Connect with Us

Shorti do të hidhet më 26 nëntor, ja si do të funksionojë faza e “Play Off” për Kupën e Botës

Sport

Shorti do të hidhet më 26 nëntor, ja si do të funksionojë faza e “Play Off” për Kupën e Botës

Publikuar

-

/

Kualifikueset e Kupës së Botës janë drejtë fundit. Belgjika, Kroacia, Danimarka, Franca, Gjermania, Serbia dhe Spanja janë kualifikuar direkt për në Katar, ndërsa sot e nesër do të mësohen edhe skuadrat e fundit.

Pas mbylljes se këtyre ndeshjeve do të mësohen edhe se cilat ekipe do të shkojnë në fazën “Play Off” që këtë herë do të jetë ndryshe. 10 skuadrat që do të renditen në vendet e dyta do të shkojnë në play off, ndërsa këtyre ekipeve do t’i bashkohen edhe 2 skuadra nga Nations League që nuk janë të kualifikuara.

Shorti për këtë fazë do të hidhet më 26 nëntor në orën 17:00 dhe 12 ekipet do të ndahen në 3 grupe me nga 4 skuadra. Ekipet do të renditen sipas pikëve e në çdo grup do të ketë 2 skuadra favorite që do të renditen në vendin e parë dhe të dytë dhe që do të përballen me dy ekipet e tjera (vendi 3 dhe i 4) me një ndeshje të vetme. Në finale do të luajnë dy skuadrat fituese dhe në fund do të dalin 3 ekipet që do të shkojnë në Katar 2022.

LEXO EDHE:  Grupet për të drejtat e njeriut: Talebanët vrasin për hakmarrje

“Kokat” e grupeve do të luajnë në shtëpi, ndeshjet gjysmëfinale që do të luhen të enjten e 24 mars dhe të premten e 25 marsit 2022 . Finale do të luhen të hënën 28 ​​dhe të martën 29 mars dhe stadiumi do të vendoset me short.

Shembulli:

Grupi A:

1-Portugali

2-Poloni

3-Rusi

4-Maqedoni e Veriut

Vendi i parë do të përballet me vendin e 3-të ose 4-të si dhe vendi i 2-të mund të përballet me 3-të ose të 4-të dhe ekipet që fitojnë do të përballen mes tyre në finale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

ZYRTARE/ U afrua gjatë merkatos së verës, një tjetër lojtar e mbyll me Partizanin pas 6 muajsh

Publikuar

-

Dajan Shehi e mbyll me Partizanin. Qendërmbrojtëi u afrua gjatë merkatos së verës dhe shihej si një afrim cilësor për të qenë titullar këtë sezon.

Pas vetëm 6 muajsh dhe 13 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe, 24-vjeçari ka vendosur që të largohet për të nisur një aventurë të re. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari përmes një postimi në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Hidhet shorti, zgjidhen 9 anëtarët e KED që do kenë në “dorë” gjyqësorin (Emrat)

LEXO EDHE:  Nesër mblidhet KLGJ/ Hidhet shorti për tetë gjyqtarët që do të jenë pjesë e Kolegjit Zgjedhor“Faleminderit për çdo moment të bukur që kaluam së bashku. Ju uroj më të mirat të gjithëve”, shkruan qendërmbrojtësi në postimin e tij. Tashmë ngelet që zyrtarizimi të bëhet edhe nga klubi në faqen zyrtare, ndërsa në ditët në vijim pritet të zbulohet edhe e ardhmja e Dajan Shehit që me shumë mundësi do të jetë sërish në Superligën shqiptare.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Broja i pafat, godet shtyllën ndaj Mançester Sitit

Publikuar

-

Armando Broja është i uritur për gola dhe sot ndaj Mançester Sitit, sulmuesi shqiptar i Sauthempton tregoi se është padyshim një lojtar për të cilin duhet pasur shumë vëmendje nga mbrojtësit kundërshtarë.

Pas golit të anuluar, në minutën e 57 erdhi një tjetër rast i artë për sulmuesin, kur pas një goditje nga këndi, ai gjuajti me kokë para portës së Sitit. Por për fat të keq, topi u ndal nga shtylla e portës së Ederson.

LEXO EDHE:  Hidhet shorti, zgjidhen 9 anëtarët e KED që do kenë në “dorë” gjyqësorin (Emrat)

LEXO EDHE:  Hidhet shorti, zgjidhen 9 anëtarët e KED që do kenë në “dorë” gjyqësorin (Emrat) 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Interi fiton në “frymën e fundit” ndaj Venezias, i shpëton Dzeko

Publikuar

-

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, teksa mbrëmjen e sotme ka arritur një fitore në “frymën e fundit” ndaj një rivali modest si Venezia. Skuadra  Simone Inzaghit vuajti jo pak, teksa do të gjendej në disavnatazh që në startin e ndeshjes.

Në mintjën e 19-të, Thomas Henry shënoi një gol të bukur me kokë duke shokuar 5 mijë tifozët në San Siro. Reagimi i Interit vjen në fundin e fraksionit të parë, me Barellan që ndoqi mjaft mirë një aksion të gjatë në zonë.

LEXO EDHE:  Katar 2022/ Hidhet shorti për fazën “Play-Off”, Italia gjen Portugalinë e Ronaldos

LEXO EDHE:  KQZ hedh shortin/ Ja si renditen partitë politike në fletën e votimitKur dukeshin se shpresat kishin marrë fund, në minutën e 90-të, Dumfries shërben një top në zonë, atje ku Dzeko me kokë nuk di të gabojë në një pozicion të tillë. Me këtë sukses, Interi ngjitet në krye në kuotën e 53 pikëve, 5 më shumë se Milani.

LEXO TE PLOTE