Connect with Us

E tmerrshme/ Trajneri i futbollit pranon se ka abuzuar dhe ngacmuar 30 të mitur

Sport

E tmerrshme/ Trajneri i futbollit pranon se ka abuzuar dhe ngacmuar 30 të mitur

Publikuar

-

/

Trajneri i futbollit të të rinjve i akuzuar për abuzim të dyshuar, pornografi me fëmijë dhe sulme seksuale ndaj tridhjetë të miturve, ka pranuar faktet të hënën dhe ka pretenduar se ai ka pësuar gjithashtu episode abuzimi kur ishte i mitur. Gjyqi ishte planifikuar të mbahej këtë të hënë në seksionin e nëntë të gjykatës provinciale të Malagës, por pas arritjes së marrëveshjes nuk ka qenë e nevojshme që viktimat, dëshmitarët dhe ekspertët të dëshmojnë në seancën dëgjimore.

Avokati i të pandehurit , Juan Fernández Ramos, u ka shpjeguar gazetarëve se ata kanë pretenduar pendim dhe është marrë parasysh se ai ka pësuar edhe episode abuzimi në fëmijëri , çrregullim për të cilin ai është shfajësuar duke thënë se ka çuar në kryerjen e vepra të tilla, raporton MARCA.

I pandehuri, pasi është konform fakteve, ka supozuar se do të paguajë dëmshpërblimin përkatës . Prokuroria e Malagës tashmë i ofroi të pandehurit në prillin e kaluar një marrëveshje nëse ai do të njihte faktet për të shmangur që të miturit të kalonin një “çështje kaq të pakëndshme” , diçka që sot në mëngjes është arritur dhe tani do të jetë prokurori që do të prezantojë në orët në vijim shkrimi fiskal duke modifikuar penalitetet pas miratimit të tij.

LEXO EDHE:  Akademia e Shkencave, monedhë shkëmbimi mes politikanëve/ Fuga zbardh skandalin

Të gjitha këto krime janë kryer ndërmjet viteve 2013 dhe 2018 me të mitur nga mosha 9 deri në 15 vjeç dhe megjithëse janë tridhjetë të prekur nga veprimet e trajnerit, disa nga veprimet e tyre nuk përbëjnë krim . I pandehuri ka punuar për disa subjekte sportive, si trajner i kategorisë së të miturve , në tjetrin si sekretar, me akses në kompjuterin që përmban të gjitha dosjet e të miturve, si dhe për një kompani veshjesh sportive.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Strakosha do largohet nga Lacio, Tare gati ta zëvendësojë me shokun e Bajramit

Publikuar

-

Lacio po mendon të sigurojë shërbimet e një portieri për sezonin e ardhshëm, me Strakoshën e Reinën që të dyve do t’i përfundojë kontrata në verë dhe nuk duket se do të rinovojnë.

Portieri i Empolit, Gulielmo Vikario, shihet si pasardhësi i gardianit shqiptarë në portën e Lacios. Sipas “Gazzetta dello Sport”, 25-vjeçari kërkohet nga shumë klube të tera në Itali, por Lacio ndodhet në kryesim për shërbimet e tij.

LEXO EDHE:  BMW-ja luksoze/ Lleshaj kërkon të mbulojë skandalin, fsheh dokumentet

LEXO EDHE:  Plas skandali/ Maqedonasit dhe serbët kanë vjedhur foshnje nga Prishtina(Video)Igli Tare duket se po mendon të bëjë merkato te Empoli, ku nëpërmjet portierit do tentojë dhe mesfushorin shqiptarë, Nedim Bajrami.

LEXO TE PLOTE

Seria A

FORMACIONET ZYRTARE/ Talenti i Kombëtares U21 nga minuta e parë, Interi dhe Empoli bëjnë rotacion në Kupë

Publikuar

-

Inter-Empoli është sfida e 1/8 për Kupën e Italisë që do të luhet në orën 21:00. Zikaltërit janë favorit për të kaluar në raundin tjetër, ndërsa pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare.

Trajneri Inzaghi ka bërë rotacion duke lënë shumë titullarë pushim. Të njëjtn gjë ka bërë edhe Andreazzoli te Empoli që ka lënë në stol Ismajlin dhe Bajramin, ndërsa ka hedhur nga minuta e parë Asllanin, mesfushorin e Kombëtares U21.

LEXO EDHE:  Plas skandali/ Maqedonasit dhe serbët kanë vjedhur foshnje nga Prishtina(Video)

LEXO EDHE:  Akademia e Shkencave, monedhë shkëmbimi mes politikanëve/ Fuga zbardh skandalinINTER (3-5-2): Radu; D’Ambrosio, Ranoçhia, Dimarco; Dumfries, Vidal, Gagliardini, Vecino, Darmian; Correa, Lautaro.

EMPOLI (4-3-1-2): Furlan; Marchizza, Viti, Romagnoli, Fiamozzi; Asllani, Stulac, Bandinelli; Zurkowski; Cutrone, Pinamonti.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zidane-PSG, zbulohet plani i milionerëve për në verë

Publikuar

-

Zinedine Zidane dhe PSG nuk janë thjesht miq dhe të njohur, por për pak kohë mund të jenë “çift”. Bashkimi mund të bëhet realitet në sezonin e ardhshëm. E ardhmja e francezit kalon nga pankina e Parisit.

Drejtuesit e klubit i kanë bërë ofertë dhe në dhomat e zhveshjes e konsiderojnë të kryer diçka të tillë. Kryesuesit e Ligue 1 kanë nevojë për një revolucion total në aspektin sportiv. Në Paris duan të ndërtojnë të ardhmen edhe pa Mbappenë në ekip, për t’u shndërruar në një skuadër normale për sa iu përket shpenzimeve në aspektin ekonomik.Dhe për të vendosur rregull në dhomat e zhveshjes duhet një dorë që menaxhon mirë kampionët. Zizu e ka bërë diçka të tillë me Realin e Madridit. Maurizio Pochetino me shumë mundësi do të shkojë te Manchester United.

LEXO EDHE:  Taulant Balla falenderon Lleshajn për blerjen e BMW-së luksoze

LEXO EDHE:  Plas skandali/ Maqedonasit dhe serbët kanë vjedhur foshnje nga Prishtina(Video)

Këta të fundit kanë kërkuar informacione për argjentinasin dhe janë gati që ta afrojnë për të mbajtur edhe Cristiano Ronadon. Por e ardhmja e Pochetinos nuk ka aspak rëndësi për bosët e Katarit. Ata thjesht duan që Zidane të marrë drejtimin e skuadrës dhe janë të bindur që francezi është figura më e rëndësishme për të shmangur dramën për largimin e Mbappe.

LEXO TE PLOTE