Connect with Us

Me një dhëmb të vërtetë dinosauri/ Marka luksoze Caviar sjell në treg iPhone 13 Pro Max-in më të shtrenjtë në botë

Teknologji

Me një dhëmb të vërtetë dinosauri/ Marka luksoze Caviar sjell në treg iPhone 13 Pro Max-in më të shtrenjtë në botë

Publikuar

-

/

Me një çmim deri në 1,549 £, iPhone 13 Pro Max i Apple është një nga telefonat inteligjentë më të shtrenjtë në treg.

Por një version i ri i smartfonit kryesor ka dalë në shitje që e bën çmimin prej 1,549 £ të Apple të duket shumë i lirë.

Marka e telefonave luksoze Caviar ka zbuluar një version 6,830 £ të iPhone 13 Pro Max të quajtur Tyrannophone, i cili përmban një fragment të një dhëmbi të vërtetë dinosaur 80 milion vjeçar.

Marka e telefonave luksoze Caviar ka zbuluar një version 6,830 £ të iPhone 13 Pro Max të quajtur Tyrannophone, i cili përmban një fragment të një dhëmbi të vërtetë 80 milionë vjeçar T.Rex.

Kamera e dyfishtë Sistemi i kamerës së dyfishtë 12MP Sistemi i kamerave të dyfishta 12MP

Sipas Daily Mail, Tyrannophone është pjesë e koleksionit të ri Tera të Caviar dhe përmban një imazh të një T.Rex.

cna lajm show

Tyrannophone unik iPhone 13 Pro është zbukuruar me një imazh 3D të një koke dinosauri që ngjall frikë në zemrat e konkurrentëve tuaj me një vështrim të syrit të tij të verdhë, të bërë nga qelibar i pastër,” shpjegoi Caviar.

LEXO EDHE:  Menduat se iPhone 13 Pro Max është mjaftueshëm i shtrenjtë?/ Del versioni i ri prej ari që kushton 35,500 £

Buzëqeshja grabitqare e një përbindëshi nuk është thjesht një element dekori, por edhe një element ekskluziviteti dhe unike, sepse një nga dhëmbët e një tiranozauri është i vërtetë!

Ai përmban një insert nga një fragment i një dhëmbi të vërtetë Tyrannosaurus, 80 milionë vjet i vjetër.

Tyrannophone është i disponueshëm në modelin iPhone 13 Pro, i cili kushton 6,427 £, ose iPhone 13 Pro max, i cili kushton 6,830 £.

Megjithatë, nëse doni të merrni në dorë një të tillë, do të duhet të jeni të shpejtë – janë vetëm shtatë në dispozicion!

Ky model tmerrësisht ekskluziv është i disponueshëm vetëm në 7 copë, prandaj nxitoni të bëheni pronar i iPhone 13 Pro Tyrannophone të frikshëm dhe të pamëshirshëm!” shprehet Caviar./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Instagram teston veçori të reja/ Çfarë do të ndryshojë tek story-t tuaj?

Publikuar

-

Nga

Instagram po teston veçri të reja për përdoruesit e tij, por këto ndryshime mund të krijojnë konfuzion tek ata. Kompania në pronësi të Meta, njoftoi se po shqyrtonte ndryshimin e mënyrës se si përdoruesit i shohin Story-t por pa dhënë shumë detaje.

Për të parë një story duhet të përdorni lëvizjen vertikale, një veçori që duket mjaft e ngjashme me TikTok-un. Përdoruesit e Instagramit nga Brazili dhe Turqia raportojnë se Story-t nuk funksionojnë duke i kaluar djathtas dhe majtas, por me lëvizje vertikale.

 

Instagram nuk ka njoftuar se kur funksioni do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit. Me këtë ndryshim të ri, përdoruesit nëpërmjet lëvizjes vertikale mund të kalojnë te postimi i një tjetër përdoruesi ndërsa horizontalisht do të vazhdojnë të shikojnë story-t nga i njëjti përdorues.

Në dhjetor, Instagram po testonte gjithashtu dhe videot 60 sekondëshe ndryshe nga 15 sekonda që është limiti aktual.  Ndërsa përdoruesit tashmë mund të postojnë video deri në 1 minutë në Instagram Stories, ato segmentohen në katër video nga 15 sekonda secila.

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përgjigjia që po presin të gjithë/ Ja sa ndjekës duhet të keni në Instagram që të mund të fitoni para

Publikuar

-

Nga

Instagram do të bllokojë automatikisht “DM-të abuzive”/ Si funksionon dhe ku shkojnë ato?

Me disa mijëra ndjekës në Instagram këto ditë, është e logjikshme të pyesësh veten: Kur mund të filloj të fitoj para duke e bërë këtë?

Lajmi i mirë është se nuk ka ndonjë minimum apo maksimum.

Tre influencues të intervistuar nga Insider, të gjithë me më pak se 3,000 ndjekës në Instagram, thanë se paguheshin nga markat për të postuar tek audienca e tyre e vogël.

Për shembull, Kayla Compton u bë ambasadore e markës për kompaninë e bizhuterive “PuraVida” me më pak se 2000 ndjekës. Ajo tha se paketa e saj fillestare e përmbajtjes së sponsorizuar në atë kohë ishte 250 dollarë dhe se ajo gjithashtu paguhej duke ndarë lidhjet ose kodet e filialeve me ndjekësit e saj, duke fituar kështu një komision të vogël .

Instagram gjithashtu po paguan drejtpërdrejt disa influencues përmes programeve nxitëse si “Bonuset” për Reels, të cilat kërkojnë të paktën 1000 shikime në Reels (në vend të një minimumi të ndjekësve). Nga ana tjetër, veçoritë e tjera të fitimit të parave në Instagram si “Distinktivët”, mjeti i bakshishit të Instagram për IG Live, kërkojnë që krijuesit të kenë të paktën 10,000 ndjekës. Shumë nga këto programe janë gjithashtu të kufizuara në vende të caktuara, kanë një moshë minimale prej 18 vjeç dhe kërkojnë që llogaritë të regjistrohen si llogari biznesi ose krijuesi në aplikacion.

LEXO EDHE:  Menduat se iPhone 13 Pro Max është mjaftueshëm i shtrenjtë?/ Del versioni i ri prej ari që kushton 35,500 £

LEXO EDHE:  Menduat se iPhone 13 Pro Max është mjaftueshëm i shtrenjtë?/ Del versioni i ri prej ari që kushton 35,500 £Sot, influencuesit nuk kanë më nevojë për qindra mijëra ndjekës për të filluar të fitojnë para.

Këtu janë disa arsye pse:

1-Ndikuesit ” Nano ” dhe ” mikro ” (zakonisht llogari me më pak se 100,000 ndjekës ) po punësohen nga shumë marka në të gjithë industritë. Këta ndikues më të vegjël kanë demonstruar fuqinë e komuniteteve të veçanta dhe të angazhuara në Instagram, ku ndjekësit e rremë dhe angazhimi disproporcional kanë vërshuar platformën. Influencuesit mund të fitojnë qindra deri në mijëra dollarë nga këto marrëveshje.

2-Instagram në pronësi të Meta po hap portofolin e tij shumë miliardë dollarësh dhe po paguan disa influencues , të cilin e njoftoi vitin e kaluar me një investim 1 miliardë dollarësh në krijuesit e përmbajtjes deri në vitin 2022.

3-Lidhjet e filialeve janë më të lehta për t’u ndarë tani se kurrë. Megjithatë, disa programe bashkëpunëtore kanë kërkesat e tyre, si LTK ose ShopStyle. Instagram gjithashtu po teston programin e tij të marketingut të filialeve, i cili është në dispozicion për një numër të zgjedhur krijuesish për momentin. Ndikuesit mund të paguhen me një komision për shitjet e drejtuara drejtpërdrejt përmes Instagramit. Bethany Everett-Ratcliffe, e cila tashmë është regjistruar, ka vetëm 16,000 ndjekës dhe fitoi më shumë se 500 dollarë në një muaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

8 mënyra për të zgjidhur problemet nëse ekrani me prekje i iPad-it nuk funksionon

Publikuar

-

Nga

cna teknologji

Nëse ekrani juaj me prekje i iPad-it nuk funksionon, zgjidhja mund të jetë e thjeshtë. Sigurohuni që të mos ketë asgjë që e pengon ekranin me prekje të lexojë majat e gishtave, si dorezat ose lagështia.

Më poshtë do të gjeni 8 mënyrat që do t’iu ndihmojnë të zgjidhni problemin.

Hiqni dorezat

Shumica e dorezave nuk punojnë mbi ekranin me prekje të iPad. Ndërsa ka doreza speciale që janë krijuar posaçërisht për të punuar me ekranet me prekje.

Pastroni dhe thani plotësisht ekranin

Përveç kësaj, përpara se të provoni rregullime më të ndërlikuara, sigurohuni që ekrani juaj të jetë absolutisht i pastër dhe i thatë . Përdorni një leckë mikrofibër ose një lloj tjetër lecke të butë, pa garzë për të hequr çdo mbetje nga ekrani dhe — kjo është pjesa më e rëndësishme — sigurohuni që të jetë plotësisht i thatë.

Rinisni iPad-in tuaj

Fikni iPad-in, prisni disa minuta dhe ndizeni përsëri. Rindezja e një kompjuteri mund të zgjidhë një sërë problemesh, duke përfshirë një ekran me prekje me probleme. Megjithatë, nëse ekrani me prekje nuk funksionon, nuk do të mund ta rrëshqitni butonin për ta fikur. Zgjidhja? Ekziston një mënyrë për ta fikur duke përdorur vetëm butonat në iPad.Sigurohuni që të mos jetë shumë ftohtë (ose nxehtë)

Ekranet me prekje mund të jenë të ndjeshme ndaj temperaturës dhe nëse po përdorni iPad-in tuaj në kushte ekstreme të temperaturës, të tilla si në temperatura të ngrira ose në nxehtësinë e verës, ekrani me prekje mund të mos funskionojë mirë. Prisni derisa të mund ta përdorni iPad-in në kushte më të temperaturës nominale dhe shikoni nëse kjo e zgjidh problemin.

LEXO EDHE:  Menduat se iPhone 13 Pro Max është mjaftueshëm i shtrenjtë?/ Del versioni i ri prej ari që kushton 35,500 £

LEXO EDHE:  Ja përse ora shënon gjithmonë 09:41 në reklamat e produkteve Apple

Shkëputni çdo aksesor

Në raste të rralla, një aksesor që nuk funksionon ose një softuer me probleme mund të bëjë që ekrani me prekje i iPad të ndalojë së punuari kur ka një aksesor të lidhur. Lajmi i mirë është se ndryshe nga një kompjuter, nuk ka shumë vende për të kontrolluar, thjesht shkëputni çdo gjë që lidhet me Lightning-in e iPad-it ose  USB-C port, edhe nëse është thjesht një kabllo karikimi. Është një ide e mirë që gjithashtu të rindizni iPad-in pasi të keni shkëputur çdo aksesor.

Izoloni aplikacionin që shkakton problemin

Nëse ekrani me prekje i iPad-it tuaj ndalon së punuari vetëm me ndërprerje, mund të jetë që një aplikacion i veçantë po e shkakton problemin. Nëse mund të verifikoni që ekrani ndalon së punuari vetëm kur filloni një aplikacion të caktuar, kontrolloni nëse ekziston një përditësim i disponueshëm për atë program . Nëse jo, do të dëshironi të fshini aplikacionin ose të ndaloni përdorimin e tij derisa të përditësohet dhe defekti të zgjidhet.

Hiqni mbrojtësin e ekranit

Nëse keni një mbrojtës ekrani në iPad, një film i hollë plastik i krijuar për të mbrojtur iPad-in nga gërvishtjet dhe dëmtimet e tjera është e mundur që kjo të pengojë aftësinë e tabletit tuaj për të lexuar gishtat. Hiqni filmin dhe provoni të përdorni sërish ekranin me prekje.

Kontaktoni mbështetjen e klientit të Apple

Nëse asnjë nga këto opsione nuk funksionoi, problemi ka të ngjarë të jetë i lidhur me harduerin dhe do t’ju duhet të kërkoni ndihmë nga shërbimi i klientit të Apple./ CNA.al 

LEXO TE PLOTE