Video-Berisha në krah të fermerëve/ Shenjëstron Qeverinë

15 Nëntor 2021, 12:58, Politikë CNA
Video-Berisha në krah të fermerëve/ Shenjëstron

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reguar për protestën e fermerëve të Myzeqesë.

Berisha ka mbështetur kërkesat e tyre dhe ka shenjëstruar Qeverinë.

?Fermerët trima dhe guximtarë të Lushnjes marshojnë në protestë në qytetin e Lushnjes kunder narko-Qeverisë që hoqi rimbursimin e TVSH. Mbështetje të plotë kërkesave të ligjshme të fermerëve dhe dënim të ashpër të narko-Qeverisë ndaj tyre?, shkruan Berisha në rrjete sociale, duke bashkangjitur edhe videon nga marshimi-protestues i fermerëve..

Fermerët prej disa ditësh por protestojnë, duke kërkuar nga Qeveria që të heqë rimbursimin e TVSH-së për ta./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga