Connect with Us

Tronditet Barcelona, dalin përgjigjet për Aguerro, futbollisti “var këpucët në gozhdë”

La Liga

Tronditet Barcelona, dalin përgjigjet për Aguerro, futbollisti “var këpucët në gozhdë”

Publikuar

-

Kun Aguerro është në dilemë të madhe për të lënë futbollin. Argjentinasi pak ditë më parë pasoi një gjendje të frikshme në fushë, duke mos u mbushur dot me frymë. Stafi mjekësor e zëvendësoi për sfidën me Alaves, ndërsa pas testeve u mësua se ai vuante nga aritmia në zemër.

Një gjë e tillë do e mbajë jashtë fushave sulmuesin për tre muaj. Në Spanjë, Catalunya Sport bën me dije se në raportet e reja mjeksëore për sulmuesin thuhet se nuk duhet të zhvillojë më aktivitet të dendur.

LEXO EDHE:  Ashensori i së ardhmes

Një gjë e tillë vë në rrezik karrierën e Aguerro, që është pesimist për të luajtur ose jo futboll. Monitorimi për gjendjen e tij vijon, ndërsa problemet me zemrën mund të detyrojnë 33 vjeçarin që pas disa muajve te Barça të “var këpucët në gozhdë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

E pëlqen Xavi/ Barcelona gati të rikthejë një mesfushor që në janar

Publikuar

-

Nga

Miralem Pjanic ëndërron të rikthehet te Barcelona. Mesfushori boshnjak i cili këtë sezon po luan si i huazuar te Besiktas në Turqi u largua nga blaugranat gjatë verës për faktin se trajneri Ronald Koeman as që e merrte në konsideratë, megjithatë me uljen e Xavi Hernandez në stol gjërat mund të ndryshojnë për mirë për Pjanic në aspektin individual.

LEXO EDHE:  Sa njerëz gjithsej kanë banuar në Tokë?

LEXO EDHE:  “Apokalipsi i insekteve”/ Shkencëtarët bëjnë paralajmërimin e madh



Sipas raportimeve që vinë nga mediat turke, Pjanic mund të rikthehet te Barça që në janar për të provuar një shans të dytë këtë herë me Xavi Hernandez, pasi tashmë edhe për vetë tifozët e Barcelonës, Ronald Koeman është një kujtim i largët.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Mos guxo të ma thuash më”, agjenti i Bale zbulon prapaskenën me… Anglinë

Publikuar

-

Nga

Gareth Bale ka një lidhje të madhe shpirtërore me Uellsin, atdheun e tij. 99 herë e ka veshur fanellën e kombëtares 32-vjeçari i Real Madrid, duke ia dalë të dërgojë topin në rrjetë në 36 raste.

Agjenti i tij, Jonathan Barnett ka zbuluar një prapaskenë interesante për Daily Mirror. Ai guxoi një moment t’i propozonte lojtarit ofensiv të luante për Anglinë, ide që u prit keq nga Bale.

Që ditën e parë që e takova atë dhe babanë e tij, ai ma shprehu qartë se sa e rëndësishme është fanella e Uellsit për të.



LEXO EDHE:  ‘Udhëtari kohor nga viti 2028’ ka një paralajmërim të frikshëm për të ardhmen

LEXO EDHE:  “Më mungon jeta private”/ Lleshaj zbulon të ardhmen e tij në politikë, ku do jetë pas dorëheqjes

Kur i thashë që ekzistonte mundësia të luante për Anglinë, ai më ulëriti: ‘Mos ma thuaj më një gjë të tillë nëse do të vazhdosh të jesh agjenti im’.

Gareth është një uellsian fanatik. Mbërritja në Katar 2022 me kombëtaren do të ishte kurorëzimi i tij”, deklaroi menaxheri i Gareth Bale.

Uellsi ndan vendin e dytë me Çekinë në grupin E, por ka luajtur një ndeshje më pak se kombëtarja çeke, ndërsa Belgjika kryesuese ndodhet 5 pikë larg.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Do të ishte “bomba” e radhës/ “Ronaldo te Barça? Momenti i duhur për këtë çmenduri”

Publikuar

-

Nga

Largimi i Leo Messit nga Barceklona në mes të krizës ekonomike ​​la një boshllëk të madh në ekipin “blaugrana”. Ka nga ata që shpëtimin e klubit e shohin te “rivali” më i madh i futbollit, që “ylli” argjentinas ka pasur gjatë karrierës së tij.

Në një program televiziv, ish-kandidati për president të Barcelonës, Toni Freixa (trimfoi Laporta), u pyet për një transferim të mundshëm të Cristiano Ronaldos në “Camp Nou” dhe përgjigja e tij ishte befasuese: “Nëse ka një moment për ta bërë këtë çmenduri, është tani…”

Tonio Freixa ka folur për rikthimin e Xavi Hernándezit te Barça, këtë herë si trajner. Me prezantimin e trajnerit të ri, janë vendosur rregulla të reja, ku përfshihen edhe gjoba të majme.

LEXO EDHE:  Çfarë na pret në të ardhmen/ Rreziqet dhe parashikimet

LEXO EDHE:  Ashensori i së ardhmes



“Xavi nuk vjen me idenë për të vendosur gjoba dhe për të përndjekur lojtarët. Ai dëshiron t’i bindë ata për një ide, t’i bëjë ata të luajnë në një mënyrë, t’i bëjë të kënaqen.”

Kjo është arsyeja pse ish-kandidati për president beson se emërimi i Xavit do të sjellë rezultate:

“Nuk mendoj se do të ketë një luftë mes trajnerit dhe lojtarit”.

LEXO TE PLOTE