Connect with Us

Horoskopi javor i dashurisë/ Zbuloni surprizat e yjeve për secilën shenjë

Showbizz

Horoskopi javor i dashurisë/ Zbuloni surprizat e yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

/
cna lajm horoskopi

Dashi:

Do të mendoni për realizimin e një ideje të re, por do e vazhdoni ngadalë dhe me shumë kërkim e vëmendje. Java do të mbahet mend nga një ngjarje ose përvojë me një person të lindur në shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit.

Demi:

Kjo javë sjell ngjarje interesante në jetën tuaj të dashurisë. Mund t’ju presin surpriza për ju që keni një partner të lindur në shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit. Këtë javë do ta mbyllni me diçka që keni nisur pak kohë më parë ose do të keni një takim (të ftuar) për të cilin nuk keni gjetur ende kohë.

Binjakët:

Në mes të nëntorit mund të krijohet një situatë e ndërlikuar me një person me të cilin keni një marrëdhënie profesionale ose sociale (politike). Diku do të përfshihet dashuria. Oh, dashuria!

Gaforrja:

Në jetën tuaj të dashurisë, jepini partnerit një shans për të realizuar propozimin apo idenë e tij. Do të jetë më mirë ta ndiqni këtë javë sesa ta drejtoni atë. Mund të ketë më shumë emocione për një lidhje dashurie me një partner që jeton në një qytet apo vend tjetër ose është i huaj. Në përgjithësi, nëse arrini të ruani stabilitetin dhe ekuilibrin në emocionet dhe veprimet tuaja, këtë javë do të mund të shijoni disa suksese të rëndësishme për ju.

Luani:

Dashuria do të jetë një faktor i rëndësishëm në humorin tuaj të mirë. Dhe ajo patjetër do të jetë e pranishme në jetën tuaj këtë javë. Xhelozia mund të jetë e këndshme deri në një farë mase, por mos flirtoni me të. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë të rëndësishme në të cilat do të merren jo vetëm vendime, por do të ndërtohen edhe themelet e disa gjërave të rëndësishme në jetën tuaj. Edhe një provim apo test mund të përcaktojë të ardhmen tuaj, pavarësisht se sa të parëndësishme mund t’i shihni këto gjëra për momentin.

Virgjeresha:

Jeta juaj e dashurisë sjell një sërë ngjarjesh dhe emocionesh, kryesisht të papritura, veçanërisht për ata prej jush që janë në kërkim të një partneri të ri. Zhvillimi do të ketë lidhje tashmë të krijuara, si dhe një rikthim në përvoja të ndryshme të përbashkëta në të kaluarën tuaj. Një lidhje e re romantike është e mundur për ju që jeni në kërkim të një partneri dhe që nuk kufizoheni në gjerësi. Java do të jetë e favorshme për rindërtim apo përmirësime në shtëpinë tuaj. Mobiljet e reja ose pajisjet e reja do të krijojnë një ndjenjë të këndshme rehati dhe mirëqenieje.

Peshore:

Djemtë dhe vajzat do jenë të paduruar, gjë që do të jetë shumë e qartë në një marrëdhënie romantike. Nuk do të martoheni nesër, por do të kërkoni gjëra nga partneri juaj sikur të keni dhjetë vjet të martuar. Nëse zbutni tonin me të cilin flisni apo sjelljen tuaj, lidhja juaj do të mund të kalojë më lehtë disa nga vështirësitë që do të shfaqen gjatë këtyre shtatë ditëve. Një shans i papritur mund t’ju takojë ose t’ju afrojë me njerëz të rëndësishëm për ju. Edhe meshkujt do të jenë të prirur për xhelozi, por jo vetëm në dashuri, por edhe në gjërat që i konsiderojnë pronë të tyre. Nuk përjashtohet dyshimi për besnikërinë e të tjerëve. Ata prej jush që jetojnë të ndarë nga fëmija juaj do të përballen me një situatë të papritur ose gënjeshtër.

Akrepi:

Lajmet e ndryshme që lidhen me një fëmijë apo të rinj do të jenë një rast për biseda apo përvoja emocionale.Kjo javë do të jetë një kohë jashtëzakonisht dinamike për ju. Gjërat që do të përjetoni do të jenë shumë më të rëndësishme për ju sesa mendoni.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të blerë sende personale, sende shtëpiake, për të përmirësuar brendësinë e shtëpisë tuaj ose për të blerë pajisje të reja.Vajzat dhe djemtë do ta kujtojnë javën me një përvojë emocionale që lidhet me një vajzë: një shok klase, mik apo të njohur. Do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për bashkëmoshatarin ose dikë më të ri se ju, gjë që do të jetë një detyrë e vështirë për dikë që nuk ka përvojë të mjaftueshme jetësore. Jeni gati të merrni pjesë në një mbledhje ose mbledhje.

LEXO EDHE:  Puna dhe karriera/ Risitë që sjell muaji dhjetor për secilën shenjë të horoskopit

Shigjetari:

Gjatë javës do të keni takime apo biseda me persona me të cilët keni angazhime të përbashkëta profesionale.Do të keni mundësi t’i zhvilloni këto marrëdhënie në një drejtim të favorshëm.Zhvillimi shumë i mirë gjatë javës mund të ndikojë pozitivisht në marrëdhëniet miqësore, romantike dhe të tjera me njerëz nga vende të tjera. Gjatë javës do të hasni vështirësi në zbatimin e planeve apo angazhimeve që lidhen me një fëmijë.Djemtë dhe vajzat do të ndikohen nga shpresat për ngjarje dhe eksperienca të veçanta deri në fund të vitit. Do të mësoni gjëra interesante ose të dobishme nga njerëzit që kanë lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Dashuria nuk do të “hedhet në qoshe” fare gjatë këtyre shtatë ditëve. Përkundrazi, do ta shijoni ose do të kaloni sa më shumë kohë.Burrat do të kenë një bisedë të rëndësishme me një person, me shumë mundësi nga familja ose të afërmit. Do të diskutoni për gjëra të ndryshme që do të kenë lidhje me paratë apo dokumentet.Gjatë javës do të keni më shumë takime personale, miqësore apo profesionale.

Bricjapi:

Gjatë javës do të ndiqni me interes ngjarjet në jetën e një mashkulli me të cilin keni një njohje të vjetër. Çështjet tuaja familjare do zhvillohen normalisht pa surpriza të veçanta. Do të keni informacion të mjaftueshëm për të marrë vendime të rëndësishme ose për të përgatitur plane për të ardhmen tuaj. Ngjarjet e kësaj jave do ju japin mundësinë për të përparuar, për të zhvilluar pozitivisht planet apo detyrat tuaja. Do të jeni në gjendje të rimbusheni me shumë energji pozitive, si nga njerëzit pozitivë ashtu edhe nga natyra.  Konfliktet, siç këshilloj gjithmonë, janë të padëshirueshme. Ekziston gjithmonë një mënyrë tjetër për të shprehur mendimin tuaj ose për të bindur dikë për të drejtat tuaja.

Ujori:

Java do t’ju ofrojë shumë mundësi dhe përvoja interesante që do t’ju ngarkojnë me optimizëm. Ngjarje të tilla do t’ju japin më shumë energji, e cila do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj personal. Kontaktet e reja gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju hapin mundësi të reja, do t’ju japin njohuri të reja dhe do t’ju ndryshojnë jetën në një farë mënyre. Java do jetë e favorshme për një takim romantik ose një njohje të re me një person nga një lokalitet tjetër.

Peshqit:

Djemtë dhe vajzat do të jenë shumë emocionues, të dashuruar, aventurierë, të prirur për të kërkuar aktivitete dhe aventura të reja ose më interesante. Do të kaloni shumë më tepër kohë duke komunikuar me bashkëmoshatarët tuaj, si dhe me rrethin më të gjerë të njerëzve. Do të keni një punë që lidhet me shkrimin, me një dokument, me shlyerjen e parave që duhet të merrni. Udhëtimi është i mundshëm, por kryesisht distanca të shkurtra.Meshkujt do të ndikohen nga biseda apo komunikimi me një person të lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës, me të cilin do të diskutojnë tema nga më të ndryshmet. Do të kërkoni zgjidhje praktike për çështjet e shtëpisë apo pronës, duke blerë një artikull të rëndësishëm apo të shtrenjtë për shtëpinë apo për nevojat tuaja. Rëndësia e javës do të jetë nevoja për të marrë vendime që do të reflektojnë jo vetëm tek ju, por edhe tek njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve. Femrat do kenë pak fat këtë javë, por mos e humbisni dhe mos e humbni me vendime të paarsyeshme apo veprime të nxituara. Gjatë javës ata do të kërkojnë miq që do të duan të kalojnë më shumë kohë me ju, ndoshta diku në natyrë, në një vend publik ose në një restorant. Disa ngjarje gjatë javës do t’ju bëjnë të mendoni për mundësitë që keni humbur deri tani dhe gjasat që ato të rishfaqen në jetën tuaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E tradhëtoi dhe e dhunoi/ Zbulohet kush është ish bashkëshorti i Arjola Demirit, i përfshirë në “masakrën e Bllokut”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktorja Arjola Demiri ka folur gjithmonë rreth vështirësive që ka kaluar në jetë dhe problemeve me ish bashkëshortin. Tani që është pjesë e “Big Brother VIP” historitë e saj kanë qenë edhe më shumë në qendër të vëmendjes dhe vetëm dy ditë më parë ajo ka rrëfyer me më shumë detaje historinë.

Arjola ka pranuar publikisht se ish bashkëshorti e dhunonte fizikisht dhe se e ka tradhtuar për 6 vite me rradhë që aktorja ishte në djeni. Ato vite nuk kanë qenë aspak të lehta për aktoren, nënën e tre femijëve e cila në luftë me depresionin ka tentuar edhe vetvrasjen, prej të cilës e ka shpëtuar nëna e saj.

Por kush është ish-bashkëshorti i Arjola Demirit?

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Enjte, 27 Maj 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për secilën shenjëBurime për Albeu.com ka mësuar se ish-bashkëshorti i Arjola Demirit është Ajax Boshnjaku. Ai është personazh i njohur për mediat dhe botën e krimit. Emri i Ajax Boshnjakut është bërë i njohur në tetor te 2018 ku ishte i përfshirë në masakrën e ish-Bllokut ku mbeti i vrarë Fabiol Gaxha. Ajaxi, miku i i Ervin Matës u akuzua për moskallëzim krimi.

Gjithashtu, burime bëjnë me dije se Ajax Boshnjaku është sot babi i dy djemve binjak me një grua tjetër me të cilën Arjola Demiri ka edhe çështje penale.

Arjola ka treguar se ka marrë më në fund kujdestarinë e 3 fëmijëve që ka patur nga bashkëjetesa me Ajaxin, pasi ajo nuk ka patur një celebrim me ligj me të.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Brenda shtëpisë së Big Brother ka hyrë Bora Zemani”/ Fansat nxjerrin videon që po qarkullon me shpejtësi

Publikuar

-

Nga

Një person i maskuar si “ari”, ka hyrë në shtëpinë e Big Brodher Vip.

“Ariu”, nuk i është ndarë dyshes Donald-Beatrix, edhe kur çifti ishin në suitë dhe po putheshin.

Fansat kanë publikuar një video të ‘ariut’ që  ka hyrë në shtëpinë e Big Brother VIP dhe që po qëndron me çiftin Donald-Beatrix jashtë shtëpisë, ndërkohë që ata shikon një film.

LEXO EDHE:  Horoskopi e hene 7 nentor

LEXO EDHE:  Horoskopi e enjte 1 shtatorKjo është prova e javës dhe banorët nuk duhet të reagojnë, por fansat aludojnë se pas ariut qëndron Bora Zemani.

Sipas tyre, i nxjerr zbuluar momenti kur Beatrix kërkon ti japë dorën “ariut” siç bëri me Donaldin, por një gjë e tillë nuk ndodhi.

Ndërsa të tjerë  thonë se pas maskës qëndron Semi./CNA.al


LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Është diçka e vdekur dhe e varrosur”/ Bashkëshortja e Ilirit flet pa “doreza”: Ka qarë, ka vuajtur shumë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Bashkëshortja e Ilir Shaqirit, Emanuela Morini, ishte mbrëmjen e djeshme në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Goca dhe Gra”.

Gjatë bisedës me katër moderatoret, ajo foli për të gjitha, që nga tradhtia, te rrugëtimi i tij dhe te banorët më pak të preferuar.

Ajo tregoi se është habitur nga fakti se si Iliri përballon situatat me qetësi ndonëse sipas saj sulmohet shpesh nga banorët e tjerë.

Emanuela: Ka diçka që më ka habitur. Në të mirë dhe në të keq, ashtu është, një njeri që i pëlqen të bëjë shumë shaka, të jetë hokatar. Pastaj ironinë shqiptare nuk e di si e ka. Shpesh herë qesh por nga dikush mund të shihet si tepri. Ka diçka që më habit dhe është aftësia që të ruajë qetësinë përpara shumë sulmeve, ndoshta për të pasur një moment në kamera. Duke e njohur atë, ndoshta po piqet dhe nga ky këndvështrim.

Bashkëshortja e tij Emanuela ka folur për tradhtine duke thënë se falja është shumë e rëndësishme dhe zgjodhi ta bënte pasi Iliri po bënte çdo gjë që të fitonte sërish besimin e saj.Ndër të tjera, ajo u shpreh se njerëzit mund të gabojnë por falë ndjenjave mund të luftohet për të lënë pas të kaluarën dhe për të ecur para.

Emanuela: Unë besoj se në jetë mund të gabohet dhe gjëja më e rëndësishme sipas meje është falja. Është shumë e vështirë të falësh por edhe të kërkosh që tjetri të të falë. Nuk e justifikoj Ilirin me asgjë, por qe shumë i zoti sepse pati shumë durim dhe më lejoi ta falja.-raporton Shqip.

LEXO EDHE:  Horoskopi e enjte 1 shtator

LEXO EDHE:  Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them si puth

Dalina Buzi: Ke qenë në dijeni të komenteve, si do të ishte reagimi në Itali nëse do ishte Iliri në Grande Fratello?

Emanuela: Besoj se do ishte e njëjta gjë sepse nuk jemi gati ende të flasim për tradhtinë. Shumica e njerëzve që tregojnë gishtin tregues janë të parët që e bëjnë. Duhet kurajo dhe ta thuash. Është një gjë që ne e kishim zgjidhur, për ne është diçka e së shkuarës, e vdekur dhe e varrosur vendosa të eci para pa probleme. Nuk prisja të flisja dhe ta shikoja unë nga shtëpia dhe të përballesha me këtë publik por nëse e ka bërë, besoj se kishte nevojë të ndihej vetvetja pa e gënjyer publikun dhe duke hequr plotësisht maskën duke treguar historinë më të rëndësishme. Besoj se ka qenë shenjë besnikërie ndaj publikut.

Mendoj se do edhe kurajo ta diskutosh me partnerin, megjithatë e ndjeva nga ana e Ilirit sepse kemi vuajtur shumë të dy. Ka vuajtur dhe ai në një mënyrë që nuk e shikoja normale dhe thoja si ka mundësi që e ke bërë këtë gjë dhe qan më shumë se unë. Në jetë mund t’i ndodhë kujtdo të gabojë, nuk e justifikoj tradhtinë, kemi 21 vite bashkë, besoj se në jetë ndodh që të gabojnë njerëzit por nëse ka ndjenjë, luftohet që të ecet përpara.

LEXO TE PLOTE