Connect with Us

Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerë

Seria A

Kohë rinovimesh te Milani, Maldini gati të blindojë tre lojtarë të tjerë

Publikuar

-

/

Drejtuesit e Mialnit kanë filluar punën për të siguruar lojtarët me vlerë në ekipin kuqezi. Së fundmi Maldini dhe Massara kanë bërë takimet e duhura me tre lojtarë për të rinovuar kontratën.

Ata janë bazuar kryesisht te lojtarët e rinj, Theo Hernandez, Ismael Bennacer dhe Rafael Leao. Milani është i gatshëm që të rinovojë me lojtarët deri në vitin 2026 dhe t’i blindojë ata në rast të ofertave të mundshme.

LEXO EDHE:  Reagon Maldini/ Ja përse u riktheva te Milani

Sipas asaj që raporton Corriere dello Sport, për të tre lojtarët do të ketë një rritje të konsiderueshme të rrogës. Gjithmonë sipas prestigjiozes italiane, lojtarët do të shihnin pagën e tyre të trefishohej me kontratën e re. Sipas llogarive që gazeta bën, Milani është i gatshëm të bëj një investim bruto prej 80 milionë eurosh për të gjitha shpenzimet që mund të ketë me rinovimet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Interi fiton në “frymën e fundit” ndaj Venezias, i shpëton Dzeko

Publikuar

-

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, teksa mbrëmjen e sotme ka arritur një fitore në “frymën e fundit” ndaj një rivali modest si Venezia. Skuadra  Simone Inzaghit vuajti jo pak, teksa do të gjendej në disavnatazh që në startin e ndeshjes.

Në mintjën e 19-të, Thomas Henry shënoi një gol të bukur me kokë duke shokuar 5 mijë tifozët në San Siro. Reagimi i Interit vjen në fundin e fraksionit të parë, me Barellan që ndoqi mjaft mirë një aksion të gjatë në zonë.

LEXO EDHE:  Lajm fantastik për Milanin/ Ylli i madh nuk pranon të stërvitet me Real Madrid

LEXO EDHE:  Rinovimet te Kukësi, rrezikojnë dy nga më të rëndësishmitKur dukeshin se shpresat kishin marrë fund, në minutën e 90-të, Dumfries shërben një top në zonë, atje ku Dzeko me kokë nuk di të gabojë në një pozicion të tillë. Me këtë sukses, Interi ngjitet në krye në kuotën e 53 pikëve, 5 më shumë se Milani.

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Verona për titull kampion”, ish-sulmuesi i Milanit befason me deklaratën

Publikuar

-

Nikola Kaliniç në delir! Sulmuesi kroat, i ka surprizuar të gjithë me deklaratën e dhënë pas triumfit 2-1 ndaj Bolonjës mbrëmjen e djeshme. Në prononcimin e dhënë për “Sky Sport”, 34-vjeçari deklaroi se me pikët e grumbulluara, Verona i ka shanset për të fituar edhe titullin kampion.

Në 23 ndeshje veronezët kanë arritur të sigurojnë 33 pikë, teksa diferenca nga kryesuesit e Interit është 17 pikë.  Vlen të theksohet fakti se Kaliniç shënoi golin e fitores ndaj Bolonjës në minutën e 85-të.

LEXO EDHE:  Rinovimet te Kukësi, rrezikojnë dy nga më të rëndësishmit

LEXO EDHE:  Revolucion tek kampionët e Europës/ Ja planet e Real për sezonin e ardhshëm“Tre pikët ndaj Bolonjës ishin shumë të rëndësishme sepse të gjithë ndeshjet e Serie A janë të vështira. Jam i kënaqur për golin tim dhe fitoren. Kemi grumbulluar shumë pikë, ndoshta fitojmë edhe titullin kampion…

Ku i dihet, por kampionati është i gjatë dhe le të fokusohemi edhe më shumë në mënyrë që të bëjmë edhe më mirë”, deklaroi për Sky Sport ish-sulmuesi i Milanit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani shpëton nga Orsato, ndryshon arbitri i ndeshjes ndaj Juventusit

Publikuar

-

Daniele Orsato, nuk do të jetë arbitri i sfidës Milan-Juventus të dielën mbrëma. Për të zëvendësuar 46-vjeçarin janë zgjedhur tre emra.

Njëri prej Marko di Belo, Davide Masa dhe Paolo Valeri do të drejtojë super sfidën e së dielës. Emri pritet të bëhet me dije në orët në vijim.LEXO EDHE:  Iku Kalinic/ Tani Milan largon lojtarin tjetër për 38 milionë euro

Pas rastit të Serras në atë që ndodhi me Specian në kampionat, që tani ka krijuar tension përpara sfidës me Juventusin në kampin e Milanit. Kështu në Itali po mundohen të shmangin një gabim tjetër që do t’i nxehte më shumë gjakrat.

LEXO TE PLOTE