Connect with Us

“Mos i jep gojës, bitch”/ LSI  zbardh të palarat e Gazment Bardhit me bandat

Politikë

“Mos i jep gojës, bitch”/ LSI  zbardh të palarat e Gazment Bardhit me bandat

Publikuar

-

/
cna lajme politike

Ish-kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Durrësit i është përveshur ish-ministrit të Edi Ramës, Gazment Bardhit.

Pas deklaratës, së këtij të fundit se PD i ka ofruar 15 vende të sigurta në listën e deputetëve LSI-së që të dilnin me listë të përbashkët në zgjedhje, por oferta nuk është pranuar, kanë shpërthyer akuzta nga partia e Monika Kryemadhit.

Sipas Gurit, Kryemadhi ka ballafaquar Bardhin me Bashën dhe me këshilltarin izraelit, për shkak se numri 2 në PD, kishte bërë marrëveshje që PS të mbante 8 deputetë në Elbasan, dhe e vetmja që do të penalizohej ishte LSI.

 “Mos i jep gojes sic i jep b….. o Gaz! Ki kujdes kur flet për gjëra që nuk i di se ty nuk të qaste njeri në zyrë.

LEXO EDHE:  Leksioni i Sali Berishës tetë vite më parë/ Mesazh i fortë për Lulzim Bashën

Monika Kryemadhi të ka ballafaquar me Lulzim Bashën edhe këshilltarin izraelit dhe Petrit Vasilin në zyrën e Bashës se si ti kishe bërë marrëveshjen 8 mandate t’i mbante PS në Elbasan dhe ti doje mandatet e LSI dhe ti kishe dalë garant bandave se do ishe Ministër i Brendshëm .

Ju edhe i regjistroni bisedat e ke aty regjistrimin dhe se si ti nuk pranove të bëje konference shtypi kundër Suel Çelës. Ti beson se këshilltari izraelit nuk kuptonte shqip se çfarë u tha aty?”, shkruan Guri në rrjete sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Me çfarë finanacash e paguani eskortën/ Klodiana Lala kap mat Gazment Bardhin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazment Bardhi është pyetur mbrëmë në emisionin “Opinion” nga Klodjana Lala se kush e paguan eskortën  që e shoqëron.

Fillimisht Bardhi ka thënë se një pjesë e paguan partia.

Por kur është pyetur se kush e paguan pjesën tjetër, Bardhi ka dhënë një përgjigje konfuze.“Unë”, ka thënë Bardhi pa sqaruar me se çfare parash dhe pa përmendur rrogën e deputetit.

LEXO EDHE:  Meta thirrje klasës politike/ Le të punojmë të gjithë bashkë

LEXO EDHE:  Kryeministri i hap rrugë konçesionit multimilioner për llogari të Olsi Ramës

Ndërsa pyetjeve të tjera, sa persona janë eskortë dhe sa paguan PD, Bardhi nuk është përgjigjur./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gazment Bardhi mbërrin në Prokurorinë e Tiranës/ “Kyç” gojën para gazetarëve

Publikuar

-

Nga

Gazment Bardhi është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës, ku do të merret në pyetje në lidhje me protestën e 8 Janarit.

Bardhi është paraqitur pranë organit të akuzës rreth orës 11:00, dhe nuk ka pranuar të bëjë asnjë koment para gazetarëve.

Gazment Bardhi është nën hetim, për shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse dhe radioaktive” dhe “Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të armëve e lëndëve të tjera të rrezikshme”.

LEXO EDHE:  PD: Droga e trafikantëve të qeverisë pushton Shqipërinë

LEXO EDHE:  Këshilltarët bashkiakë të PD/ Pranë qytetarëve dhe në shërbim të tyreNdërkohë, pas Bardhit në Prokurorinë e Tiranës, do të shkojë edhe Lulzim Basha.

Ndërsa dje janë marrë në pyetje, Sali Berisha dhe Flamur Noka.

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar pamjet filmike në të gjitha ambientet e selisë së PD-së, ndërsa Gjykata eTiranës ka liruar 34 të arrestuarit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Hoxha publikon detajet/ Basha është ministër i Ramës

Publikuar

-

Nga

Ish-nënkryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha e cilëson Lulzim Bashën si ministër për Opozitën, në Qeverinë e Edi Ramës.

Në një postim në rrjetet sociale, Hoxha ka publikuar një video nga protestat e Opozitës, në 2019, kur Lulzim Basha shprehej se “Edi Rama nuk është më kryeministër”.

Po ashtu ai ka publikuar edhe një foto nga protesta e 8 Janarit, kur forcat e policisë rrethuan selinë e PD.

LEXO EDHE:  Shënim/ Dikush t’i kërkojë falje Lulit

LEXO EDHE:  “Premtoj pesë mijë euro për çdo fermer”/ Kulluri ironizon Bashën: Shqipëria fitonLul Al-Bashari është Ministri për Opoziten i Qeverisë Rama.”-shkruan Lisandër Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE