Connect with Us

Çudia me stadiumin, derbi Tirana-Dinamo vendoset të luhet në…

Sport

Çudia me stadiumin, derbi Tirana-Dinamo vendoset të luhet në…

Publikuar

-

/

Tirana e tregoi veten në derbin e kampionatit me Dinamon se gjithçka është e mundur që bardheblutë t’i përmbysin dinamovitët në ndeshjen e kthimit të Kupës. Blutë kanë fituar 2-0 takimin e parë dhe të besuarve të trajnerit Orges Shehi u duhet një fitore e njëjtë për ta dërguar në shtesë ose 3-0 për t’u kualifikuar.

Në derbin e kampionatit, Tirana e fundosi “nëndetësen” me 4 gola. Në prag të ndeshjes ku kërkohet kualifikimi në Kupë, vjen çudia e parë nga ana organizative, pasi derbi i kthimit mes Tiranës dhe Dinamos do të luhet të mërkurën, ora 16:45, në stadiumin “Elbasan Arena”.

Quhet çudi luajtja në Elbasan, pasi në kryeqytet të dy stadiumet, “Air Albania” dhe “Selman Stërmasi”, janë bosh të mërkurën. Mbase stadiumi kombëtar po ruhet nga ngarkesa, ku sot luhet ndeshja Shqipëri-Andorra.

Ndërsa “Selman Stërmasi” është braktisur, pasi standardi i ndriçimit është i ulët, pa i hyrë cilësisë së fushës.

Nëse do të mendohej që përkrahja e tifozëve në një derbi Kupe në mesjavë të ishte e lartë, ndeshja duhej luajtur në kryeqytet. Me zhvendosjen në Elbasan, më të penalizuar janë tifozët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

ZYRTARE/ U afrua gjatë merkatos së verës, një tjetër lojtar e mbyll me Partizanin pas 6 muajsh

Publikuar

-

Dajan Shehi e mbyll me Partizanin. Qendërmbrojtëi u afrua gjatë merkatos së verës dhe shihej si një afrim cilësor për të qenë titullar këtë sezon.

Pas vetëm 6 muajsh dhe 13 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe, 24-vjeçari ka vendosur që të largohet për të nisur një aventurë të re. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari përmes një postimi në rrjetet sociale.“Faleminderit për çdo moment të bukur që kaluam së bashku. Ju uroj më të mirat të gjithëve”, shkruan qendërmbrojtësi në postimin e tij. Tashmë ngelet që zyrtarizimi të bëhet edhe nga klubi në faqen zyrtare, ndërsa në ditët në vijim pritet të zbulohet edhe e ardhmja e Dajan Shehit që me shumë mundësi do të jetë sërish në Superligën shqiptare.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Broja i pafat, godet shtyllën ndaj Mançester Sitit

Publikuar

-

Armando Broja është i uritur për gola dhe sot ndaj Mançester Sitit, sulmuesi shqiptar i Sauthempton tregoi se është padyshim një lojtar për të cilin duhet pasur shumë vëmendje nga mbrojtësit kundërshtarë.

Pas golit të anuluar, në minutën e 57 erdhi një tjetër rast i artë për sulmuesin, kur pas një goditje nga këndi, ai gjuajti me kokë para portës së Sitit. Por për fat të keq, topi u ndal nga shtylla e portës së Ederson. 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Interi fiton në “frymën e fundit” ndaj Venezias, i shpëton Dzeko

Publikuar

-

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, teksa mbrëmjen e sotme ka arritur një fitore në “frymën e fundit” ndaj një rivali modest si Venezia. Skuadra  Simone Inzaghit vuajti jo pak, teksa do të gjendej në disavnatazh që në startin e ndeshjes.

Në mintjën e 19-të, Thomas Henry shënoi një gol të bukur me kokë duke shokuar 5 mijë tifozët në San Siro. Reagimi i Interit vjen në fundin e fraksionit të parë, me Barellan që ndoqi mjaft mirë një aksion të gjatë në zonë.Kur dukeshin se shpresat kishin marrë fund, në minutën e 90-të, Dumfries shërben një top në zonë, atje ku Dzeko me kokë nuk di të gabojë në një pozicion të tillë. Me këtë sukses, Interi ngjitet në krye në kuotën e 53 pikëve, 5 më shumë se Milani.

LEXO TE PLOTE