Connect with Us

Unaza e Madhe/ Si do të devijojë trafiku në Tiranë nga dita e sotme

Sociale

Unaza e Madhe/ Si do të devijojë trafiku në Tiranë nga dita e sotme

Publikuar

-

/
cna lajme sociale

Autoriteti Rrugor Shqiptar, njofton se më sajë të vazhdimësisë së punimeve në Unazën Lindore, duke filluar që nga data 13.11.2021 është i nevojshëm bllokimi i kalimit nga rrethi i Shkozës në drejtim të Farkës për një afat prej 14 ditësh.

Trafiku që vjen në këtë drejtim do të devijohet në drejtim të rrugës “Ali Shefqeti”.

Gjithashtu, trafiku i cili vjen nga drejtimi i Farkës në drejtim të Tiranës, do të devijohet në krahun tjetër të kalimit, si në Planin e Menaxhimit të Trafikut. Janë marrë masat për kufizimin e vendit ku do të kryhen punimet, si dhe për vendosjen e sinjalistikës së nevojshme për mospengimin dhe mbarëvajtjen e qarkullimit.

LEXO EDHE:  "Bosi i kriptomonedhës turke fshihet në Shqipëri"/ Artan Hoxha: Nuk ekspozohet kollaj

Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të mjeteve dhe të banorëve”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Video- Bashkia Tiranë ofron “tekonologjinë” e re/ Si pastrohen rrugët me degë ferrash

Publikuar

-

Nga

Bashkia e Tiranës uket se e ka zgjedhur “teknologjinë” më të re të pastimit të territorit.

Edhe pse jemi në vitin 2022, disa degë ferrash, një bisht dhe ja ku u formua fshesa që duhet të kenë punonjësit e pastrimit për të bërë detyrën e tyre.Ndonëse nga ana e Bashkisë janë zhvilluar një sërë tenderash ku edhe qarkullojnë me miliona euro për pastrimin, sërish mënyra e vetme për të pastruar rrugët janë degët e ferrave.

LEXO EDHE:  “Bosi i kriptomonedhës turke fshihet në Shqipëri”/ Artan Hoxha: Nuk ekspozohet kollaj

LEXO EDHE:  Mesazhi i fortë i Palmer/ Si përfaqësuesi i SHBA “kryqëzoi” Lulzim Bashën

Në një video të siguruar nga CNA.al shihet qartë alternativa që ka vënë në dispozicion bashkia dhe pasojat që vijnë nga pas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

I ftohti polar “pushton” vendin/ Ngricat shkaktojnë probleme në verilindje

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

I ftohti i acartë “ka pushtuar” vendin prej disa ditësh.

Temperaturat kanë zbritur nën 7 gradë. Për pasojë prania e ngricave dhe akullit ka krijuar probleme në akset rrugore në verilindje të vendit.

Sipas ABC Neës, kompanitë sipërmarrëse po i trajtojnë me kripe për të shmangur shtresat e akullit.Sakaq,mjegulla vështirëson qarkullimin e mjeteve për shkak të pamjes së kufizuar nga Morina deri në Fushë-Dukagjin.

LEXO EDHE:  “Bosi i kriptomonedhës turke fshihet në Shqipëri”/ Artan Hoxha: Nuk ekspozohet kollaj

LEXO EDHE:  Mesazhi i fortë i Palmer/ Si përfaqësuesi i SHBA “kryqëzoi” Lulzim Bashën

Policia këshillon drejtuesit e mjeteve për kujdes të shtuar dhe kufizim shpejtësie gjatë lëvizjes në kushtet e pamjes së kufizuar, raporton ABC.

Aktualisht te gjitha rrugët nacionale janë të kalueshme.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Temperatura deri në minus 4 gradë/ Vranësira në Veri dhe Juglindje

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime në gjysmën Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Këto kushte atmosferike mbeten gjatë gjithë ditës së shtunë ku gjatë pasdites më të theksuara vranësirat do jenë në skajin verior dhe juglindor.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur ekstremumet ditore nga -4°C deri në 14°C.

LEXO EDHE:  Raporti alarmant/ 80% e përdoruesve të drogës në Tiranë janë të rinj13-25 vjeç

LEXO EDHE:  Mesazhi i fortë i Palmer/ Si përfaqësuesi i SHBA “kryqëzoi” Lulzim Bashën

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE