Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

14 Nëntor 2021, 10:28, Horoskopi CNA
Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën

Dashi:

Këtë javë do të merrni një ofertë ose do të gëzoni lëvdata për punën tuaj. Do të fokusoheni shumë më seriozisht në punën tuaj dhe nëse keni biznesin tuaj do të kërkoni kontakte apo klientë të rinj. Mund të humbisni lehtësisht gjërat dhe pozicionet që keni arritur javën e kalua.

Gjatë javës 15 – 21 nëntor do të keni një fejesë me një person që është i afërm, mik apo koleg. Do të jetë e rëndësishme të jeni të drejtë dhe të përmbushni detyrimet tuaja në kohë dhe me sukses, pasi është shumë e lehtë të krijohet një situatë në të cilën dikush ndihet i ofenduar, i lënë pas dore apo i keqkuptuar. Me siguri do të filloni plane dhe detyra të reja gjatë këtyre shtatë ditëve, të cilat do t’ju angazhojnë në ditët dhe javët e ardhshme. Ndoshta një rol të rëndësishëm në realizimin e tyre do të ketë një mashkull ose suksesi i tyre do të varet nga një figurë e tillë.

Binjakët:

Gjatë javës mund të përjetoni ndryshime në punën tuaj, ose mund t’ju duhet të mungoni për një kohë të shkurtër, të punoni në një pozicion tjetër ose të shkoni në një udhëtim pune.

Akrepi:

Gjatë javës 8 ? 14 Nëntor do të jetë e rëndësishme të jeni në gjendje të ekuilibroni mes angazhimeve dhe detyrimeve shtëpiake dhe atyre profesionale. Kjo ndonjëherë mund të krijojë tensione serioze në marrëdhëniet tuaja me njerëzit në jetën tuaj të përditshme.Në aspektin profesional do të ketë disa risi, një mundësi për të treguar aftësitë dhe njohuritë tuaja ku punoni. Në disa mënyra, një performancë kaq e mirë nga ana juaj mund t’ju sjellë një rritje rroge ose një bonus. Java do të jetë e favorshme për të kërkuar një punë të re, për fillimin e një aktiviteti të pavarur ose punë me kohë të pjesshme për një periudhë të caktuar.

Luani:

Gjatë javës 15-21 nëntor, do të keni një kohë të mirë për të krijuar dhe zhvilluar miqësi që do të jenë të rëndësishme për punët tuaja aktuale ose të ardhshme. Shmangni të qenit tepër të sigurt dhe kini kujdes nga njerëzit me identitet të rremë. Zhgënjimet do jenë shumë të dhimbshme. Gjatë javës punët e shtëpisë tuaj do të zhvillohen normalisht pa ndonjë surprizë të veçantë. Është e mundur të keni një përvojë interesante në lidhje me një person nga shtëpia juaj i lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve (nëse keni një të tillë). Ju mund të përdorni tendencat e favorshme të kësaj jave për të pastruar problemet, problemet dhe përgjegjësitë e vjetra, veçanërisht nëse ato lidhen me punën ose biznesin tuaj.

Virgjëresha:

Gjatë javës nga data 8 deri në 14 nëntor do të merrni shumë informacione për tema të ndryshme të jetës, të cilat do t’ju duhet t’i rregulloni mirë dhe të ruani vetëm më të rëndësishmet dhe më të dobishmet për ju. Kjo mund të lidhet me jetën tuaj personale, familjen ose miqësitë tuaja, punën dhe më shumë.Lajmet apo ngjarjet më të rëndësishme që do të përjetoni gjatë javës do të lidhen me jetën tuaj profesionale apo social-politike. Gjatë kësaj jave do të jeni të gatshëm të përfshiheni në evente të ndryshme që lidhen me ngjarje publike apo politike. Gjatë kësaj jave do t’ju duhet të rregulloni një dokument apo kontratë të rëndësishme, e cila mund të ketë disa parametra financiarë. Shumë do të gëzojnë një rritje të të ardhurave të tyre përmes një sërë burimesh. Do të jeni të kujdesshëm ndaj njohjeve tuaja të reja me njerëzit, pavarësisht rrethanave.

Peshorja:

Kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, përderisa nuk i nënshtroheni dembelizmit apo emocioneve që nuk kanë lidhje me detyrat tuaja. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe për zbatimin e planeve që lidhen me personat që ndodhen në një qytet apo shtet tjetër. Do të keni kontakte më dinamike në lidhje me familjen, miqtë apo marrëdhëniet tuaja profesionale. Do të prisni përparim në aktivitetet e përbashkëta me një femër. Gjatë javës, bëni kujdes nëse dikush tregon një kuriozitet të çuditshëm për jetën tuaj personale ose punën. Mos nxitoni për t’iu përgjigjur pyetjeve që mund të zbulojnë planet ose sekretet tuaja.

Akrep:

Për shkak të orarit tuaj të ngjeshur gjatë javës, mund të refuzoni një ftesë për një takim ose mbledhje.Kjo javë mund të përkufizohet si një javë surprizash, sepse patjetër do t’i përjetoni. Shmangni gjendjet e ankthit dhe mësoni t’i pranoni ngjarjet me idenë se ato vijnë për ju. Mos kërkoni gjithmonë ndonjë qëllim të keq tek ata.

Shigjetari:

Gjatë javës 15 – 21 nëntor do të përjetoni situata të ndryshme të papritura që do të lidhen me takime, biseda apo mbledhje të paracaktuara.Do t’ju duhet të diskutoni çështje të rëndësishme për të ardhmen tuaj me njerëzit në familjen tuaj.Kjo javë nuk do jetë më e ndritura për ju për sa i përket rezultateve konkrete. Mund të përjetoni edhe ditë stanjacioni. Kjo do të jetë pjesë e zhvillimit të disa proceseve në jetën tuaj që kanë nevojë për më shumë kohë për t’i zbatuar.

Bricjapi:

Këtë javë mund të shijoni një ofertë pune ose një mundësi për të ardhura shtesë. Kjo mund të jetë një arsye për të marrë një vendim të papritur ose për të bërë disa ndryshime në jetën tuaj të përditshme.Gjatë javës do të befasoheni nga një ngjarje apo lajme që kanë të bëjnë me shtatzëninë, lindjen apo lindjen e një fëmije.Nëse keni fëmijë, java sjell shpenzime të papritura për ta.

Ujori:

Burrat do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të ardhurash, punë shtesë ose më mirë të paguar.Njohjet e reja do të bazohen kryesisht në biznes apo interesa të përbashkëta. Komunikimi i vështirë apo kompleks me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës do të jetë për faktin se aktualisht flisni ?gjuhë të huaja?, d.m.th. secili ka vizionin e vet për çdo situatë specifike.Femrat do të presin një telefonatë, konfirmim të një oferte që kanë marrë tashmë ose një moment tjetër të rëndësishëm që lidhet me karrierën e tyre.Personat e lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit do të kenë një ndikim shumë të fortë në veprimet tuaja këtë javë.Ndonjëherë do të dëshironi të hidhni gjithçka dhe të dilni në ajër, në natyrë ose atje ku ju thërret shpirti.

Peshqit:

Gjatë javës 8 – 14 nëntor do t’ju duhet të tregoni më shumë vullnet dhe durim në kryerjen e detyrave tuaja të përditshme. Do t’ju duhet të tregoni më shumë mirëkuptim ose diplomaci në çështje të rëndësishme.Gjatë këtyre shtatë ditëve shmangni me çdo kusht panikun apo stresin, sepse vështirë se do të arrini të ndaloni apo të ndryshoni rrjedhën e disa ngjarjeve.Java, edhe pse do të jetë stresuese për ju, do t’ju japë gjithashtu një arsye gëzimi ose një mundësi për përvoja të këndshme.Do të ketë disa biseda të rëndësishme në familjen tuaj, pas të cilave do të merrni vendime për veprime të përbashkëta në javët e ardhshme deri në fund të vitit 2021./CNA.al

Lajmet e fundit nga