Connect with Us

Ekzekutimi në Astir/ Zbardhet dëshmia e mikut të Mihasit

Kronika

Ekzekutimi në Astir/ Zbardhet dëshmia e mikut të Mihasit

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Atentati i të shtunës mbrëma në Astir ku u vranë dy persona, ka tronditur mbarë opinionin publik.

Sot kanë dalë në dritë të tjera detaje, mbi ekzekutimin Erigers Mihasit dhe mikut të tij, Armand Dumanit.

Report Tv ka sjellë dëshminë e një prej miqve të Mihasit. Miku i tij konfirmon se Mihasi i druhej një sulmi të mundshëm.

Pavarësisht vigjilencës, ditën e vrasjes, sipas hetuesve, Mihasi dhe miku i tij Armand Dumani, nuk kanë kuptuar ndjekjen nga mjeti “Toyota”.

LEXO EDHE:  Video-E qëlloi me plumb në kokë dhe e la në makinë/ Prangoset autori i vrasjes së 25-vjeçarit

Erigersi kujdesej për të gjitha lëvizjet që bënte. Prej kohësh evitonte qëndrimet në ambientet publike dhe ishte vigjilent kudo që lëvizte. Të vetmet vende që qëndonte ishin rreth zonës ku kishte shtëpinë, me njerëz që u besonte” , kjo është dëshmia para hetuesve e njërit prej miqve të Erigers Mihasit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosja me thikë në Durrës/ Zbardhen detajet e para, si nisi sherri

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me ngjarjen në Durrës, ku u plagos një person me thikë.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 1, Durrës, si pasojë e një  konflikti  për motive të dobta.

Durrës/Informacion paraprak

Plagosi me thikë 50 vjecarin, ndërhyrja e menjëhershme e Policisë vë në pranga 36 vjeçarin.Më  datë 18.01.2022, rreth  orës 16:00, në lagjen nr. 1, Durrës, si pasojë e një  konflikti  për motive të dobta, shtetasi F. V., 36 vjeç, ka plagosur me thikë, shtetasin A. K., 50 vjeç, banues në Durres, i cili ndodhet nën  kujdesin e mjekeve.

LEXO EDHE:  Protesta e Astirit/ Lubonja: Nuk ka fitues në këtë betejë

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i vëllezërve në Shkodër/ Artan Hoxha publikon videon shokuese

Ndërhyrja e menjëhershëm e Policisë bëri të mundur kapjen e menjëhershëm te shtetasit F. V.

Grupi hetimor po punon për  sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me thika në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një i ri ka mbetur i plagosur  me thikë në Durrës. Sipas të dhënave të parë, mësohet se i riu është përfshirë në një sherr me një person tjetër, po ashtu i paidentifikuar.

Nuk dihen ende motivet e përplasjes mes dy të rinjve, teksa bëhet me dije se ata ishin nën efektin e alkoolit.LEXO EDHE:  Video-E qëlloi me plumb në kokë dhe e la në makinë/ Prangoset autori i vrasjes së 25-vjeçarit

Autori është ndaluar nga Policia, teksa po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet nga flakët makina në Vlorë/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthen në flakë makina në ecje/ Dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në Vlorë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “10 korriku”.

Mësohet se automjeti tip “Golf” ka qenë i parkuar poshtë një pallati dhe ka rrezikuar dhe mjetet e tjera që ndodheshin pranë.Fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikësve në kohë ka arritur ta shpëtojë mjetin.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i vëllezërve në Shkodër/ Artan Hoxha publikon videon shokuese

LEXO EDHE:  Vrau motrën për 4 mijë euro/ Vëllai vrasës braktiset nga familjarët në Gjykatë

Ende nuk dihet se cili ka qenë shkak i zjarrit dhe policia ka nisur hetimet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE