Connect with Us

Pesë muaj nga frika e madhe, Eriksen përgatit rikthimin/ Jo më në Itali

Seria A

Pesë muaj nga frika e madhe, Eriksen përgatit rikthimin/ Jo më në Itali

Publikuar

-

/

Kanë kaluar plot pesë muaj prej ditës kur Christian Eriksen trembi të gjithë botën teksa pësoi një atak kardiak në fushë përgjatë ndeshjes së Euro 2020 ndaj Finlandës. Fantazisti për fat ia hodhi atij momenti të vështirë dhe tashmë e ka marrë veten. Sigurisht, kontrollet për lojtarin e Inter janë të shumta dhe përsëriten në mënyrë periodike, megjithatë po shkojnë sipas pritshmërive të mjekëve.

Në këtë formë, 29-vjeçari është duke menduar edhe një rikthim të mundshëm në fushë, ndërsa është optimist se mund të rifillojë një stërvitje të lehtë duke nisur nga fillimi i vitit 2022. Danezi kërkon me ngulm që imazhi i tij i fundit në fushë të mos jetë ai kur largohet i pandërgjegjshëm nga fusha. Ndaj, plani në mendjen e Eriksen është i qartë dhe aktualisht po pret vetëm një miratim të fundit nga ana e mjekëve.

LEXO EDHE:  6 “ultimatumet” e Lulzim Bashës dhe rikthimi aty ku e nisi

Por, ku do të mund ta vazhdonte karrierën Eriksen? Në Itali do të ishte e vështirë, pasi mesfushori ka të vendosur një defibrilator dhe në Serie A nuk lejohet aktiviteti i një futbollisti me këtë lloj problem. Ndaj, një mundësi për Eriksen për të mbyllur ndoshta karrierën e tij do të ishte rikthimi në Holandë te Ajax, apo edhe në vendlindjen e tij në Danimarkë, te skuadra e Odense.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Interi fiton në “frymën e fundit” ndaj Venezias, i shpëton Dzeko

Publikuar

-

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, teksa mbrëmjen e sotme ka arritur një fitore në “frymën e fundit” ndaj një rivali modest si Venezia. Skuadra  Simone Inzaghit vuajti jo pak, teksa do të gjendej në disavnatazh që në startin e ndeshjes.

Në mintjën e 19-të, Thomas Henry shënoi një gol të bukur me kokë duke shokuar 5 mijë tifozët në San Siro. Reagimi i Interit vjen në fundin e fraksionit të parë, me Barellan që ndoqi mjaft mirë një aksion të gjatë në zonë.

LEXO EDHE:  Sekuestrot e biznesit, procedurat për rimarrjen e mallit

LEXO EDHE:  A rikthehet virgjeria pas nje periudhe pa kryer marredhenie seksuale?Kur dukeshin se shpresat kishin marrë fund, në minutën e 90-të, Dumfries shërben një top në zonë, atje ku Dzeko me kokë nuk di të gabojë në një pozicion të tillë. Me këtë sukses, Interi ngjitet në krye në kuotën e 53 pikëve, 5 më shumë se Milani.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Verona për titull kampion”, ish-sulmuesi i Milanit befason me deklaratën

Publikuar

-

Nikola Kaliniç në delir! Sulmuesi kroat, i ka surprizuar të gjithë me deklaratën e dhënë pas triumfit 2-1 ndaj Bolonjës mbrëmjen e djeshme. Në prononcimin e dhënë për “Sky Sport”, 34-vjeçari deklaroi se me pikët e grumbulluara, Verona i ka shanset për të fituar edhe titullin kampion.

Në 23 ndeshje veronezët kanë arritur të sigurojnë 33 pikë, teksa diferenca nga kryesuesit e Interit është 17 pikë.  Vlen të theksohet fakti se Kaliniç shënoi golin e fitores ndaj Bolonjës në minutën e 85-të.

LEXO EDHE:  Zbulohet draftmarrëveshja/ Opozita do rikthimin në Kuvend

LEXO EDHE:  Sekuestrot e biznesit, procedurat për rimarrjen e mallit“Tre pikët ndaj Bolonjës ishin shumë të rëndësishme sepse të gjithë ndeshjet e Serie A janë të vështira. Jam i kënaqur për golin tim dhe fitoren. Kemi grumbulluar shumë pikë, ndoshta fitojmë edhe titullin kampion…

Ku i dihet, por kampionati është i gjatë dhe le të fokusohemi edhe më shumë në mënyrë që të bëjmë edhe më mirë”, deklaroi për Sky Sport ish-sulmuesi i Milanit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani shpëton nga Orsato, ndryshon arbitri i ndeshjes ndaj Juventusit

Publikuar

-

Daniele Orsato, nuk do të jetë arbitri i sfidës Milan-Juventus të dielën mbrëma. Për të zëvendësuar 46-vjeçarin janë zgjedhur tre emra.

Njëri prej Marko di Belo, Davide Masa dhe Paolo Valeri do të drejtojë super sfidën e së dielës. Emri pritet të bëhet me dije në orët në vijim.LEXO EDHE:  Sekuestrot e biznesit, procedurat për rimarrjen e mallit

Pas rastit të Serras në atë që ndodhi me Specian në kampionat, që tani ka krijuar tension përpara sfidës me Juventusin në kampin e Milanit. Kështu në Itali po mundohen të shmangin një gabim tjetër që do t’i nxehte më shumë gjakrat.

LEXO TE PLOTE