Connect with Us

“Si nuk i ka mbetur pak dinjitet këtij njeriu”/ Bujar Nishani një tjetër “shuplakë” Lulzim Bashës

Politikë

“Si nuk i ka mbetur pak dinjitet këtij njeriu”/ Bujar Nishani një tjetër “shuplakë” Lulzim Bashës

Publikuar

-

/

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka “kryqëzuar” kreun e PD-së në detyrë, Lulzim Basha.

Ky i fundit i ka quajtur zgjedhjet në Kosovës, si leksion demokracie, por Nishani ka reaguar duke pyetur se si nuk i ka mbetur pak dinjitet dhe moral politik këtij njeriu

Lulzim Basha uron Kosovën për “leksion demokracie”!

Si nuk i ka mbetur pak dinjitet dhe moral politik këtij njeriu ?

Si mundet të flas për vlera demokracie dikush që nuk ka as minimumin e vlerës së demokracisë, autori i minimit të institucioneve dhe pa pikën e dinjitetit politik ?”, shkruan Nishani në rrjete sociale.

Sipas të njëjtit, Lulzim Basha bën sikur nuk kupton që në Kosovë, partia simotër e PD, LDK vetëm në më pak se një vit pas daljes në opozitë rikthehet fuqishëm si fituese e votave popullore në zgjedhjet e radhës.

LEXO EDHE:   ‘Shpërthen’ demokrati/ “Pas 2013, PD u kthye në parti pazaresh”

“Imagjinoni se çfarë do të kishte bërë Lumir Abdixhiku në Kosovë, sikur të kishte veç humbje pas humbjesh për 8 (tetë) vite rrjesht ?

Për ne në Shqipëri, treguesi që vjen nga Kosova është shembulli skandaloz i Lulzim Bashës në raport me demokracinë, kulturën, qytetarinë.

Eshtë çështje pengu !

Të ringremë PD, për të mbrojtur Kombin”, shkruan më tej Nishani./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas rikthimit të Berishës/ Basha ikën, fshehurazi, pa u ndier nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është rikthyer sot në Kuvend, ku ka mbajtur disa fjalime radhazi.

Para se të hynte në Kuvend ai është ndalur tek banorët e 5 Majit të cilët po protestojnë për shembjet e shtëpive.

Ndërkohë Lulzim Basha, i cili shpejtoi të mbante fjalimet e tij sa për sy e faqe, është larguar pa u ndierë, feshurazi pa rënë në sy.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ Arjan Curi tregon kush fshihet pas fushatës së Ramës dhe Bashës

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Basha: Olsi Rama ka udhëtuar në makinë me trafikantët e XibrakësBasha që në fillim të seancën kërkoi kryeministrin Edi Rama, por kur nuk i erdhi, siç duket ka zgjedhur të largohet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta e pranon/ Kam miq drogaxhinj

Publikuar

-

Nga

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Presidenti Ilir Meta, vetë me gojën e tij ka pranuar se ka miq drogaxhinj.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Now” të Erla Mëhillit në Euronews Albania, Meta komentoi edhe një prononcim të tij për gazetarët, dhënë disa ditë më parë në Korçë.

Në intervisten për Erla Mëhillin, ndërsa iu referua prononcimit në Korçë, Meta tha se “Një drogaxhi porositi gazetaren kur isha në Korçë të më bëjë pyetje për 21 janarin, e mbaj dhe si për mik”.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ Arjan Curi tregon kush fshihet pas fushatës së Ramës dhe Bashës

LEXO EDHE:  “Kam qenë gjithmonë i drejtpërdrejtë”/ Si mashtroi Basha për dhunën ndaj demokratëve

Por, kush është ky “drogaxhi” që porosit gazetarë?Në fakt pyetja Metës i është drejtuar nga gazetarja e Ora News, Iris Rezhda.

Dhe i vetmi pronar mediash nën hetim për trafik droge të bërë në Turqi dhe Itali vite më parë, është Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaxhiu./CNA.al

Reagimi i gazetares së Ora News/ Kush është drogaxhiu që më porositi

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha akuza Ramës dhe Bashës për larje parash: Të hetohen kreu i Meduzës dhe Lul Brava

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish kryeministri është rikthyer në parlament ku ka deklaruar se duhet të hetohen kryeministri Edi Rama dhe Lulzim Basha për larje parash.

Berisha tha se duhet të luftojnë krimin dhe të vendosen në hetim të plotë Rama dhe pengu i tij Basha.Mendoj se parlamenti duhet të ndalet në dy krerët e Meduzës të larjes së parave. Edi Rama i akuzuar për larjen e 200 milionë euro në zonat offshore, por jo më pak Lul Brava, i cili u hetua nga Prokuroria e Tiranës për larje parash dhe iu mbyll hetimi. Nëse ne do të bëhemi serioz në luftën kundër krimit që ushqen krimet e tjera, duhet të vendosim në hetim të plotë kreun e Meduzës dhe pengut të tij Lul Brava.

Zonjë, protestojnë banorët për shembjen e shtëpive nga paralarësit. Shtëpitë iu shembën në kundërshtim me ligjin”, tha Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE