Connect with Us

Dani Alves zgjedh numrin te Barcelona, rikthen kujtimin e një legjende

La Liga

Dani Alves zgjedh numrin te Barcelona, rikthen kujtimin e një legjende

Publikuar

-

/

Dani Alves ka zgjedhur numrin 8 në rikthimin e tij në Barcelonë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i Barcelonës nëpërmjet një postimi në faqen e saj zyrtare.

Ata kanë postuar një video ku tregojnë Dani Alves që mban veshur fanellën me numrin 8. Një numër ky që më parë është mbajtur edhe nga shoku i tij i ekipit dhe legjenda e klubit, Andres Iniesta.

Kështu, braziliani e ka ndryshuar numrin në fanellën e tij plot pesë herë me ekipin e Barcelonës. Më parë ai ka vehur numrin 20 në momentin e debutimit. Më pas ai zgjodhi numrin 2. Në nder të Eric Abidal, ai zgjodhi më vonë numrin 22 ndërkohë që pas Xavit ai veshi fanellën me numrin 6. Në këtë rikthim në Barcelonë, Dani Alves ka zgjedhur numrin e mikut të tij, Andres Iniesta, numrin 8.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

U trullos në fushë, talenti i Barcelonës dërgohet direkt në spital

Publikuar

-

Nga

Barcelona u mposht nga Real Betis në “Camp Nou” ditën e sotme, ndërkohë që një tjetër shqetësim është gjendje e mesfushorit të talentuar Gavi.

I riu pati probleme në pjesën e parë dhe në minutën e 36-të la fushën e blertë dhe u zëvendësua nga Riqui Puig.Klubi katalanas, përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se Gavi është dërguar në spital pasi u trullos në duelin kundër Real Betis.

Ai do të kryejë vizita të specializuara mjekësore për të parë nëse do ndonjë problem serioz shëndetësor.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Bie Barcelona, Xavi pëson humbjen e parë në stolin katalanas

Publikuar

-

Nga

Xavi ka pësuar humbjen e parë si trajneri i Barcelonës pasi është mposhtur me rezultatin minimal në shtëpi 1-0 nga Betis. Katalanasit patën disa raste të mira për shënim, si dhe u përpoqën të kishin shumicën e ndeshjes në kontroll, por në fund nuk rezultoi ashtu si pritej.

Ata u ndëshkuan në minutën 79 nga Juanmi që shfrytëzoi mjaft mirë një pasim të Cristian Tello. Ndërkohë, Barcelona shpërdoroi disa raste të mira goli me anë të Coutinho, Dembele dhe talentin Ezzalzouli.Kështu, Betis ngjitet në vendin e pestë me 27 pikë, ndërsa Barcelona qëndron në vendin e shtatë me 23 pikë. Kjo është humbja e parë e Xavit në stolin e Barcelonës, pas dy fitoreve në ndeshjet e para.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Buzëqesh Xavi, Barcelonës i ndizet drita jeshile për merkaton

Publikuar

-

Nga

Zhvillime pozitive në Barcelonë sa i përket kapërcimit të krizës ekonomike. Pas fjalëve të dy javëve më parë të Mateu Alemany-t, drejtorit të Futbollit, se “momentalisht nuk mund të përballojmë blerjet në janar”, vjen qëndrimi ndryshe i drejtorit të përgjithshëm të klubit “blaugrana”, Ferran Reverter, gjatë konferencës për shtyp për prezantimin e referendumit për miratimin e financimit të “Espai Barça”:

“Natyrisht që Barcelona do të mund të bëjë blerje në janar. Në janar dhe në verë. Sigurisht që do të duhet të jemi të kujdesshëm se si do ta bëjmë këtë.”

Muzikë e ëmbël në veshët e trajnerit të ri Xavi Hernandez, i cili ka kërkuar përforcime që kur mori detyrën për të ngritur nivelin teknik të skuadrës.Sipas “Sport.es”, Xavi ka dhënë indikacione të qarta se si do të ndërhyjë në merkato. Synimi është të forcohen disa pozicione kyçe për skemën që ai preferon, sidomos në krahët e mbrojtjes. Në këtë kuptim optikë, një opsion interesant është spanjoll i Chelsea-t, César Azpilicueta.

Barcelona po kërkon të arrijë marrëveshje ekonomike me klubet që kanë në pronësi Ferran Torresin (Manchester City) dhe Dani Olmon (Leipzig). E njëjta gjë vlen edhe për Timo Werner dhe Ziyech, marrëdhënia e të cilëve me Chelsean zgjat deri në qershor 2025.

Një tjetër lojtar që pëlqehet shumë nga drejtuesit e Barçës është Karim Adeyemi, sulmues i Salzburgut, që do të mbushë 20 vjeç në janar.

LEXO TE PLOTE