Connect with Us

Vranë barbarisht biznesmenin Ruzhdi Hoxha/ Lihen në burg dy vëllezërit

Kronika

Vranë barbarisht biznesmenin Ruzhdi Hoxha/ Lihen në burg dy vëllezërit

Publikuar

-

/

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë  ‘Arrest në burg’ për Fredi Rrushin, i cili akuzohet se rrëmbeu dhe vrau shokun e tij, biznesmenin Ruzhdi Hoxha.

E njëjta masë sigurie u dha dhe për Pajtim Rrushin, i cili dyshohet se ndihmoi të vëllanë që të fshihte trupin e pajetë të biznesmenit në Qafë Mollë, duke e mbuluar me zhavor në një humnerë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përgjaken rrugët/ Makina përplas 19 vjeçaren në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Mësohet se një automjet me tip “Toyota” ka aksidentuar një 19 vjeçare këmbësore.

Kjo e fundit ndodhet në spital jasht rrezikurt për jetën.Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 09.01.2022, rreth orës 17:45, në lagjen “Luigj Gurakuqi” Elbasan, shtetasi A. Xh., 28 vjeç, banues në Elbasan, duke drejtuar automjetin tip “Toyota” ka aksidentuar këmbësoren shtetasen M. Xh., 19 vjeçe banuese në Elbasan, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Kapet 37-vjeçari i shpallur në kërkim për vrasje

LEXO EDHE:  Detaje të reja nga plagosja e policëve/ Autorët nuk iu bindën urdhrit të tyre për ndalim

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Krim i rëndë në Vaun e Dejës/ 50 vjeçari tenton t’i japë fund jetës pas vrasjes së gruas

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja në Vaun e Dejës.

Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur në fshatin Nenshat ku në rrethana ende të paqarta shtetasi me inicialet N. H., rreth 50 vjeç, ka vrarë me armë zjarri ish bashkëjetuesen e tij, shtetasen Gj. T., 40 vjeçe.

Pas vrasjes ai ka tentuar ti japë fund edhe jetës së tij, duke mbetur i plagosur.

Vau i Dejës/ Informacion paraprakMë datë 09.01.2022, rreth orës 16:44, në fshatin Nenshat, Bashkia Vau i Dejës, në rrethana ende të paqarta shtetasi N. H., rreth 50 vjeç, dyshohet se ka vrarë me armë zjarri ish bashkëjetuesen e tij, shtetasen Gj. T., 40 vjeçe.

LEXO EDHE:  Krimet kanë “pushtuar” vendin/ Yuri Kim zbarkon në zyrën e Gledis Nanos

LEXO EDHE:  Krimet kanë “pushtuar” vendin/ Yuri Kim zbarkon në zyrën e Gledis Nanos

Shtetasi N.H pas krimit dyshohet se ka tentuar të vrasë veten dhe për pasojë ka mbetur i plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor po  vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tronditëse/ Burri vret me kallashnikov bashkëshorten

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Nenshat të Bashkisë Vau Dejes.

Burime bëjnë me dije se bashkëshorti ka vrarë me kallashnikov bashkëshorten 40 vjeçare.Mesohet se viktima është Xhuliana Topalli 40 vjeçe.

vijon…

LEXO TE PLOTE