e Brendshme gjermane duket se po e humb durimin me shërbimin për komunikim, Telegram.Duket se në Ministri po mendohet seriozisht edhe për ndalimin e shërbimeve të Telegramit në Gjermani. “Ne nuk mund ta përjashtojmë këtë mundësi”, tha ministrja e Brendshme, Nancy Faeser, në një intervistë për gazetën javore “Die Zeit”. Por mbyllja do të ishte “shumë serioze dhe vetëm zgjidhja e fundit”. Kjo mundësi do të shikohet vetëm në qoftë se dështojnë të gjitha përpjekjet e tjera.

Mungesa e suksesit

Është e qartë që masat e mëparshme, përfshirë këtu edhe një letër paralajmëruese të dërguar nga Ministria e Drejtësisë, nuk kanë çuar në ndonjë rezultat pozitiv, tha Faeser. “Nëse themi se në fund do ta mbyllim këtë shërbim, për përdoruesit dhe ata që ofrojnë këtë shërbim do të ishte një veprim i ndjeshëm dhe i keq”.Ekstremistët në Telegram kanë qenë deri tani në gjendje të përhapin urrejtje dhe të bëjnë plane për sulme, pa pasur frikë se operatori do të ndërhyjë. Ligji për rrjetet sociale detyron ofruesit që pas ndonjë ankese të heqin shpejt përmbajtjen dukshëm të paligjshme. Mendoj se kjo është një nga pikat më të rëndësishme për të zbatuar ligjin”, tha ministrja e Brendshme.

LEXO EDHE:  Video/ Zbulohet “dhurata” e Vangjush Dakos për banorët e Durrësit

LEXO EDHE:  "Foltorja e Elbasanit”/ Berisha: Tribunë e vërtetë lirie

Faeser kërkon zgjidhje evropiane

Faeser angazhohet që kjo çështje të zgjidhet në nivelin evropian, në mënyrë që Telegrami të detyrohet të bashkëpunojë. “Telegrami e ka sot selinë në Dubai, e nesër ndoshta do ta ketë në Ishujt Cayman”, theksoi ministrja. “Ne do të kemi nevojë për shumë forcë për të zbatuar ligjin. Vetëm Gjermania nuk do të mund ta zgjidhë këtë problem.” Ministrja Faeser thotë se ajo është në kontakt të përhershëm dhe në konsultime intensive me homologët e saj evropianë për zgjidhjen e kësaj çështjeje./DW

LEXO TE PLOTE

Politikë

Akuzat për fshehje të pasurisë/ Murrizi flet pa dorashka: Përpjekje për të më mbyllur gojën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish deputeti Myslim Murrizi ka folur për hetimin ndaj tij për fshehje të pasurisë, ku tha se kjo është një përpjekje për t’i mbyllur gojën pas denoncimit të bërë për tenderin me uniformat e policies.

Murrizi shprehet se është krenar që është i pasur pasi ka punuar për të aritur pasurinë e tij, duke theksuar se turp i vinte kur ishte i varfër dhe jo pse është i pasur kur nuk ka prekur asnjë para nga fondet publike.“Gjithë Toninët e sigurimit të shtetit nuk më kanë trembur as në 90 dhe as në 30 vite rresht. Kështu që nuk më intimidon asnjë vemje që vegjeton në Policinë e Shtetit, që vjen nga sigurimi i shtetit. Kjo është dobësi e qeverisjes së PD-së që duhet të kishte vullnetin që kjo armatë të mos ktheheshin në drejtim. Nuk më tremb asnjë shpikje bolshevike nga cilido grup Toninash që bëhet.

Nuk i kam kujt borxh. Nuk kam një lekë nga paratë publike në 30 vite. Kam aktivitetin tim. Po ke biznes, pasuri, po je mbi të tjerët je hajdut. Nuk kam turp të kem biznes. Përkundrazi jam i lumtur të kem pasuri pa futur duart në paratë publike. Mua turp më ka ardhur kur isha fukara. Kam bërë 4 vite shkollë të mesme me një triko, dy vite në një krah, dhe dy vite në krahun tjetër.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Demokratët të zhgënjyer nga Basha/ Bumçi: Mori vendime që shkatërruan opozitën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aldo Bumçi ka deklaruar se, demokratët e kanë mbështetur ish kryeministrin Sali Berisha, pasi nga Lulzim Basha nuk panë asnjë lloj shprese.

I ftuar në emisionin Arnautistan, Bumçi tha se Basha mori vendime që e shkatërruan opozitën ndaj dhe ishte një zhgënjim për demokratët.Berisha i thirri demokratët dhe ata iu përgjigjën me shpejtësinë e dritës. Pse u përgjigjën kaq shpejt demokratët? Pse u mbushën foltoret? Kjo histori është 3 mujore. Se u mërzitën me Bashën. Ai mori vendime për të shkatërruar opozitën. Non grata e Berishës nuk fitoi legjitimitetin tek demokratët dhe as tek pjesa tjetër. Ai s’ka asnjë pushtet, ndërkohë që Rama ka 1000 të zeza dhe Berisha ka 8 vite që është larguar. Ky vendim nuk e fitoi legjitimitetin tek qytetarët. Ai duhet të ishte votëbesuar, kjo nuk u bë dhe ne thirrëm kuvendin. Demokratët nuk e kanë mbështetur Berishën vetëm se duan Berishën. Në stadium kanë qenë mbi 10 mijë demokratë sepse janë të zhgënjyer me Bashën dhe nuk shohin asnjë dritë shprese. Ata shohin tek Berisha një njeri të veprave”, tha Bumçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE