Connect with Us

“Bukëshkelës, Berisha të dha vlera që nuk i pate”/ Demokratët ashpërsojnë gjuhën ndaj Bashës: Je i shitur

Politikë

“Bukëshkelës, Berisha të dha vlera që nuk i pate”/ Demokratët ashpërsojnë gjuhën ndaj Bashës: Je i shitur

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkëputur mnjë pjesë nga intervista e djeshme për Neës 24, ku e vendosi edhe një herë theksin tek vendimi për përjashtimin e ish kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar dhe shkëputjen nga ky i fundit me argumentin se është në luftë me PD dhe ai do mbrojë interesat e demokratëve.

Por pakënaqësia tek qytetarët është e madhe, aq sa të shumtë në unison kërkojnë largimin e Lulzim Bashës nga PD, në mënyrë që partia të rikthehet në pushtet.

Në rrjetin social Facebook, aty edhe ku shpërndau një pjesë nga intervista, demokratët i vënë në dukje tradhtinë nga elektorati dhe strukturave drejtuese të PD, të cilët së fundmi i janë bashkuar Foltores së Berishës.

CNA.al bëri një vëzhgim të komenteve në faqen zyrtare të Lulzim Bashës dhe ajo që ra në sy ishte “masakrimi” nga shumë qytetarë, të cilët janë të pakënaqur nga politika e kryeopozitarit

Per zotin je per te ardhur keq. More zoteri,a sdo ta besosh apo ben sikur? Elektorati i PD, derjtuesit e strukturava te PD jane bashkuar me Doktorin. Leri more perallat me amerike. Amerika ta futi sa krahu ty. Bletet kane ikur, ne dhjetor merret edhe kosherja”, shkruan një komentues.

LEXO EDHE:  Tërheqjet masive në PD e Korçës/ Harxhi del me reagimin e fortë: Alarmi i fundit për Bashën

Një tjetër qytetar, i përmend arritjet në politikë, falë mbështetjes së Berishës dhe votave të Ilir Metës dhe LSI, duke e cilësuar si bukëshkelur.

Sali Berisha Të ka Dhën Vlera qe ti Kurre nuk i Pate !!!! Vetem qe ti Të Fitoje, por ti je Fiks Bukshkelës. Edhe Bashkine e Fitove me Ndihmen e Berishes Dhe me Votat e Ilir Metés”, shkuan komentuesi.

Por edhe bashkëpunimi me Edi Ramën për të eliminuar politikisht Berishën dhe LSI është vënë në dukje nga demokratët.

Loja juaj e pist me Edi Ramen per te eliminuar politikisht Doktor Berishen dhe LSI Po duket qarte, te mbeshtetur te 2 nga Ambasada amerikane ose me sakte (Soros). Normalisht Berisha esht zgjedhur deputet nga votat e demokrateve dhe vetem ata Mund ta largojne, dhe jo Kinezja ebambasades. Ne cdo vend te civilizuar Ambasada e huaj qe perzihet ne punet e brendshme te Shtetit perben shkelje detyre. Por Ju jeni te shitur te 2, edhe bufi e merr vesht”, shkruan komentuesi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mafia e aferës së inceneratorëve/ Topalli: Për herë të parë sot u tha e vërteta

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryetarja e parlamenti Jozefina Topalli ka komentuar zhvillimet në seancën e sotme të Kuvendin, në lidhje me diskutimet për aferën e inceneratorëve.

Sipas Topallit, sot Parlamenti u kthye në misionin e tij, pas shumë kohësh.
Pasi, për herë të parë në seancë u tha e vërteta e implikimit tek mafia e inceneratorëvë të Ramës dhe shërbetorit të tij LB.“Për herë të parë u denoncua komisioni “hetimor” i inceneratorëve si një gënjeshtër e LB.
Ky komision prej 3 muajsh përveç ca deklaratave të rreme ka bërë thjesht demek…
Më ka çu nana me la gojën ..thonin dikur për raste të tilla.
Pas shumë vitesh në parlament po lind një opozitë reale, që ia çjerr maskën jo vetëm maxhorancës , por edhe opozitës së shitur tek i pari”, ka shkruar Topalli në rrjete sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas rikthimit të Berishës/ Basha ikën, fshehurazi, pa u ndier nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është rikthyer sot në Kuvend, ku ka mbajtur disa fjalime radhazi.

Para se të hynte në Kuvend ai është ndalur tek banorët e 5 Majit të cilët po protestojnë për shembjet e shtëpive.

Ndërkohë Lulzim Basha, i cili shpejtoi të mbante fjalimet e tij sa për sy e faqe, është larguar pa u ndierë, feshurazi pa rënë në sy.

LEXO EDHE:  Shënim/ Dikush t’i kërkojë falje Lulit

LEXO EDHE:  Dy kuti larg për një mandat/ Në Fier dominon PSBasha që në fillim të seancën kërkoi kryeministrin Edi Rama, por kur nuk i erdhi, siç duket ka zgjedhur të largohet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta e pranon/ Kam miq drogaxhinj

Publikuar

-

Nga

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Presidenti Ilir Meta, vetë me gojën e tij ka pranuar se ka miq drogaxhinj.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Now” të Erla Mëhillit në Euronews Albania, Meta komentoi edhe një prononcim të tij për gazetarët, dhënë disa ditë më parë në Korçë.

Në intervisten për Erla Mëhillin, ndërsa iu referua prononcimit në Korçë, Meta tha se “Një drogaxhi porositi gazetaren kur isha në Korçë të më bëjë pyetje për 21 janarin, e mbaj dhe si për mik”.

Por, kush është ky “drogaxhi” që porosit gazetarë?

Në fakt pyetja Metës i është drejtuar nga gazetarja e Ora News, Iris Rezhda.LEXO EDHE:  Dy kuti larg për një mandat/ Në Fier dominon PS

LEXO EDHE:  Tërheqjet masive në PD e Korçës/ Harxhi del me reagimin e fortë: Alarmi i fundit për Bashën

Dhe i vetmi pronar mediash nën hetim nga SPAK sipas Ligjit “antimafja”, për hitori të trafikut të drogës bërë në Turqi dhe Itali vite më parë, është Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaxhiu.

Ndërsa vetë gazetarja e Ora News, Iris Rezhda, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se meqë është ajo që bëri pyetjen, Meta duhet të përgjigjet se kush është drogaxhiu, që e ka porositur.

Ajo thekson se kjo është një akuzë shumë e rëndë dhe Meta duhet të flasë me emra./CNA.al

Reagimi i gazetares së Ora News/ Kush është drogaxhiu që më porositi

LEXO TE PLOTE