Përplasjet PD-LSI/ Erisa Xhixho “kryqëzon” Bashën: Në 2011 more votat tona

12 Nëntor 2021, 18:52, Politikë CNA
Përplasjet PD-LSI/ Erisa Xhixho “kryqëzon” Bashën:

Deputetja e LSI, Erisa Xhixho ka reaguar sa i takon deklaratës së kreut të PD, Basha, ku ky i fundit shprehu se fitoren e 2011, e mori për shkak të mbajtjes larg të liderit historik, Sali Berisha nga fushata e Tiranës.

Xhixho ka renditur 3 arsyet që sipas saj, i siguruan fitoren Bashës, duke vënë theksin tek ndikimi i LSI-së.

?Tre çelesat e fitores të z.Basha në Bashkinë e Tiranës në 2011:

1-23 mijë votat e LSI për ty që kurrë si meritove.

2-1500 votat që Hysni Milloshi ia hoqi Edi Rames si aleat i LSI dhe i regjistruar prej saj .

3-50 votat që t?i mbrojti Arben Ristani si Kryetar i KQZ?, shkruan Xhixho në një status në rrjetin social facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga