Connect with Us

E papritur/ UEFA ndryshon një ditë para ndeshjes gjyqtarin kryesor të Angli-Shqipëri

Sport

E papritur/ UEFA ndryshon një ditë para ndeshjes gjyqtarin kryesor të Angli-Shqipëri

Publikuar

-

/

UEFA ndryshon arbitrin kryesor të ndeshjes Angli-Shqipëri, që do të zhvillohet në Wembley të premten, në orën 20:45. Drejtësi në këtë sfidë tepër të rëndësishme për kuqezinjtë nuk do të vendosë kryesori Felix Zwayer, sikurse ishte konfirmuar paraprakisht, por francezi Ruddy Buquet. Nuk një qëndrim zyrtar për këtë ndryshim vetëm 24 orë para ndeshjes, por ka raportime se “bilbili” gjerman mund të jetë infektuar me COVID-19. UEFA e ka zëvendësuar menjëherë Zwayerin me Buquet, ndërsa e gjithë pjesa tjetër e trupës së zyrtarëve të ndeshjes nuk ndryshon.

Gjyqtar kryesor: Ruddy Buquet (FRA)

Asistentë: Marco Achmüller (GER), Jan Seidel (GER).

Gjyqtar i VAR-it: Bastian Dankert (GER)

Asistent në VAR: Mike Pickel (GER)

Gjyqtar i Katërt: Sven Jablonski (GER)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Partizani nuk ndalet, gati të “rrëmbejë” edhe sulmuesin tjetër të Dinamos

Publikuar

-

Pas firmës me Xhuliano Skukën, Partizani po punon intensivisht për të gjetur lojtarë të tjerë për majën e sulmit. “Panorama Sport” shkruan se pas largimit nga tratativat për transferimin e Shkurtajt, të kuqtë e kanë ndryshuar objektivin e tyre dhe kanë kaluar në dy emra shumë interesantë.

I pari është Mario Gjata. Sulmuesi në verë është bërë pjesë e Dinamos nga Apolonia, ku shkëlqeu në dy sezonet e kaluara në Fier dhe shënoi 26 gola në Kupë dhe kampionat.Ky sezon deri më tani ka qenë i mallkuar për 21-vjeçarin, sepse gjatë gjithë kohës e kanë kushtëzuar dëmtimet dhe ka grumbulluar vetëm 54 minuta me Dinamon në Kategorinë Superiore, shumë pak për të arritur të lërë gjurmë në një skuadër, ku zbarkoi vetëm në verë.Te Dinamo duket se e kanë humbur durimin me Gjatën dhe janë gati ta lënë të lirë, sidomos pas ardhjes së Rexhinaldos, i cili pritet ta zërë menjëherë vendin e titullarit. Partizani është gati ta bëjë të tijin Gjatën, por nuk është aq e lehtë. Apolonia ka një përqindje të kartonit të të riut dhe nuk ka ndërmend ta lërë të lirë pa përfituar para nga kjo lëvizje.

Te Partizani e shohin të pavend të investojnë para për Gjatën, për shkak se dëmtimet e vënë shumë në dyshim vazhdimësinë e fierakut. Për momentin ka një ngërç në negociata, por nuk përjashtohet një marrëveshje mes palëve, duke qenë se edhe lojtari e dëshiron bashkimin me Partizanin.

LEXO TE PLOTE

Sport

Luhet sot përballja Kukësi-Dinamo, zbulohen arbitrat që do vendosin drejtësi

Publikuar

-

Kategoria Superiore do të mbyllë javën e 16-të ditën e sotme me një supersfidë, Kukësi-Dinamo, e cila do të zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Elbasan Arena”.

“Panorama Sport” shkruan arbitrat që do të vendosin drejtësi për ndeshjen e ditës së sotme.Kryesor do të jetë arbitri me stemën e FIFA-s, Juxhin Xhaja, i mbështetur nga asistentët Dojando Myftari dhe Mario Shazivari.

Arbitër i katërt do të jetë Olsion Yzeiraj. Në VAR do të jetë Florjan Lata, ndërsa në AVAR pritet të jetë Elvis Gjoka.

LEXO TE PLOTE

Sport

Te Skënderbeu dështoi, zbulohet ekipi i ri i Bismark

Publikuar

-

U afrua me shumë bujë te Skënderbeu, por sulmuesi afrikan Bismark, rezultoi një dështim i madh te skuadra korçare. Të gjithë prisnin që futbollisti të ecte në hapat e Ali Soue, por 24-vjeçari nuk arriti të linte asnjë gjurmë në kampionatin shqiptar, duke mbyllur para kohe, aventurën me “Ujqërit e Dëborës”.

E ardhmja e Bismark duket se do të jetë në Maltë. Nga raportimet e fundit në mediat malteze dhe ato ganeze, bëhet me dije se sulmuesi, ka arritur akordin me skuadrën e Birkirkara, ku do të vazhdojë karrierën.Në orët e ardhshme pritet të vijë edhe zyrtarizimi. Vlen të theksohet se Bismark, është një produkt i klubit italian të Kievos, por paraqitjet e tij në sezonet e fundit kanë lënë me të vërtetë për të dëshiruar, ndryshe nga Soue dhe Ekuban, që arritën të shkruanin historinë në futbollin shqiptar.

LEXO TE PLOTE