Connect with Us

Atentati i përgjakshëm në Astir/ Dalin detaje të reja, dyshimet e policisë

Kronika

Atentati i përgjakshëm në Astir/ Dalin detaje të reja, dyshimet e policisë

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Zbardhen detaje të reja nga atentati i përgjakshëm që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e kaluar në Astir, ku mbetën të vrarë Erigers Mihasi dhe Armando Dumani.

Sipas gazetares Dorjana Bezat, vrasja dyshohet të jetë kryer nga autorë me pagesë, ndërkohë që po kryhet eskpertimi balistik i armëve të gjetura në makinën e djegur.

Bezat, duke iu referuar burimeve të policisë, ka raportuar se është përdorur një mjet tjetër për të larguar autorët nga Thumana ku dhe u gjet makina e djegur.

Policia po heton rrethanat e krimit dhe ka shoqëruar disa persona, ndërkohë që dyshohet se mund të ketë edhe persona të tjerë që kanë luajtur rolin e vëzhguesve.

LEXO EDHE:  Vrasja e dy të rinjve në Malësinë e Madhe/ Babai i autorit të dyshuar të ekzekutimit ndalohet nga policia

Pista kryesore e hetimit është ajo e së kaluarës së dy viktimave, që kanë një të shkuar kriminale.

Armando Dumani, ka qënë i dënuar me burg, për një sërë vjedhjesh gjatë viteve 2010-2013.

Ndërsa Erigers Mihasi ka qenë i arrestuar në janar të 2019 për ngjarjen e grabitjes se dy prindërve të moshuar të Elton Çiços në Tepelenë, është liruar nga qelia. Kërkesa për lirimin e Mihasit nga qelia është bërë nga vetë prokuroria e Gjirokastrës, e cila pas 6 muajsh mbajtje në qeli të Mihasit, ka vendosur ti ndryshojë masën e sigurisë nga “arrest në burg” në “detyrim paraqitje”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjendet i djegur një “Volkswagen” pa targa/ Policia e Fierit vihet në lëvizje

Publikuar

-

Nga

Gjendet i djegur “Volkswagen”-i pa targa në Fier, policia “vihet” në lëvizje

Një automjet  tip “Volksëagen” pa targa është gjetur i djegur plotësisht në Frakull të Fierit.

Policia bën me dije se po punohet për të identifikuar personin që e ka në pronësi dhe shkakun e djegies së automjetit.“Në fshatin Frakull, Fier, është gjetur i djegur plotësisht një automjet tip “Volksëagen”, pa targa. U kryen veprimet hetimore dhe po punohet për identifikimin e pronësisë së mjetit dhe përcaktimin e shkakut të djegies së këtij automjeti.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E mitura largohet nga banesa/ Nëna vihet në lëvizje, bën denoncimin në polici

Publikuar

-

Nga

Një 15 vjeçare me iniciale Xh.Ç, banuese në Prrenjas, është larguar nga banesa e saj pa lajmëruar asnjë familjar. E ëma e të miturës, është vënë menjëherë në lëvizje dhe ka bërë denoncimin në polici.

Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Cerrik arrestuan në flagrancë për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik’’, “Kanosja” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”, shtetasin B. H., 55 vjeç, banues në Belsh, pasi shtetasja A. P., me detyrë edukatore në një kopsht publik, ka kallëzuar se ky shtetas e ka kanosur me fjalë dhe e ka penguar për të zhvilluar mësimin në ambientet e kopshtit.

Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin A. K., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

Nga specialistët e Seksionit të Narkotikëve në DVP Elbasan u kap shtetasi F. M., 29 vjeç, banues në Elbasan, i shpallur në kërkim nga DVP Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim.LEXO EDHE:  Nga Mari Kyri tek Aleksandër Bogdanov/ Shkencëtarët që u vranë nga shpikjet dhe studimet e tyre

LEXO EDHE:  Tragjedi në familjen shqiptare në Australi/ Babai vret vajzën dhe dhëndrin, tenton vetëvrasjen

29-vjeçari do t’i dorëzohet shërbimeve të DVP Tiranë, për veprime të mëtejshme.

— — — —

Më datë 12.01.2022, shtetasja N. Ç., 43 vjeçe, ka kallëzuar se është larguar nga banesa vajza e saj e mitur, shtetasja me iniciale Xh. Ç., 15 vjeçe, banuese në Prrenjas.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al  

LEXO TE PLOTE

Kronika

Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike/ Përfundon në pranga 48 vjeçari i shpallur në kërkim

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Policia e Durrësit ka vënë në  pranga shtetasin K. F 48 vjeç, banues në Sukth. Ky shtetas është shpallur në kërkim më parë dhe është akuzuar për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim K. F., 48 vjeç, banues në Sukth, Durrës, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike“, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE