Connect with Us

Atentatet mafioze/ Ish-presidenti jep alarmin: Vrasësit me pagesë janë kthyer në një profesion të rëndomtë

Politikë

Atentatet mafioze/ Ish-presidenti jep alarmin: Vrasësit me pagesë janë kthyer në një profesion të rëndomtë

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar në lidhje me situatën kriminale në vend, ndërsa shkruan se vrasësit me pagesë janë kthyer në një profesion të rëndomtë në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, ai i jep një “shuplakë” të fortë kryeministrit Edi Rama, për të cilin thotë se është njeriu më i papërgjegjshëm dhe më i paafti që është ngjitur ndonjëherë në karrigen e kreut të qeverisë.

Më tej, ai thekson se Rama mban peng edhe opozitën.

Prandaj, sipas Nishanit duhet shpëtuar opozita, që më pas të largohet edhe Rama.

Çdo ditë në Shqipëri atentate mafioze.

Vrasje makabre në mes të qyteteve, në mes qytetarëve që lëvizin në punët e tyre të përditëshme.

Hanë kokat e tyre” thotë njeriu më i papërgjegjshëm e më i paaftë që është ngjitur ndonjëherë në zyrën e Kryeministrit të këtij vendi!

Po kush mban përgjegjësi për vrasësit me pagesë që janë kthyer në një profesion të rëndomtë në mes të Tiranës, Durrësit, Elbasanit, Shkodrës e Fierit ?

Po qytetarët e pafajshëm të këtij vendi e kryeqytetit që rrezikohen të humbasin jetën kur plumbat vërshojnë në pikun e mbrëmjes, mes fluksit të qarkullimit, kush duhet ti mbrojë ?

Ky i paaftë e i papërgjegjshëm në qeveri, do të vijojë ta mbajë në rrezik e terror këtë popull përsa kohë pengu i tij të mbajë peng opozitën.

Ta shpëtojmë sa më parë opozitën e këtij vendi për të bërë të mundur largimin e kësaj qeverisje që na fal veç krim, vrasje e terror çdo ditë mes nesh.

Nesër të risjellim rendin, ligjin, sigurinë, forcën e shtetit, garancitë e qytetarëve dhe familjeve të tyre.

Mjaft më, me këtë llum ku na kanë zhytur një takëm korruptorësh, të paaftësh, e kllounësh që thjesht mbajnë njëri-tjetrin për ta lënë këtë vend në degradim !”-shkruan Nishani./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha akuza Ramës dhe Bashës për larje parash: Të hetohen kreu i Meduzës dhe Lul Brava

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish kryeministri është rikthyer në parlament ku ka deklaruar se duhet të hetohen kryeministri Edi Rama dhe Lulzim Basha për larje parash.

“Mendoj se parlamenti duhet të ndalet në dy krerët e Meduzës të larjes së parave. Edi Rama i akuzuar për larjen e 200 milionë euro në zonat offshore, por jo më pak Lul Brava, i cili u hetua nga Prokuroria e Tiranës për larje parash dhe iu mbyll hetimi. Nëse ne do të bëhemi serioz në luftën kundër krimit që ushqen krimet e tjera, duhet të vendosim në hetim të plotë kreun e Meduzës dhe pengut të tij Lul Brava.

LEXO EDHE:  Rama: Njerëzit i tundon korrupsioni, nga shkurti receta elektronike

LEXO EDHE:  Ekzekutohet me armë zjarri në mes të qytetit një personZonjë, protestojnë banorët për shembjen e shtëpive nga paralarësit. Shtëpitë iu shembën në kundërshtim me ligjin”, tha Berisha.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Reagimi i gazetares së Ora News/ Kush është drogaxhiu që më porositi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetarja e Ora News, Iris Rezhda ka reaguar pas një deklarate të presidentit Ilir Meta, i cili është shprehur se “pyetja për 21 janarin, ishte bërë nga një drogaxhi”.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetarja shkruan se meqë është ajo që bëri pyetjen, Meta duhet gtë përgjigjet se kush është drogaxhiu, që e ka porositur.

Më tej, ajo thekson se kjo është një akuzë shumë e rëndë dhe Meta duhet të flasë me emra.

Pyetje e porositur nga një drogaxhi” – Tha Presidenti Meta për pyetjen time të bërë në Korçë për 21- Janarin.

Duke qenë se pyetjen ja bëra unë, Presidenti duhet të flasë për atë “drogaxhi” që më paska porositur mua që t’i bëj pyetje atij.Prej vitesh karriere në Gazetari, dhe punë në televizionet më të mëdha jo vetëm që s’kam marrë kurrë porosi nga “drogaxhinjtë” që janë kaq shumë në këtë vend, por as kam pasur kontakt me to, asnjëherë, kurrë.

Kur Presidenti quan një gazetare që merr pyetje nga një drogaxhi është një akuzë shumë e rëndë, që unë se mbaj dot, ndaj Presidenti duhet të flasë me emra se kush qenka ai drogaxhi, nëse se bën ai kush? Nëse i pari i shtetit se bën, kush mendohet ta bëjë?

Pastaj zoti President pse një pyetje nuk i përgjigjesh kur gazetari të drejton mikrofonin pikërisht në Korçën që ti e viziton aq shpesh, por zgjedh t’i përgjigjesh në studiot e rehatshme e të ngrohta televizive të Tiranës?

Lëri poezitë shqip e anglisht dhe kthehu në lartësinë e detyrës si i pari i Shtetit e jo si i pari që hap një konkurs poezie që po çudit dynjanë.

Presidenti ose duhet të mbajë përgjegjësi ose të kërkojë falje për një gafë dhe një adresë të gabuar në orët e vona të mbrëmjes!!”-shkruan gazetarja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Të dëgjosh këtu Elisën që të jep mend”/ Tabaku “përplaset” me ministren

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Deputetja e PD Jorida Tabaku është “përplasur” sot në Kuvend me ministren Elisa Spiropali.

“Përplasja” ka ardhur pas deklaratave të Spiropalit për situatën e brendshme në PD.

Tabaku është kundërpërgjigjur duke thënë se në PD ka debat dhe zgjedhje, ndërsa në kampin tjetër kanë 15 vite që nuk votojnë kryetarin e partisë.

“Nuk dua ti diskutoj problemet e brendshme të Partisë Demokratike, por të dëgjosh këtu Elisën që të jep mend, nuk mund të rrija pa folur. Ka një debat në PD, ka mendime ndryshe, por me kokë ulur të gjithë si ju nuk janë . Të gjithë rresht me një kryetar që keni 15 vite që nuk e votoni. Dhe flet këtu për ligje imagjinare”, është kundërpërgjigjur Tabaku.Ajo ka vijuar më tej me akuzat, duke thënë se është kthyer Shqipëria në lavatriçen e pastrimit të parave.

LEXO EDHE:  Studentët thirrje për tryezë diskutimi/ Rama, nuk je i mirëpritur

LEXO EDHE:  Rama: Njerëzit i tundon korrupsioni, nga shkurti receta elektronike

Sot po ndërtojnë ndërtesa miliarda me zero kapital. E futën Shqipërinë në listën e trafikimit të drogërave.

Ligji i dalë dje, raporti i dalë dje i TI tregoi situatën reale që ne e kemi thënë çdo vit. Vijnë këtu dhe krekosen.

Sot banorët e 5 majit po protestojnë se do të prishen shtëpitë e tyre dhe do ndërtohen për rindërtimin e tij. Ato janë banesa shtetërore dhe jo qytetarësh. Kjo është qeveria e Edi Ramës. Jam lodhur duke i përsëritur këto raportet ndërkombëtare. Po të mburresh këtu me rezultatet e 25 prillit se ke blere vota, ke përdorur patronazhistët, se ke nxjerrë të dhënat personale, unë nuk e di si mund të krenohesh, është shprehur Tabaku./CNA.al

LEXO TE PLOTE