Connect with Us

Humb betejën me Covid-19/ Ndërron jetë punonjësi i Doganës Shqiptare

Aktualitet

Humb betejën me Covid-19/ Ndërron jetë punonjësi i Doganës Shqiptare

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare, Naimov Gjondedaj, Punonjësi i Administratës Doganore shqiptare.

Mësohet se 58-vjeçari, ndërroi jetë pasi humbi betejën me Covid-19.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije vetë Dogana Shqiptare me anë të një postimi ne rrjetet sociale, ku shkruan se Gjondedaj ka punuar në administratën Doganore Shqiptare që në vitin 1992.

“Movi, do na mungosh të gjithëve… Të dashur kolegë, Me dhimbje të thellë mësuam humbjen e parakohëshme të kolegut, mikut tonë z. Naimov Gjondedaj, punonjës i Administratës Doganore Shqiptare që në vitin 1992. Ndarja e papritur nga jeta në moshën 58 vjecare, na trishtoi të gjithëve.

Kolegu u nda nga jeta pasi humbi betejën me virusin covid 19, që i ndërpreu në mes kështu angazhimet jetësore dhe detyrën. Humbja e tij hidhëroi jo vetëm familjen, por dhe kolegët e miqtë. I gjithë stafi i Administratës Doganore Shqiptare i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Gjondedaj për humbjen e njeriut të dashur. Bashkohemi me dhimbjen tuaj…Ai ishte njëri prej nesh…. Të prehesh në paqe kolegu dhe miku ynë Movi“, shkruhet në postim.

LEXO EDHE:  Nga Eduard Zaloshnja/ Covid-19 mund ta mundë Ramën…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas rikthimit të Berishës/ Basha ikën, fshehurazi, pa u ndier nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ish kryeministri Sali Berisha është rikthyer sot në Kuvend, ku ka mbajtur disa fjalime radhazi.

Para se të hynte në Kuvend ai është ndalur tek banorët e 5 Majit të cilët po protestojnë për shembjet e shtëpive.

Ndërkohë Lulzim Basha, i cili shpejtoi të mbante fjalimet e tij sa për sy e faqe, është larguar pa u ndierë, feshurazi pa rënë në sy.

LEXO EDHE:  Izraeli pranon kontingjentin e parë të pilulave kundër koronavirusit

LEXO EDHE:  Nga Eduard Zaloshnja/ Covid-19 mund ta mundë Ramën…Basha që në fillim të seancën kërkoi kryeministrin Edi Rama, por kur nuk i erdhi, siç duket ka zgjedhur të largohet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta e pranon/ Kam miq drogaxhinj

Publikuar

-

Nga

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Presidenti Ilir Meta, vetë me gojën e tij ka pranuar se ka miq drogaxhinj.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Now” të Erla Mëhillit në Euronews Albania, Meta komentoi edhe një prononcim të tij për gazetarët, dhënë disa ditë më parë në Korçë.

Në intervisten për Erla Mëhillin, ndërsa iu referua prononcimit në Korçë, Meta tha se “Një drogaxhi porositi gazetaren kur isha në Korçë të më bëjë pyetje për 21 janarin, e mbaj dhe si për mik”.

LEXO EDHE:  COVID-19/ Britania përballë një vale të re infeksionesh

LEXO EDHE:  Nga Eduard Zaloshnja/ Covid-19 mund ta mundë Ramën…

Por, kush është ky “drogaxhi” që porosit gazetarë?Në fakt pyetja Metës i është drejtuar nga gazetarja e Ora News, Iris Rezhda.

Dhe i vetmi pronar mediash nën hetim për trafik droge të bërë në Turqi dhe Itali vite më parë, është Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaxhiu./CNA.al

Reagimi i gazetares së Ora News/ Kush është drogaxhiu që më porositi

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha akuza Ramës dhe Bashës për larje parash: Të hetohen kreu i Meduzës dhe Lul Brava

Publikuar

-

Nga

cna politike

Ish kryeministri është rikthyer në parlament ku ka deklaruar se duhet të hetohen kryeministri Edi Rama dhe Lulzim Basha për larje parash.

Berisha tha se duhet të luftojnë krimin dhe të vendosen në hetim të plotë Rama dhe pengu i tij Basha.Mendoj se parlamenti duhet të ndalet në dy krerët e Meduzës të larjes së parave. Edi Rama i akuzuar për larjen e 200 milionë euro në zonat offshore, por jo më pak Lul Brava, i cili u hetua nga Prokuroria e Tiranës për larje parash dhe iu mbyll hetimi. Nëse ne do të bëhemi serioz në luftën kundër krimit që ushqen krimet e tjera, duhet të vendosim në hetim të plotë kreun e Meduzës dhe pengut të tij Lul Brava.

Zonjë, protestojnë banorët për shembjen e shtëpive nga paralarësit. Shtëpitë iu shembën në kundërshtim me ligjin”, tha Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE