Connect with Us

Preferoni fustane edhe në dimër?/ Ndiqni këto 5 këshilla për tu dukur më stil

Fashion

Preferoni fustane edhe në dimër?/ Ndiqni këto 5 këshilla për tu dukur më stil

Publikuar

-

cna lajm show

Duket se dhe ditët e ngrohta të dimrit morrën fund dhe temperaturat po bëhen më të ftohta. Eshtë momenti që të ndërroni plotësishr garderobën, por lajmi i mirë është se nuk keni pse i hiqni të gjitha. Moti i ftohtë është një kohë e mirë për të përdorur artikujt tuaj të preferuar komod, si pulovrat komode, xhaketat dhe madje edhe fustanet.

Po, ashtu është: ju mund të vishni fustane në dimër, ndaj mos nxitoni t’i paketoni.

Gjatë një interviste ekskluzive me InStyle, stilistja e famshme Cindy Conroy na siguroi se fustanet mund të bëjnë një veshje të mrekullueshme dimërore. “I vesh pothuajse 365 ditë në vit”, shton ajo.

Për sa i përket mënyrës sesi të vishni fustanet në dimër pa u dukur jashtë sezonit, ose më keq, të keni ftohtë– Conroy thotë se “gjithçka varet nga aksesorët e duhur”. Mendoni për veshjet e sipërme, këpucët dhe bizhuteritë.

Pesë stilistë kanë dhënë këshillat e tyre më të mira.

1) Mund të bëni një kombinim me fustanet veror, duke veshur diçka poshtë tyre

2) Nëse vishni një fustan të hollë, stilojeni atë me çizme deri në kyçin e këmbës që janë midis 10-13 cm të larta (sigurisht për sa kohë që ndiheni rehat duke ecur me to).

3) Kombinimi me jelek puffer, të cilët po bëhen gjithnjë e më shumë të popullarizuar në media sociale. Ata vijnë në gjatësi dhe stile të ndryshme dhe krijojnë një stil të jashtëzakonshëm kur kombinohen me një fustan.

4) Fustanet me vata janë të duhurit për sezonin e dimrit.

5) Palltot dhe xhupat e gjatë janë perfect match për këtë sezon, por kujdes me kombinimin e ngjyrave./Class

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

E adhuroni ngjyrën e zezë në veshje/ 6 ide kombinimi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ju pëlqen shumë ngjyra e zezë në veshje? Apo jeni tipi që vishni vetëm të zezën? Ka pafund si ju.

Më poshtë do të gjeni disa si mund të kombinoni ngjyrën e zezë për tu dukur gjithmonë trend dhe mbi të gjitha komode.

1-Mos neglizhoni aksesorët me veshje të zeza

Kombinim i aksesorëve me ngjyrë të zezë: Kush ka nevojë për një kombinim floral kur mund të plotësoni veshjen tuaj duke kombinuar aksesorët si një palë këpucë të rrafshta të zeza me shkëlqim dhe çantë dore me po të njejtën ngjyrë.

2-Pantallona të zeza, duhet të keni një palë patjetër. Pak rëndësi ka me cfarë i vishni

Kombinim dypjesësh monokromatike: pantallona të zeza dhe pjesë të sipërme të ngjitur, një veshje shumë elegante që do të ju bëjë të dukeni delikate dhe profesionale gjatë gjithë sezonit.

3- Fustan i shkurtër i zi

Një fustan i shkurtë i zi: blogeret dhe përcjellëset e modës pëlqejnë artin e të veshurit një fustan të shkurtë të zi i cili përshtatet për çfarëdo lloj evenimenti, duke e kombinuar me një palë aksesorë trendi.4- Kostume banjo të zeza dhe kapele (për sezonin e verës)

Kostume banjo me ngjyrë të zezë: ky lloj kostumi një-pjesësh i zi nuk duket i mahnitshëm vetëm për pishinë, por gjithashtu thekson trupin tuaj në çfarëdo kombinimi të veshjes. Pas një feste në rërë apo një dite në not, hidhni një pelerinë në bikinit tuaj dhe do dukeni e mrekullueshme.

Kapelë dielli: ju nuk mund të gaboni asesi me një kapelë dielli gjatë ditëve të ngrohta të verës, përdorni si avantazh përdorimin e modeleve me nuanca të zeza dhe do shkëlqeni padyshim.

5-Bluza, shumë bluza ngjyrë të zeza dhe xhinse të thjeshta

Veshje e sipërme me ngjyrë të zezë: nëse ju zgjedhni ndonjë stil më të thjeshtë ose një verzion më të hapur, një body i sipërm duket mahnitshëm me një palë xhinse të viteve të 90-ta.

6- Minifund plus këmishë

Minifund i zi + këmishë: që të dukeni me një stil paka më rrugor apo rastësor, plotësoni veshjen tuaj me një minifund të zi, një këmishë bardh e zi dhe veshje të sipërme me nuancë të bardhë, duke e plotësuar me atlete converse./CNA,al

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT-Preferoni çizme të gjata?/ 3 ide si t’i kombinoni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Prej kohësh tashmë çizmat e gjata janë në preferencën e shumë vajzava dhe është kthyer në aksesorin më të kërkuar.

Për tu dukur bukur duhet të dimë si ti kombinojmë.

  1. Me xhinse

Ky është kombinimi ideal per tu dukur bukur dhe pët tu ndjerë rrehat. Vishni pantalloant xhins të preferuara dhe një bluze të ngrohtë dhe për tu dukur më stylish kombinoj me cizme të gjata. 

  1. Me një bluzë të gerë (oversize)

Një bluzë e gjërë ose një pallto apo xhup i madh është gjëja më e mirë që mund të bashkoheni me çizmet tuaja deri në gju.

  1. Me një fund të shkurtër ose këmishë të gjatë

Këmishat minimaliste dhe fundet janë kombinimi më klasik i nje veshjeje me cizme. Pa diskutim që do dukeni shume  elegante./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

VIDEO- Dëshironi buzë të plota?/ Ndiqni këto truke të thjeshta

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Buzët e plota prej kohësh tashmë kanë qenë trend dhe me shumë mundësi do të vazhdojnë të jenë. Nuk keni pse të shkoni në kirurgu, ju mund ti keni këto buzë të plota duke ndjekur disa truke nga aktorja franceze Brigitte Bardot.

Në vazhdim po ju zbulojmë se si mund të keni buzë të plota sipas shembullit të Brigitte Bardot:

1– Gjithmonë kini kujdes që lapsi i buzëve t’i përshtatet ngjyrës suaj natyrale të buzëve, përkatësisht ngjyrës së buzëkuqit të cilin planifikoni ta përdorni, në mënyrë që të arrini pamje natyrale të buzëve.

2– Bëni me laps buzët nga këndi i jashtëm në drejtim të anës së brendshme mbi skajin e buzëve në mënyrë që vizualisht t’i shtoni vëllimin e tyre.3– Francezet janë të njohura për stilin e tyre decent dhe grimin suptil. Mos e teproni me vizatimin e harqeve të buzëve, sepse nuk do të jeni të kënaqura me rezultatin përfundimtar.

4– Plotësoni skajet e buzëve me buzëkuq, por me ndihmë të brushës. Nëse keni problem me vizatimin e linjave të rrafshëta, buzëqeshni.

Në këtë video të grimit të artistes Charlotte Tilbury zbuloni se si mund t’i bëni më të plota buzët sipas shembullit të Brigitte Bardot./CNA.al

LEXO TE PLOTE