Connect with Us

Tirana hap merkaton, gati dy super goditje në janar

Sport

Tirana hap merkaton, gati dy super goditje në janar

Publikuar

-

/

Tirana mendon për merkaton e janarit. Kur duhen më shumë se 50 ditë nga hapja e transferimeve të lojtarëve, bardheblutë mendojnë të afrojnë të paktën dy lojtarë. Bëhet fjalë për një sulmues dhe një mbrojtës.

Tirana nuk ka alternativa në qendër të mbrojtjes, ndërsa i duhet një tjetër lojtar që të bëjë diferencën. E njëjta histori edhe për sulmin. Treshja titullare luan nga minuta e parë, ndërsa dy alternativa janë Beshiraj dhe Gjumsi.

LEXO EDHE:  Futbollisti i Juventusit/ Ronaldo nuk na garanton asgjë

Dyshja nuk ka marrë hapësirën e mjaftueshme, ndërsa Shehi kërkon një lojtar titullar. Sulmuesin e ka kërkuar edhe gjatë verës, por drejtuesit nuk morën vendimin për ta afruar. Nga ana tjetër, dy afrikanët nuk po vijnë dhe realisht, Tiranës i duhen afrime në merkato.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

E bujshme/ Klubi i Superiores transferon sulmuesin me vlerë 2 milionë euro

Publikuar

-

Dzon Delarge është goditja e bujshme e Egnatias në këtë merkato. Ish-sulmuesi i Karabag, Akhisaspor, Boluspor, Slovan Liberec, Bursaspor, ka firmosur me skuadrën rrogozhinase, duke u vënë në dispozicion të trajnerit Zekerija Ramadani.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi në faqen zyrtare në “Facebook”. Vlen të theksohet fakti se 31-vjeçari prej 6 muajsh ishte pa ekip, teksa në të kaluarën është aktivizuar 13 ndeshje me kombëtaren e Kongos.

LEXO EDHE:  Transferoi Cristiano Ronaldon dhe Bonuccin/ Allegri merr vendimin e papritur

LEXO EDHE:  Shkërmoqja e LSI/ Murrizi 'i qan hallin' Kryemadhit: Ish ministrat po ftohen në sofrën e partisë së virgjër

Në vitin 2017, kur Delarge ishte pjesë e turqëve të Osmanlispor, vlera e kartonit të tij sipas “Transfermarkt” shkoi plot 2 milionë euro.NJOFTIMI I KLUBIT: 

KF Egnatia ka arritur të firmosi me sulmuesin Dzon Delarge,i cili vjen nga kampionati Turkë ku ka qenë pjesë e Akhisaspor. Delarge ka një cv të pasur pasi ka luajtur për Qarabag, Akhisaspor, Boluspor, Bursaspor, Slovan Liberec.
Welcom Dzon Delarge.

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

Me armë dhe lëndë narkotike, arrestohet sulmuesi i Sassuolo në Uruguai

Publikuar

-

Nicolas Schiappacasse, sulmuesi në pronësinë e Sassuolo, është arrestuar në Uruguai nga policia, pasi iu gjet në makinë një pistoletë dhe disa pilula me lëngë narkotike.

Sulmuesi i krahut të majtë, 23 vjeç, aktualisht është i huazuar te Penarol në vendlindjen e tij, por sikurse kuptohet gjërat nuk po shkojnë mirë për të.Tashmë është futur në telashe të mëdha. Schiappacasse është nën kontratë deri më 30 qershor 2023 dhe me siguri italianët do t’i bëjnë dalje që tani, në rast se do të ketë një dënim të tij.

LEXO EDHE:  Transferoi Cristiano Ronaldon dhe Bonuccin/ Allegri merr vendimin e papritur

LEXO EDHE:  Futbollisti i Juventusit/ Ronaldo nuk na garanton asgjë

Sassuolo e ka blerë sulmuesin në tetor të vitit 2020 nga Atletico Madrid B. Në Serie A ai ka luajtur edhe me skuadrën e Parma, i huazuar nga spanjollët në vitin 2019.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kupa e Shqipërisë/ Derbi pa fitues, Partizani shpërdoron shumë ndaj Dinamos (VIDEO)

Publikuar

-

Është mbyllur në barazim 1-1, akti i parë i çerekfinales së Kupës së Shqipërisë mes Dinamos dhe Partizanit! Edhe pse u luajt në një atmosferë të vakët për sa i përket numrit të tifozëve, ku duel prodhoi mjaft emocione, teksa të dyja skuadrat kërkuan me ngulm fitoren, por gjithccka duket se mbeti e hapur për në sfidën e kthimit.

Tedi Cara zhbllokoi sfidën në minutën e 24-t, duke përfituar nga një pasiguri e portierit Simoni, ndërkohë që në minutën e 43-të, Ibraimi vendosi baraspeshën nga pika e bardhë e penalltisë.

Në fragmentin e dytë të lojës, Partizani i Mehmetit i shkoi shumë pranë golit të dytë me Malën dhe Koten, por pa sukses. Vlen të theksohet se në sfidën e kthimit, që do të luhet pas 2 javësh, nuk do të ketë vlerë goli në fushën kundërshtare, për shkak të rregullores që është ndryshuar së fundmi në të gjitha kompeticionet.

FT: DINAMO-PARTIZANI 1-1

Ibraimi 43′ (p) / Cara 24′

43′ GOOOOL DINAMO 1-1/ Barazohen shifrat, kapiteni Ibraimi nuk fal nga 11-metra, duke e dërguar topin në cepin e portës së mbrojtur nga Alban Hoxha. 

42′ Penallti për Dinamon! E fiton Patrik Bardhi pas ndërhyrjes së gabuar të Bitrit. Për gjyqtarin Bajramaj nuk ka dyshime, 11-metërsh për blutë!

LEXO EDHE:  Derbi në statistika/ Partizani lë pas Tiranën, bardheblutë “tregojnë” titujt

LEXO EDHE:  Pyll orbital apo pyll betoni në Tiranë/ Si mashtronte për ndërtimet Erion Veliaj, video që e nxjerr “zbuluar”40′ Sabjen Lilaj nis një top të bukur për brazilianin Denison, por vendimtare ndërhyrja e Albion Markut, që largon rrezikun nga zona.

37′ Herald Marku kroson në zonës, topi shkon drejt e në duart e Simonit. Minuta më të mira për Partizanin, pas golit të shënuar nga Cara.

34′ Mundësi e mirë për Partizanin, pas shpërthimit të Albion Markut nga e djathta, futbollisti i kuq futet bukur në zonë, por gabon në pasin e fundit, duke i dhuruar topin Sofranacit.

32′ Sabjen Lilaj është i ndëshkuari i radhës te Dinamo, pas ndërhyrjes së gabuar ndaj Esat Malës në mesin e fushës.

30′ Patrik Bardhi depërton bukur nga e djathta, provon të hedhë një top në zonë, por aty nuk ndodhet askush. Kontrollon pa probleme Alban Hoxha.

24′ GOOOOL PARTIZANI 0-1/ Zhbllokohet derbi! Tedi Cara gjen rrugën e rrjetës, pas një pasigurie të Simonit, i cili nuk kontrolloi siç duhej një gjuajtje të Herald Markut nga distanca e konsiderueshme, përfiton aty Cara që kalon në avantazh “demat e kuq”. Pavarësisht përpjekjeve të Sofranac, mbrojtësi nuk arrin ta largojë sferën nga vija fatale! 

 

LEXO TE PLOTE