Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 15-22 Nëntor

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 15-22 Nëntor

Publikuar

-

/
cna horoskopi

Dashi:

Financat: 15 – 21 nëntor vëmendja juaj do të jetë e përqendruar në sigurimin e të ardhurave të freskëta ose më shumë në buxhetin tuaj familjar. Paratë do të jenë të rëndësishme për rehatinë dhe vetëbesimin tuaj, por do të jenë “të ëmbla” nëse i fitoni vetë

Dashuria: Do të mendoni për realizimin e një ideje të re, por do e vazhdoni ngadalë dhe me shumë kërkim e vëmendje. Java do të mbahet mend nga një ngjarje ose përvojë me një person të lindur në shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit.

Puna: Këtë javë do të merrni një ofertë ose do të gëzoni lëvdata për punën tuaj. Do të fokusoheni shumë më seriozisht në punën tuaj dhe nëse keni biznesin tuaj do të kërkoni kontakte apo klientë të rinj. Mund të humbisni lehtësisht gjërat dhe pozicionet që keni arritur javën e kaluar.

Demi:

Financat: Duhet të keni shumë kujdes së në cfarë shpenzoni. duhet të nisni të bëni një listë me gjërat që ju nevojiten më shumë dhe jo të horxhoni para ‘kot’.

Dashuria: Kjo javë sjell ngjarje interesante në jetën tuaj të dashurisë. Mund t’ju presin surpriza për ju që keni një partner të lindur në shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit. Këtë javë do ta mbyllni me diçka që keni nisur pak kohë më parë ose do të keni një takim (të ftuar) për të cilin nuk keni gjetur ende kohë.

Puna: Gjatë javës 15 – 21 nëntor do të keni një fejesë me një person që është i afërm, mik apo koleg. Do të jetë e rëndësishme të jeni të drejtë dhe të përmbushni detyrimet tuaja në kohë dhe me sukses, pasi është shumë e lehtë të krijohet një situatë në të cilën dikush ndihet i ofenduar, i lënë pas dore apo i keqkuptuar. Me siguri do të filloni plane dhe detyra të reja gjatë këtyre shtatë ditëve, të cilat do t’ju angazhojnë në ditët dhe javët e ardhshme. Ndoshta një rol të rëndësishëm në realizimin e tyre do të ketë një mashkull ose suksesi i tyre do të varet nga një figurë e tillë.

Binjakët

Financat: Gjatë javës nga 15 deri më 21 nëntor do të keni më shumë angazhime me çështjet financiare. Gjatë kësaj jave bëni kujdes me mbrojtjen e të dhënave personale, ruajtjen e parave tuaja, kartat bankare dhe informacione të tjera të rëndësishme për ju. Surprizat në këtë drejtim janë të mundshme

Dashuria: Në mes të nëntorit mund të krijohet një situatë e ndërlikuar me një person me të cilin keni një marrëdhënie profesionale ose sociale (politike). Diku do të përfshihet dashuria. Oh, dashuri!

Puna: Gjatë javës mund të përjetoni ndryshime në punën tuaj, ose mund t’ju duhet të mungoni për një kohë të shkurtër, të punoni në një pozicion tjetër ose të shkoni në një udhëtim pune. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të realizuar një ide që lidhet me karrierën tuaj. Megjithatë, shmangni ndryshimet drastike pa qenë plotësisht i sigurt për çdo situatë.

Gaforja:

Dashuria: Në jetën tuaj të dashurisë, jepini partnerit një shans për të realizuar propozimin apo idenë e tij. Do të jetë më mirë ta ndiqni këtë javë sesa ta drejtoni atë. Mund të ketë më shumë emocione për një lidhje dashurie me një partner që jeton në një qytet apo vend tjetër ose është i huaj. Në përgjithësi, nëse arrini të ruani stabilitetin dhe ekuilibrin në emocionet dhe veprimet tuaja, këtë javë do të mund të shijoni disa suksese të rëndësishme për ju.

Puna: Gjatë javës 8 – 14 Nëntor do të jetë e rëndësishme të jeni në gjendje të ekuilibroni mes angazhimeve dhe detyrimeve shtëpiake dhe atyre profesionale. Kjo ndonjëherë mund të krijojë tensione serioze në marrëdhëniet tuaja me njerëzit në jetën tuaj të përditshme.Në aspektin profesional do të ketë disa risi, një mundësi për të treguar aftësitë dhe njohuritë tuaja ku punoni. Në disa mënyra, një performancë kaq e mirë nga ana juaj mund t’ju sjellë një rritje rroge ose një bonus. Java do të jetë e favorshme për të kërkuar një punë të re, për fillimin e një aktiviteti të pavarur ose punë me kohë të pjesshme për një periudhë të caktuar.

Financat: Do të befasoheni. Do të keni mjaftueshem para në dore që të përmbushni detyrimet dhe taksat por edhe të bëni qejf.

Luani:

Dashuria: Dashuria do të jetë një faktor i rëndësishëm në humorin tuaj të mirë. Dhe ajo patjetër do të jetë e pranishme në jetën tuaj këtë javë. Xhelozia mund të jetë e këndshme deri në një farë mase, por mos flirtoni me të. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë të rëndësishme në të cilat do të merren jo vetëm vendime, por do të ndërtohen edhe themelet e disa gjërave të rëndësishme në jetën tuaj. Edhe një provim apo test mund të përcaktojë të ardhmen tuaj, pavarësisht se sa të parëndësishme mund t’i shihni këto gjëra për momentin.

Puna: Gjatë javës 15-21 nëntor, do të keni një kohë të mirë për të krijuar dhe zhvilluar miqësi që do të jenë të rëndësishme për punët tuaja aktuale ose të ardhshme. Shmangni të qenit tepër të sigurt dhe kini kujdes nga njerëzit me identitet të rremë. Zhgënjimet do jenë shumë të dhimbshme. Gjatë javës punët e shtëpisë tuaj do të zhvillohen normalisht pa ndonjë surprizë të veçantë. Është e mundur të keni një përvojë interesante në lidhje me një person nga shtëpia juaj i lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve (nëse keni një të tillë). Ju mund të përdorni tendencat e favorshme të kësaj jave për të pastruar problemet, problemet dhe përgjegjësitë e vjetra, veçanërisht nëse ato lidhen me punën ose biznesin tuaj.

Financat: Financiarisht do të jeni të qëndrueshëm, veçanërisht nëse keni treguar mjaft sens të shëndoshë dhe praktike në veprimet tuaja deri tani. Shumë do të marrin para ose një dokument financiar. Sigurisht, jo të gjitha planet tuaja këtë javë do të mund të realizohen. Disa prej tyre do të varen nga rrethanat, zhvillimi i të cilave nuk ka filluar ende ose nuk janë në favorin tuaj në këtë fazë.

Virgjeresha:

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë sjell një sërë ngjarjesh dhe emocionesh, kryesisht të papritura, veçanërisht për ata prej jush që janë në kërkim të një partneri të ri. Zhvillimi do të ketë lidhje tashmë të krijuara, si dhe një rikthim në përvoja të ndryshme të përbashkëta në të kaluarën tuaj. Një lidhje e re romantike është e mundur për ju që jeni në kërkim të një partneri dhe që nuk kufizoheni në gjerësi. Java do të jetë e favorshme për rindërtim apo përmirësime në shtëpinë tuaj. Mobiljet e reja ose pajisjet e reja do të krijojnë një ndjenjë të këndshme rehati dhe mirëqenieje.

Financat: Fitimet tuaja këtë javë nuk janë befasi dhe çdo të ardhur në buxhetin tuaj do të jetë një kënaqësi. Do të ketë mundësi për punë shtesë për një periudhë të shkurtër kohe. Gjatë javës do të duhet të jeni më të përgjegjshëm për përgjegjësitë tuaja familjare. Do kaloni kohë me të afërmit, problemet apo bisedat e tyre që lidhen me punët e tyre të përditshme.

Puna: Lajmet apo ngjarjet më të rëndësishme që do të përjetoni gjatë javës do të lidhen me jetën tuaj profesionale apo social-politike. Gjatë kësaj jave do të jeni të gatshëm të përfshiheni në evente të ndryshme që lidhen me ngjarje publike apo politike. Gjatë kësaj jave do t’ju duhet të rregulloni një dokument apo kontratë të rëndësishme, e cila mund të ketë disa parametra financiarë. Shumë do të gëzojnë një rritje të të ardhurave të tyre përmes një sërë burimesh. Do të jeni të kujdesshëm ndaj njohjeve tuaja të reja me njerëzit, pavarësisht rrethanave.

Peshore:

Dashuria: Djemtë dhe vajzat do jenë të paduruar, gjë që do të jetë shumë e qartë në një marrëdhënie romantike. Nuk do të martoheni nesër, por do të kërkoni gjëra nga partneri juaj sikur të keni dhjetë vjet të martuar. Nëse zbutni tonin me të cilin flisni apo sjelljen tuaj, lidhja juaj do të mund të kalojë më lehtë disa nga vështirësitë që do të shfaqen gjatë këtyre shtatë ditëve. Një shans i papritur mund t’ju takojë ose t’ju afrojë me njerëz të rëndësishëm për ju. Edhe meshkujt do të jenë të prirur për xhelozi, por jo vetëm në dashuri, por edhe në gjërat që i konsiderojnë pronë të tyre. Nuk përjashtohet dyshimi për besnikërinë e të tjerëve. Ata prej jush që jetojnë të ndarë nga fëmija juaj do të përballen me një situatë të papritur ose gënjeshtër.

Financat: Burrat do të planifikojnë shumë gjëra të rëndësishme për këto shtatë ditë. Do të keni mundësi, energji dhe burime për zbatimin me sukses të tyre. Do të argëtoheni nga veprimet e njerëzve të lindur nën shenjat e zodiakut të ujit. Një burrë nga familja do të kërkojë vëmendje, ndihmë ose kujdes.

Puna: Kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, përderisa nuk i nënshtroheni dembelizmit apo emocioneve që nuk kanë lidhje me detyrat tuaja. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe për zbatimin e planeve që lidhen me personat që ndodhen në një qytet apo shtet tjetër. Do të keni kontakte më dinamike në lidhje me familjen, miqtë apo marrëdhëniet tuaja profesionale. Do të prisni përparim në aktivitetet e përbashkëta me një femër. Gjatë javës, bëni kujdes nëse dikush tregon një kuriozitet të çuditshëm për jetën tuaj personale ose punën. Mos nxitoni për t’iu përgjigjur pyetjeve që mund të zbulojnë planet ose sekretet tuaja.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, nga 7 maj deri me 13 maj 2018

Akrep

Puna: Për shkak të orarit tuaj të ngjeshur gjatë javës, mund të refuzoni një ftesë për një takim ose mbledhje.Kjo javë mund të përkufizohet si një javë surprizash, sepse patjetër do t’i përjetoni. Shmangni gjendjet e ankthit dhe mësoni t’i pranoni ngjarjet me idenë se ato vijnë për ju. Mos kërkoni gjithmonë ndonjë qëllim të keq tek ata.

Dashuria: Lajmet e ndryshme që lidhen me një fëmijë apo të rinj do të jenë një rast për biseda apo përvoja emocionale.Kjo javë do të jetë një kohë jashtëzakonisht dinamike për ju. Gjërat që do të përjetoni do të jenë shumë më të rëndësishme për ju sesa mendoni.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të blerë sende personale, sende shtëpiake, për të përmirësuar brendësinë e shtëpisë tuaj ose për të blerë pajisje të reja.Vajzat dhe djemtë do ta kujtojnë javën me një përvojë emocionale që lidhet me një vajzë: një shok klase, mik apo të njohur. Do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për bashkëmoshatarin ose dikë më të ri se ju, gjë që do të jetë një detyrë e vështirë për dikë që nuk ka përvojë të mjaftueshme jetësore. Jeni gati të merrni pjesë në një mbledhje ose mbledhje.

Financat: Gjatë javës mund të prisni informacione të rëndësishme të natyrës financiare ose do të merrni para.Djemtë dhe vajzat do kalojnë një javë në të cilën do të ndodhin ngjarje dhe eksperienca të ndryshme të rëndësishme, kryesisht në familjen tuaj. Do të prekeni nga një eksperiencë shumë e fortë që lidhet me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit. Do të jeni të prirur ndaj frikës ose stresit të pashpjegueshëm në gjëra që nuk duhet t’ju shkaktojnë emocione të tilla.Burrat do të kenë angazhime të ndryshme, por të rëndësishme në lidhje me dokumentet, pagesën e faturave të shërbimeve ose kredinë, zgjidhjen e një kontrate ose marrëveshjeje. Udhëtimi ose komunikimi më dinamik me njerëzit që jetojnë larg jush ka të ngjarë.

Shigjetari:

Dashuria: Do të keni mundësi t’i zhvilloni këto marrëdhënie në një drejtim të favorshëm.Zhvillimi shumë i mirë gjatë javës mund të ndikojë pozitivisht në marrëdhëniet miqësore, romantike dhe të tjera me njerëz nga vende të tjera. Gjatë javës do të hasni vështirësi në zbatimin e planeve apo angazhimeve që lidhen me një fëmijë. Do të diskutoni për gjëra të ndryshme që do të kenë lidhje me paratë apo dokumentet.Gjatë javës do të keni më shumë takime personale, miqësore apo profesionale.

Puna: Gjatë javës 15 – 21 nëntor do të përjetoni situata të ndryshme të papritura që do të lidhen me takime, biseda apo mbledhje të paracaktuara.Do t’ju duhet të diskutoni çështje të rëndësishme për të ardhmen tuaj me njerëzit në familjen tuaj.Kjo javë nuk do jetë më e ndritura për ju për sa i përket rezultateve konkrete. Mund të përjetoni edhe ditë stanjacioni. Kjo do të jetë pjesë e zhvillimit të disa proceseve në jetën tuaj që kanë nevojë për më shumë kohë për t’i zbatuar.

Financat: Zhvillimi i mirë këtë javë mund të ketë çështjet tuaja financiare nëse jeni në proces të planifikimit të kostove të rëndësishme të parave.Nëse jeni të interesuar të merrni një kredi, kjo do të jetë një kohë e mirë për veprime të tilla.Gjatë javës, shumë prej jush do të kenë ëndrra që është e vështirë të gjesh një interpretim të arsyeshëm.Në përgjithësi, këtë javë, përpiquni për veprime të planifikuara mirë dhe për të shmangur rreziqet.Gjatë javës do të përjetoni një aksident argëtues në shtëpi.Java do të jetë e favorshme për udhëtime apo përgatitje për t’u zhvendosur në një shtëpi tjetër për ata që kanë plane të ngjashme.

Bricjapi

Dashuria: Gjatë javës do të ndiqni me interes ngjarjet në jetën e një mashkulli me të cilin keni një njohje të vjetër. Çështjet tuaja familjare do zhvillohen normalisht pa surpriza të veçanta. Do të keni informacion të mjaftueshëm për të marrë vendime të rëndësishme ose për të përgatitur plane për të ardhmen tuaj. Ngjarjet e kësaj jave do ju japin mundësinë për të përparuar, për të zhvilluar pozitivisht planet apo detyrat tuaja. Do të jeni në gjendje të rimbusheni me shumë energji pozitive, si nga njerëzit pozitivë ashtu edhe nga natyra.  Konfliktet, siç këshilloj gjithmonë, janë të padëshirueshme. Ekziston gjithmonë një mënyrë tjetër për të shprehur mendimin tuaj ose për të bindur dikë për të drejtat tuaja.

Puna: Këtë javë mund të shijoni një ofertë pune ose një mundësi për të ardhura shtesë. Kjo mund të jetë një arsye për të marrë një vendim të papritur ose për të bërë disa ndryshime në jetën tuaj të përditshme.Gjatë javës do të befasoheni nga një ngjarje apo lajme që kanë të bëjnë me shtatzëninë, lindjen apo lindjen e një fëmije.Nëse keni fëmijë, java sjell shpenzime të papritura për ta.

Financat: Java do jetë e rëndësishme për ju financiarisht. Ju do të keni një arsye për takime dhe biseda në lidhje me punën aktuale ose të ardhshme (angazhim). Do të keni mundësi të rregulloni marrëdhëniet apo detyrimet tuaja financiare. Gjatë javës së 8-14 nëntorit do t’ju duhet të planifikoni praktikisht financat tuaja në funksion të shpenzimeve që do të keni deri në fund të këtij muaji. Është e mundur gjatë këtyre shtatë ditëve të angazhoheni në punë shtesë ose të kërkoni burime të reja të ardhurash shtesë. Ju do të keni një mundësi të tillë, pjesa tjetër do të varet nga dëshira dhe vullneti juaj për të shkurtuar kohën tuaj personale për pushim dhe argëtim.

Ujori:

Dashuria: Java do t’ju ofrojë shumë mundësi dhe përvoja interesante që do t’ju ngarkojnë me optimizëm. Ngjarje të tilla do t’ju japin më shumë energji, e cila do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj personal. Kontaktet e reja gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju hapin mundësi të reja, do t’ju japin njohuri të reja dhe do t’ju ndryshojnë jetën në një farë mënyre. Java do jetë e favorshme për një takim romantik ose një njohje të re me një person nga një lokalitet tjetër.

Financat: Në planin financiar, java do të kërkojë më shumë maturi në veprimet tuaja, gjë që mendoj se nuk do t’ju vështirësojë. Gjatë javës do të keni një mbledhje me miqtë me rastin e jetës së tyre personale.

Puna: Burrat do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të ardhurash, punë shtesë ose më mirë të paguar.Njohjet e reja do të bazohen kryesisht në biznes apo interesa të përbashkëta. Komunikimi i vështirë apo kompleks me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës do të jetë për faktin se aktualisht flisni “gjuhë të huaja”, d.m.th. secili ka vizionin e vet për çdo situatë specifike.Femrat do të presin një telefonatë, konfirmim të një oferte që kanë marrë tashmë ose një moment tjetër të rëndësishëm që lidhet me karrierën e tyre.Personat e lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit do të kenë një ndikim shumë të fortë në veprimet tuaja këtë javë.Ndonjëherë do të dëshironi të hidhni gjithçka dhe të dilni në ajër, në natyrë ose atje ku ju thërret shpirti.

Peshorja:

Dashuria: Djemtë dhe vajzat do të jenë shumë emocionues, të dashuruar, aventurierë, të prirur për të kërkuar aktivitete dhe aventura të reja ose më interesante. Do të kaloni shumë më tepër kohë duke komunikuar me bashkëmoshatarët tuaj, si dhe me rrethin më të gjerë të njerëzve. Gjatë javës ata do të kërkojnë miq që do të duan të kalojnë më shumë kohë me ju, ndoshta diku në natyrë, në një vend publik ose në një restorant. Disa ngjarje gjatë javës do t’ju bëjnë të mendoni për mundësitë që keni humbur deri tani dhe gjasat që ato të rishfaqen në jetën tuaj.

Puna: Gjatë javës 8 – 14 nëntor do t’ju duhet të tregoni më shumë vullnet dhe durim në kryerjen e detyrave tuaja të përditshme. Do t’ju duhet të tregoni më shumë mirëkuptim ose diplomaci në çështje të rëndësishme.Gjatë këtyre shtatë ditëve shmangni me çdo kusht panikun apo stresin, sepse vështirë se do të arrini të ndaloni apo të ndryshoni rrjedhën e disa ngjarjeve.Java, edhe pse do të jetë stresuese për ju, do t’ju japë gjithashtu një arsye gëzimi ose një mundësi për përvoja të këndshme.Do të ketë disa biseda të rëndësishme në familjen tuaj, pas të cilave do të merrni vendime për veprime të përbashkëta në javët e ardhshme deri në fund të vitit 2021.

Financat: Burrat do të jenë të lumtur me para të papritura ose lajme që lidhen me paga më të mira, bonus, shpërblim dhe më shumë. Ju do të duhet të pajtoheni në një situatë me mendimin ose vendimin e një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Fjalët ose veprimet e një personi të lindur në shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit mund të ndikojnë shumë emocionalisht tek ju. Çështjet tuaja financiare nuk janë surprizë, por do t’ju kërkojnë të planifikoni mirë shpenzimet tuaja jo vetëm këtë javë, por edhe për pjesën tjetër të vitit. Femrat do të kërkohen nga të afërmit apo miqtë e familjes për shërbime të ndryshme, ndihmë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 Janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Kujdesuni për shëndetin. Ata që investojnë paratë e tyre në bursë mund të pësojnë humbje sot. Duhet të jeni mjaft vigjilent në lidhje me investimet tuaja. Partneri/partnerja juaj do të mërzitet nëse neglizhoni t’i kushtoni vëmendje të mjaftueshme sot. Është e rëndësishme të kuptoni rëndësinë e familjes dhe të kaloni sa më shumë kohë që mundeni me ta.

Demi

Sot duhen shmangur investimet e reja. Një mbledhje familjare do t’ju shohë të merrni të gjithë vëmendjen. Do të ketë një ndjenjë të re dashurie në jetën personale. Ju mund të planifikoni papritmas të largoheni nga puna sot dhe të kaloni kohë me familjen tuaj.

Binjakët

Tregohuni të vëmendshëm ndaj të gjithëve, pasi mund të gjeni një zgjidhje për një problem të vazhdueshëm. Blerjet që lidhen me artikujt thelbësorë të shtëpisë do t’ju mbajnë të zënë gjatë ditës. Romanca sundon zemrën dhe mendjen tuaj.

Gaforrja

Zgjidhni problemet personale përmes të kuptuarit dhe arsyes. Mos i transmetoni këto çështje në publik, përndryshe reputacioni juaj mund të dëmtohet. Përpiquni të jeni të lumtur dhe të kënaqur. Ji mirënjohës për kohën, pasi çfarë ikën, nuk kthehet më. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor të mirë sot.

Luani

Nëse nuk keni pasur kohë të mjaftueshme për të pushuar, atëherë do të ndiheni jashtëzakonisht të lodhur sot. Vizita e të afërmve do të jetë një përvojë më e këndshme nga sa mund ta kishit imagjinuar. Mos e shantazhoni emocionalisht partnerin/partneren tuaj. Një detyrë e paparashikuar dhe e rëndësishme mund të reduktojë planet tuaja gjatë ditës.

Virgjëresha

Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë, i cili do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Faturat e papritura mund të rrisin barrën tuaj financiare. Gjërat mund të mos jenë shumë në favorin tuaj, kur bëhet fjalë për jetën tuaj martesore.

LEXO EDHE:  Dashuria, puna dhe financat/ Çfarë parashikojnë yjet për muajin nëntor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Martë, 6 Korrik 2021Peshorja

Bëni kujdes me ushqimet që konsumoni gjatë ditës së sotme. Ka gjasa të keni një përmirësim në financat tuaja. Lëvizjet romantike nuk do të japin rezultat sot. Një problem në punë mund t’ju shqetësojë dhe mund të kaloni një pjesë të ditës duke menduar për këtë.

Akrepi

Sot mund të keni shqetësime për shkak të problemeve me paratë. Ju e njihni mirë partnerin/partneren dhe sytë e tyre nuk mund t’ju fshehin ndjenjat e brendshme. Ata mund t’ju tregojnë diçka të veçantë sot.

Shigjetari

Përpiquni të përmbushni potencialin tuaj të vërtetë, pasi ndonjëherë ju mungon jo forca, por vullneti. Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot. Megjithatë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata do të përmirësohet së shpejti.

Bricjapi

Mund të prekeni shumë emocionalisht gjatë ditës së sotme, ndaj qëndroni larg situatave në të cilat ka gjasa të lëndoheni. Ndihma e një vëllai ose motre do të sjellë përfitime monetare për ju sot. Mos hezitoni të kërkoni këshillën e tij/saj. Mund të takoni një mik mjaft të kujdesshëm dhe mirëkuptues.

Ujori

Dita do jetë plot lumturi, pasi bashkëshorti/bashkëshortja do të bëjë përpjekje për t’ju sjellë gëzim. Dashuria juaj e pakufishme do të jetë shumë e vlefshme për të dashurin/dashurën tuaj. Sa i përket aspektit profesional nuk parashikohen zhvillime.

Peshqit

Do të gjeni lehtësim nga tensionet që keni përjetuar kohët e fundit. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju shkaktojë shqetësime dhe stres. Pjesëtarët më të moshuar të kësaj shenje zodiakale ka gjasa të takohen me miqtë e vjetër sot, në kohën e tyre të lirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 8 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Tani për tani mund të jeni në procesin e kalimit nga një punë në tjetrën. Ky mund të jetë edhe një ndryshim total në karrierë. Puna juaj e palodhur po jep rezultate, megjithëse mund të mos shfaqet në llogarinë tuaj bankare për pak kohë. Jeta juaj shoqërore mund të vihet në pritje derisa të përpunohen të gjitha aspektet e këtij tranzicioni.

Demi

Tani ju mund të ndiheni të dyzuar mes konflikteve midis nevojave tuaja, nevojave të familjes dhe përgjegjësive tuaja ndaj punës. Si rezultat, mund të ndiheni të tensionuar dhe të stresuar dhe të pyesni veten nëse situata do të zgjidhet ndonjëherë. Mos u frikësoni. Fjala kyçe është ekuilibri dhe zgjidhja qëndron në gjetjen e tij.

Binjakët

Një i afërm i afërt mund të jetë i sëmurë ose i shqetësuar, dhe ju mund të shqetësoheni pak sot për shkak të mungesës së komunikimit nga ky person. Përpjekjet për të telefonuar mund të rezultojnë në mungesë përgjigje ose mesazhe të përsëritura të postës zanore. Megjithatë, kujdesuni të qëndroni të fokusuar dhe objektiv.

Gaforrja

Kjo nuk është dita për të bërë investime financiare të çfarëdo lloji edhe pse dikush mund t’ju paraqesë disa mundësi interesante. Mund të tingëllojnë mirë, por kërkohet kujdes. Nëse informacioni ju tërheq, shqyrtojeni dhe përpiquni të mësoni faktet, por mos ndërmerrni asnjë angazhim sot. Nëse është vërtet një mundësi e mirë, nuk do të zhduket brenda pak ditësh.

Luani

Ju duhet të dukeni veçanërisht tërheqës sot, por mund të mendoni se është e kotë sepse i dashuri juaj nuk është afër për ta vlerësuar atë. Mundohuni ta mbani veten të zënë, mundësisht duke bërë diçka që ju pëlqen të bëni, kështu që entuziazmi juaj do të përmirësojë pamjen tuaj të mirë.

Virgjëresha

Zgjuarsia dhe imagjinata juaj mund të duket se ju kanë braktisur sot dhe kjo nuk po ju lehtëson prodhimin e nivelit të lartë të cilësisë që jeni mësuar në punë. Ndoshta do të ishte më mirë të angazhoheni me detyra rutinë që mund t’i bëni automatikisht. Mos jini shumë krenarë ose shumë të turpshëm për të kërkuar ndihmë.Peshorja

Çështjet e parave mund të kërkojnë vëmendjen tuaj sot. Shpenzimet e pazakonta mund të kenë varfëruar rezervat tuaja, kështu që mund t’ju duhet të tregoni kujdes. Të ardhurat tuaja, megjithatë, janë ndoshta të njëjta nëse jo pak më të larta. Prandaj, kjo është vetëm një situatë e përkohshme dhe llogaritë tuaja duhet të kthehen në normalitet me kalimin e kohës. Punoni në mënyrë krijuese me buxhetin tuaj dhe përpiquni të relaksoheni.

LEXO EDHE:  Tre shenjat që le engjëlli juaj mbrojtës kur do të komunikojë me ju

LEXO EDHE:  Tre shenjat që le engjëlli juaj mbrojtës kur do të komunikojë me ju

Akrepi

Mungesa e kontaktit me një partner romantik mund t’ju bëjë të ndiheni pak të mërzitur tani. Ju mund të pyesni veten nëse keni thënë ose keni bërë ndonjë gjë që e ofendon të dashurin tuaj në një farë mënyre. Miku juaj, megjithatë, është i prirur të jetë plotësisht i pavëmendshëm ndaj idesë se ju jeni të mërzitur. Partneri juaj ndoshta po kujdeset për disa detyrime familjare.

Shigjetari

Teprimet në ushqim dhe pije dje mund t’ju detyrojnë të anuloni një angazhim social sot, Ju ndoshta nuk po ndiheni mirë. Kjo mund të jetë pak irrituese, dhe disi e turpshme gjithashtu. Shfrytëzojeni sa më shumë mbrëmjen tuaj vetëm. Zhytuni në një vaskë dhe shkoni në shtrat herët. Në mëngjes, do të jeni të lumtur që e keni bërë këtë.

Bricjapi

Mendimi juaj është i duhuri në objektiv, por disponimi juaj i përgjithshëm po ju bën të pasigurt për t’i shprehur mendimet tuaja të tjerëve. Jeni në mëdyshje për të vepruar pasi nuk ndiheni veçanërisht të sigurt nga brenda. Kini besim në veten tuaj. Në dashuri mund të ndiheni i plotësuar.

Ujori

Mendja juaj po lëviz një milje në minutë, por mendimet tuaja janë të turbullta. Kini kujdes nga ajo që u tregoni njerëzve sot. Ka të ngjarë t’i ngatërroni faktet tuaja, duke e futur kështu veten në pak telashe më vonë. Jini më të kujdesshëm me fjalët tuaja sidomos në vendin e punës.

Peshqit

Përdorimi i sharmit tuaj për të folur ëmbël me të tjerët për të marrë atë që dëshironi nuk ka të ngjarë të jetë aq efektiv sa zakonisht. Kjo vetëm do t’i bëjë njerëzit të zemërohen dhe t’ju rezistojnë. Është më mirë të jeni të sinqertë për atë se ku po dështoni dhe cilat janë nevojat tuaja.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 7 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Nuk ka dyshim për këtë, ndryshimi është në ajër! Ndoshta nuk mund ta ndjeni sepse e keni lejuar veten të zhyteni në zhgënjim. Ju nuk mund të mos pyesni veten nëse do t’i arrini ndonjëherë qëllimet tuaja. Epo, merr zemër. Kohët po ndryshojnë. Thjesht duhet të prisni edhe pak.

Demi

Të gjitha gjallesat përfitojnë nga dhuratat tuaja. Edukimi ka qenë gjithmonë pjesë e natyrës suaj, dhe është veçanërisht e tillë sot. Por ndonjëherë ju i kushtoni më shumë vëmendje të tjerëve sesa vetes, dhe kjo nuk i sjell dobi askujt. Pak kohë pushim nga punët përfundimisht do të jetë në dobi të të gjithëve, veçanërisht për ju.

Binjakët

Në një moment, popullariteti bëhet një barrë dhe jo një bekim. Tabela juaj e buletinit është e stërmbushur me ftesa për leksione dhe festa, por sytë tuaj fillojnë të shkëlqejnë nga mendimi për të marrë pjesë në të gjitha këto ngjarje. Mund të jetë koha që ju të rivlerësoni prioritetet tuaja.

Gaforrja

Është një tjetër ditë e rastësishme për financat, ndaj sigurohuni që të përfitoni nga çdo mundësi që ju del përpara. Megjithëse, në stilin tuaj të zakonshëm analitik, do të jeni të kujdesshëm fillimisht për të bërë një rishikim të plotë të pluseve dhe minuseve. Jini veçanërisht të vetëdijshëm për çdo mendim ose ide që ju vjen në dukje nga jashtë.

Luani

Ti po sheh një anë të re të vetes sot dhe sa e bukur është ajo! Romanca është padyshim në ajër sot, kështu që çdo blerje që bëni, me siguri do të gjejë një audiencë. Me paratë do të duhet të jeni më të kujdesshëm. Në punë do të keni shumë ngarkesë.

Virgjëresha

Ne të gjithë jemi sylesh në një masë të caktuar. Dhe ju nuk jeni përjashtim. Sot mund të prisni të merrni disa oferta financiare. Besojini instinkteve tuaja. Disa nga ato që ofrohen mund të jenë vërtet shumë të mira për të qenë të vërteta. Megjithatë, në frontin e brendshëm, ajo që ofrohet është e vërtetë gjatë gjithë kohës.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 16 dhjetor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 8 shtator 2017Peshorja

Do të arrini një pikë zhgënjimi sot, pasi gjithnjë e më shumë ide vijnë në rrugën tuaj. Problemi është se ka të ngjarë të mbingarkoheni shumë shpejt. Hidhni një hap prapa nga puna juaj dhe shikoni gjërat me perspektivë, në vend që të zhyteni në konfuzion.

Akrepi

Mos kini frikë të trajtoni më shumë se një projekt në të njëjtën kohë. Aftësia juaj për të kryer shumë detyra do të jetë mjaft e fortë. Qëndroni të qetë, gjak ftohtë dhe të fokusuar dhe do të jeni jashtëzakonisht produktiv në punë. Në dashuri do të keni më shumë fat.

Shigjetari

Do të bëni hapa të mëdhenj në çdo gjë që do të ndërmerrni sot. Kjo është një kohë fantastike për ju që të lidheni me njerëz të tjerë dhe të krijoni lidhje të rëndësishme. Mos kini frikë të shtyni disa projekte për të komunikuar me të tjerët.

Bricjapi

Pavendosmëria është armiku juaj më i madh sot. Tendenca është që ju të zhyteni aq shumë në ide sa të harroni mjetin tuaj më të vlefshëm – intuitën tuaj. Në aspektin sentimental do të duhet të komunikoni më shumë partnerin tuaj.

Ujori

Komunikimi është një katalizator kyç për përparimin sot. Mos e vendosni veten në një flluskë dhe mos mendoni se mund të bëni gjithçka pa ndihmën e të tjerëve. Pranoni që nuk dini gjithçka dhe kërkoni ndihmë kur të keni nevojë. Do të jeni të lumtur që e keni bërë.

Peshqit

Do të vijë një moment kur t’i përdorni pasionet tuaja si një mënyrë për të shmangur përgjegjësitë e tjera. Niveli juaj i intuitës është në kulmin e të gjitha kohërave tani. Ndoshta ju mund ta përdorni atë për përfitimin tuaj. Sa i përket aspektit sentimental sot do të merrni disa propozime shumë interesante.

LEXO TE PLOTE