Connect with Us

Akuzohet për shpërdorim detyre/ Arrestohet ish shefi i policisë

Kronika

Akuzohet për shpërdorim detyre/ Arrestohet ish shefi i policisë

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish shefi i policisë , Adrian Nuha, 64 vjeç është arrestuar nga policia e Sarandës. Nuha ishte shpallur në kërkim për shpërdorim detyre.

Me vendimin e datës 09.07.2021, Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”.

Ish-polici iu dorëzua Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Bënte “kërdinë” me vjedhje/ Arrestohet 20-vjeçari në Pogradec

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Policia njofton se në pranga ka rënë shtetasi S. Sh., 20 vjeç, banues në Pogradec, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Korçë, për veprën penale “Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim më shumë se 1 herë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, bënë kapjen e shtetasit S. Sh., 20 vjeç, banues në Pogradec, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Korçë, për veprën penale “Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim më shumë se 1 herë.LEXO EDHE:  Haki Çako: Po kerkojme per bashkepunetore te mundshem ne vrasjen e çekeve

LEXO EDHE:  Protesta “revolucionare” në Bjellorusi/ Mbi një mijë protestues të arrestuar

Ky shtetas dyshohet si bashkëpunëtor me shtetasin E. S., 19 vjeç, banues në Pogradec dhe një 14-vjeçar (të arrestuar/proceduar më datë 14.01.2022), në vjedhjen në tri biznese private, ngjarje të ndodhura më datat 07, 12 dhe 13 janar 2022, në qytetin e Korçës, ku janë marrë sasi lekësh, produkte ushqimore dhe veshje të ndryshme. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme” njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kalonte mallra kontrabandë/ Procedohen penalisht 3 persona, mes tyre dhe doganieri

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, kronike

Tre persona janë proceduar penalisht, mes tyre dhe doganieri në Hanin e Hotit, pasi ka kaluar mallra pa i kaluar në organet doganroe.

Janë proceduar shtetasit R. Sh., 59 vjeç, I. Rr., 48 vjeç, D. M., 28 vjeç (doganier), banues në Shkodër.

Nën hetim është vendosur edhe shtetasi R.Sh., ku sipas policisë, ai ka kaluar disa herë nga kjo pikë kufitare.

Duke parë lëvizjet e shpeshta hyrje- daljet në drejtim të shtetit Malazez të shtetasit R. Sh., i cili konsiderohej si person me risk dhe dyshohej se merret me kalimin e produkteve kontrabandë, u proçedua penalisht shtetasi D. M., me profesion doganier pasi dyshohet se në bashkëpunim dhe me doganier të tjerë kanë favorizuar 59-vjeçarin.

Në vijim është ushtruar kontroll në njërin prej subjekteve të cilit dyshohet se shtetasi R. Sh e furnizonte me produkte kontrabandë, me administrator shtetasin I. Rr., nga kontrolli i ushtruar në këtë aktivitet tregtar, janë konstatuar disa mallra apo produkte me mbishkrime malazeze dhe dyshohet se janë mallra kontrabandë me qëllim tregtimin e tyre.

“Kontrolle intensive në pikat e kontrollit të kalimit kufitar, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Proçedohen penalisht 3 shtetas 1 prej tyre Doganier në PKK Han i Hotit

Sekuestrohet një armë gjahu, dhe disa mallra ushqimorë kontrabandë me qëllim tregtimin e tyre.Në vijim të punës dhe goditjeve të njëpasnjëshme për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës me mallra, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, nga Specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimit Ekonomiko Financiar në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Doganor në PKK Han i Hotit filloi proçedimi penal për shtetasit:

LEXO EDHE:  Haki Çako: Po kerkojme per bashkepunetore te mundshem ne vrasjen e çekeve

LEXO EDHE:  3 kuintalë drogë me mushka drejt Greqisë/ Kapet i riu shqiptar, zhduken dy tjerët

R.Sh., 59 vjeç, I. Rr., 48 vjeç, D. M., 28 vjeç, banues në Shkodër.

Shtetasi R. Sh është konstatuar në PKK Han i Hotit me disa mallra dhe produkte të cilat i ka kaluar pa deklaruar në organet doganore gjithashtu në vijim të veprimeve hetimore gjatë kontrollit të banesës së këtij shtetasi iu gjet një armë gjahu pa lejen përkatëse.

Në vijim është ushtruar kontroll në njërin prej subjekteve të cilit dyshohet se shtetasi R. Sh e furnizonte me produkte kontrabandë, me administrator shtetasin I. Rr., nga kontrolli i ushtruar në këtë aktivitet tregtar, janë konstatuar disa mallra apo produkte me mbishkrime malazeze dhe dyshohet se janë mallra kontrabandë me qëllim tregtimin e tyre.

Duke parë lëvizjet e shpeshta hyrje- daljet në drejtim të shtetit Malazez të shtetasit R. Sh., i cili konsiderohej si person me risk dhe dyshohej se merret me kalimin e produkteve kontrabandë, u proçedua penalisht shtetasi D. M., me profesion doganier pasi dyshohet se në bashkëpunim dhe me doganier të tjerë kanë favorizuar shtetasin R. Sh. në kohë të ndryshme për kryerjen e këtij aktiviteti të kundraligjshëm.

U sekustruan në cilësinë e provës materiale, 1 armë gjahu dhe disa mallra ushqimorë kontrabandë.

Grupi Hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër po punon për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet të kundraligjshëm.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë Shkodër, në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprat penale “Kontrabandë me mallra të tjera”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive” “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë“, “Fshehja e të ardhurave“ dhe “Shpërdorim detyre”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet makina e shkrumbuar në Durrës/ Zbardhen dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen 17 në Durrës, është gjetur një makinë e shkrumbuar.

Sipas asaj që raportohet në media, dyshohet se shkak për djegien e saj të jetë bërë një shkëndijë në pjesën e motorit.Pronari i makinës është një person pa precedentë të mëparshëm penalë. Policia ndodhet në vendngjarja dhe po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE